Zábavný park (2009)

Sympaticky nenútená, príjemne nostalgická teen komédia, ktorá úplne ignoruje odkaz "prcičkovských" filmov a ide si svojou vlastnou realistickejšou cestou. Ústredné duo príjemné, chémia medzi nimi funguje parádne. Bill Hader opäť suverénne najzábavnejší.

Nelítostný souboj (1995)

Rokmi preverený žánrový top s najluxusnejšími akčnými scénami všetkých čias. Dokonale vystavaná, majstrovsky rytmizovaná, zo široka pojatá kriminálka so skvele vyťaženým obsadením. Mann je kráľ!

Poslední Mohykán (1992)

Vrcholné dielo Mannovej obdivuhodnej kariéry. Na úchvatné kompozície bohatá vizuálna stránka je tu v dokonalom súlade s najmocnejším hudobným motívom filmovej histórie. Herci sú obsadení rozumne, netuctovo, prednosť pred komerčnými typmi dostali spoľahliví, charakterní herci, etablované esá tejto brandže. Strhujúci dej, silné emócie, ukážkové akčné scény. A ako čerešnička na torte dnes už legendárne, originálne pojaté "bežecké" finále, po zásluhe patriace do zlatého fondu kinematografie. Môj TOP10 film.

Jánošík I., II. (1963)

Vrámci slovenskej kinematografie určite revolučný počin a samozrejme aj najlepší sfilmovaný Jánošík. Širokouhlá kamera (prvýkrát použitá na Slovensku) krásne využíva horské exteriéry, prestrelky sú priam westernové, František Kuchta sa na Jánošíka hodí ako nikto iný a celé je to obalené do krásnej filmovej poetiky. Škoda len, že sa na tom tak výrazne podpísala doba v ktorej film vznikal (zidealizovaný hrdina, čiernobielosť postáv, teatrálnosť niektorých hereckých výkonov).

Casino (1995)

Jednoznačne môj najoblúbenejší Scorsese. Dokumentárne ladená, majstrovsky zrežírovaná, epická mafiánska freska. Učebnica žánru gangsteriek.