Údolí včel (1967)

Bohužel na rok 1967 příliš archaické, myšlenky o hledání spásy a pravé víry jen povrchně nastíněné. Scénář je vlastně taková variace na Bergmana po česku, ovšem bez skutečné naléhavosti otázky po (ne)smrtelnosti člověka a síle obrazové symboliky v Sedmé pečeti. Scénář pokulhává a je pouze rámcem pro možnost vyniknout krásným sceneriím doprovázeným chórovým zpěvem. Navíc celý film, jak ideově tak provedením, působí jako snímek vytvořený nejméně o desetiletí zpátky. *** dávám za hudbu, kameru, herce a z úcty k režisérovi Markéty Lazarové.

Pollock (2000)

Fakticky se film drží umělcovi biografie, jak jen to je možné. Ed Harris je standartně výborný a dokonce J.Pollockovi skutečně podobný. Přesto však je film, řekl bych, jen popisným ztvarněním umělcova života a stává se tak "jen" velmi kvalitní učební pomůckou pro hodiny dějin umění, která nabízí pohled na NY scénu abstraktního expresionismu se všemi osobnostmi (William de Koonig, Peggy Guggenhaim, Clement Geenberg, Lee Krasner ad.), které byly zásadní pro výtvarné dění přelomu 40 a 50 let, jejichž zásluhou si New York brzy vydobil pozici centra moderního umění.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Zas tak zlé mi to nepřišlo, a myslím že tak nízké hodnocení si tento film nezaslouží. V rámci českého mainstreamu současné doby se, na rozdíl od jiných, opíra o literární dílo nejvyšší hodnoty a například scény z nacistického " oplodňovacího" střediska které se později změní na senatorium pro raněné vojáky, nebo zatrpklý vzdělanec vyučující v lesích francouzštinu nevzdělanou zrzku z čokoládovny jsou absurdní a fungují přesně tak jak by měly. Zásadní vadu vidím v tom, že režisér příliš počítá s divákovou znalostí předlohy , hlavní postavu pak vykresluje v náznacích, které neznalému nemusí být zřejmé. Charakter Dítěte pak nevyznívá dost jednoznačně a jeho zpověď pak vlastně postrádá logiku. Protože zatímco v knize si vědomě jde za cílem dokázat společnosti, že ač malý vzrůstem přece je schopen velkých věcí a často se chová velmi nemorálně, což si v závěru i přiznává a filozoficky pak přijímá štěrkování cesty, kterou vlastně nikdo nejezdí jako určitý druh pokání, tak ve filmu je skutečně spíš vykreslen jako idiot,který má vlastně víc štěstí než rozumu. Přesto však jde v rámci české kinematografie 21. stol. o nadprůměrný snímek a přinejmenším 70 ze 100 by si zasloužil.. proto dám **** :D P.S. Časy Nové vlny jsou dávno pryč, ale pokud bych směl srovnávat, tak Menzelův Hrabal nad Goyovími přízraky jasně vítězí!

Jak básníci přicházejí o iluze (1984) odpad!

tenhle film vážně nesnášim, k tomu naprostá nesympatie k většině herců v hl. rolích.Režijně téměř na úrovni ordinací v růžové zahradě. Kdo u tohohle filmu pociťuje vlny nostalgie , toho je mi vážně líto. Btw. nazvat holku Jeskyňkou může vážně jen takovej uslintanej úchyl jako Kříž aka Šafránek

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

První série jasných ***** Druhá série **** o trochu slabší, zvlášť díly s premiérem NZ. Řekl bych, že seriál skončil právě včas, protože se zdá, že koncem Jemainovi a Bretovi pomalu dochází dech. Přesto jde o můj nejoblíbenější hraný komediální seriál..I got hurt feelings..:DD

Griffinovi (1999) (seriál)

Od zhruba 3 série to začne válcovat Simpsnovi i s jejich korektností na celé čáře. Z kreslených seriálů pro mě top. Nízké hodnocení zde si vysvětluju mizerným dabingem. Protože "čeští" Griffinovi a originální Family Guy jsou dva rozdílné seiály.

Občanský průkaz (2010)

Hmm nový český film! Návrat do sedmdesátých let? Ohoo jak neotřelý nápad! A žánr? Hořká komedie!! Tak to tu skutečně ještě nebylo!! Fantazie českých filmařů nemá hranic, vždy přijdou s něčím novým a neokoukaným! A příští novinkou bude drama s trochou romantiky na pozadí vjezdu okupačních vojsk v roce 38, budou tam ňáký židi, pár lidských sviní pár menších sviní a trochu humoru který pohladí duši anebo další adaptace současného literárního génia Viewegha.. prašť jak uhoď. Ovšem zaplněné kinosály mají jisté: Musíme si pomáhat , ne? :ú

Štamgast (1987)

Kdo má rád Bukowskeho ten musí mít rád tenhle film. Chlast, hospodský rvačky, ztroskotaná milenka,podřezanej soused, sázení na dostihy a sex s nakladatelkou. Oproti nažehlenýmu Faktotum je tady autorův styl vystiženej o sto procent líp a Rourke je jedinej pravej Chinaski filmovýho plátna.

Strážci - Watchmen (2009)

Nejlepší komiks film co jsem kdy shlédnul. Rorschach ve vězení je dokonalej