Babadook (2014)

No tak nějak nevím co mě na té komedii sralo víc, jestli neurotická matka, nesnesitelný parchant, nebo ten vtipně trapnej Joker alias babafuck.... Jako ještě bych celkově odpustil tu strašně nepovedenou myšlenku , otevřu knížku a pak budu srát magi v kostkách z toho jak mě straší střihoruký eddie, v plesovém oblečení, ale co bych doslovně neodpustil byl doslova nesnesitelní herci , který mě celou dobu akorát štvali a to především ten imbecilní malý zmetek, který opravdu byl v některých scénách doslova k nesnesení!!! Byl to zkrátka pokus zfilmovat 10000x ohranou básničku lehce jinak a hrozně se to nepovedlo. Sem tam to mělo i světlé chvilky a to sice kdy už tak psychotická matka, která vypadala jako po měsíc dlouhém crack mejdanu s klukama z Bronxu vybouchla a to ho malého fakana vyprovodila se slovy ala " u little piece of shit eat shit! " apod to mě opravdu rozesmálo. Sem tam bych i vychválil lehkou hororvou atmošku ,ale jinak celkově nepovedený film, který za mě bohužel dosáhl pouze na hranici 1 hvězdy a to jen proto ,že některé momenty byli opravdu vtipné nebo naopak dost ponuře psychoidní. Takže nevím ,asi půjdu spálit tu knihu o červené karlkulce jednou provždy abych pak neměl černé zvratky a nemusel žížalama a výklama krmit bubáka pod postelí...Tfuj tajksl...

Gangster Ka (2015)

A přichází na scénu mé oblíbené téma kmotrů, vrahů a všeobecně lidí , kteří ve skutečnosti řídí tento stát. Jo jo ať už je to život či film o něčím životě na každém šprochu pravdy trochu. To je přesně případ tohohle filmu, velmi mi připomíná film příběh kmotra i co se týče vyprávění na pozadí příběhu, který leč si to stěží přiznáme zná celý národ. Málo co bych měl na vytknutí. Co se týče filmu jako takového bych snad jedinou věc vytkl a to sice to , že místy a to hlavně ze začátku je dosti nepřehledné se zorientovat kdo je kdo, to ale postupem filmu značně odpadá zejména když se pak hlavní dějová linka odvrátí na káčko alá Krejčíře. Aby to nebylo tak ledabýle tak jakožto režisér, který nic nezrežíroval, jakožto herec , který nikde nehrál musím pochválit i celkové výkony herců, kde jejich role se opravdu popasovali s Gangsterskýma padouchama jakoby to byli sami oni. Skrátka zde se povedlo na český film vše co se mělo nehledě na to že Čermi opět zahrál skvěle a jeho rozčilováni a hněv je prostě z české sféry herců naprosto Best of the best!:-) Na druhou stranu i v realitě je těžké se zorientovat mezi zkorumpovanými panáky naší politické a vůbec celkové veřejně známe sféry gaunerů a zločinců. Téma filmu ganster-Ka mě facinuje a to hlavně z toho důvodu , že ať už je to káčko či filmový vedral tak všichni tito lidé měli jedno a to sice to , že věděli zpočátku jak doslova ojebat a podvést normální hloupé ovce a to jsme my kteří tady hodnotí příběh člověka , který dnes už tedy ne ale před pár lety měl doslovně na háku naprosto celou scénu a paletu lidí , kteří řídí tento stát respektive nás stádo řídí.... Naprosto faccinující a perfektní drama , které ač hodnotím ne poněkud filmově spíše jako realitu tak musím říct plných 5* a to za jeho život který ač to nerad říkám je pro mě i trošku inspirací, protože bych se hrozně moc chtěl vyprostit od toho stáda a ten život si užít tak jako on o kterém je tento film pojednává. Doufám tedy, že i nadále ať se vyskytne jakýkoliv kmotr tak film o něm bude tak reálný a tak popisující situaci u nás v ČR abych mohl opět na toto téma dát plný počet....

Columbo (1971) (seriál)

Pamatuji si tento detektivní seriál z kraje 90 let kdy moji rodičové po nedělním obědě nadšeně hltali onu nudnou epizodu kde dopředu bylo známe kdo je vrah. V té době jakožto malého caparta zcela nepochopitelná nudná a doslova úděsná patálie, která né a né skončit. Nicméně rok se s rokem sešel po návštěvě u rodičů kde opět na TV Barandov běžel Pítr sem se rozhodl , že po x letech si to zaslouží druhou šanci. A světe div se, seriál kde se člověk doslova ukove k obrazovce nad chytrostí a technikou s jakou dokáže Columbo objasnit , případ , nebo zvědavost , která člověka nutí poslouchat ony scény a histroky o manželce kterou nikdo nikdy neviděl nebo o psovi ,který se jmenuje PES. Je tak hrozně skvělé , že i kriminálka původně i zamýšlená jako oddych na nedělní odpoledne mě dokázala uchytit aniž by tam bylo smítko krve, střelby nebo nejmodernějších NASA počítačů z Kriminálky Miami. Jelikož seriál a ještě ke všemu detektivní opravdu moje parketa není , nemám ani možnost srovnat Columba s něčím jiným , ikdyž si říkám šlo by to vůbec?!... Takže za mě si zaslouží plný počet i přesto, že to není můj žánr dokázalo mě to přinutit koukat na jeden díl za druhým :-)

Sinister 2 (2015) odpad!

A je to tu skvělý husto přísný Horor, kde panovala atmosféra , že by se dala krájet, kde i jen hudba naháněla husí kůži, kde i nápad jako takový byl zvráceně strašidelný, byl vystřídán druhým dílem a bohužel dílem, který je tak strašně okoukaný a neprofesionálně natočený a vykrádající první díl až hanba mluvit!... Režisér absolutně nedal nic nového jen prostě vykradl jedničku a pokud možno se řídil heslem , všude naseru lekáky, příběh pointa 0, herci jsou snad ještě víc v mínusu. Prostě do nebe drásající sračka , která nestojí ani dokoukat!... A tento chlap který toto točil by měl dostat filmový trest smrti... takže v celkové naštvanosti z totálně pohnojené dvojky završím odpadem a to ani přes bubáka, který byl samozřejmě taky vykraden.

Lída Baarová (2016)

No za jaký konec bych to chytl?.. Jak vidím tak celé ČSFD spolu s těsným závěsem slizkého blba z Extra.cz zná historii a naprosto přesně si pamatují a nejen to, ba přímo u toho byli, když tenkrát mladá a krásná Lída Bárová započala mít pletky s Goebbelsem. Jelikož ani já sem neodolal nutkání jaká je to trapná sračka, která nevychází a neodpovídá realitě je v vtipná nudící a předražená , tak posílen všemi negativními recenzemi a věhlasnými trailery vypravil do kina. A co se stalo? Moje hodnocení překvapivě odpad není a to zejména díky atmosféře která mi navodila doby předválečné, díky kulisám ( přiznávám jen některým) a i díky zajímavému příběhu, jelikož se neřadím mezi fandy němého filmu z roku 37 tak opravdu nevím jestli Bárová měla pihu nalevo , nebo napravo a jestli filmová hrdinka odpovídala detailně vzhledu. Za mě to byla sakra pěkná baba , které role v tomto filmu vyložené padla, nebyla nijak přelíčená, nijak "slengová" a celkově mi navodila pocit , že tak se skutečné mohla žena té doby chovat i vypadat. Rozepisovat detailně příběh ani nemá cenu, jelikož scénář je sama historie a jakkoliv do ní zasahovat význam nemá. Co mě na filmu na druhou stranu zklamalo je poměrně mizivé věnování se době poválečné , i tvorbě poválečné, kde prakticky nebylo zmíněno nic. A další věc která mě naštvala byla doslova hanba v podání obou vůdců zla to jak Hitlera , tak Goebblese, které je chabě české, až přímo amatérské... Hercům tyto role absolutně nepadli a celkově mi zkazili prožitek z filmu s českým dabingem tu celou tragédii akorát podtrhli. Nicméně hodnotím příběh a ten byl dle mého názoru pravdivý nepřitažený za vlasy a jak jsem zmiňoval hlavní hrdinka , svojí těžkou úlohu hrát jednu z nejslavnějších hereček, dokázala zahrát s grácií lehkostí a pro mě velmi uvěřitelně, že i kolikrát perfektně hrající Stašová byla v mých očích kdesi v pozadí , takže za mě 70% a mile rád si pustím film znova tentokrát zdarma v domácím podání

K oblakům vzhlížíme (2014)

No teda. Jeden z nejvíc zvláštních dokumentů co sem snad viděl. Ono to vlastně ani není o tuningu je to spíš o zacykleném Radkovi, který teda jak tu někdo psal nemá ani soudnost a už vůbec sebereflexi, že nechal pustit štáb do jeho života, protože aspoň na mě to tak působilo, že je naprosto bezcílný, prázdný a celé to podtrhává i fakt , že Ráďa je prostě looser po všech směrech a jak nejvíce to jde. Chtěl jsem film vidět hlavně z toho důvodu, že jsem mladý i já mam jednu ze svých priorit auta, ale stále tápu nad tím co vede k tom je oblepovat blikačkama, neonama, proužkama přitom nemít ani na benzín... Bohužel určitou odpověď sem nedostal , jelikož nejen Ráďa ale i celé okolí i z těch kteří nemají na autech diskotéku, je bezcílné smutné a v neposlední řadě beznadějné. Co mě i zároveň trošku vyděsilo, že i já znám pár lidí, kteří mají , životy takhle odporně zacyklen a plné zklamání a proher.... Za mě rozhodně jeden z nejvíc divnejch filmů ever ale zas na druhou stranu mě opravdu bavil celou dobu... za to dám vysoké hodnocení u za to, že tohle nebylo hrané ale opravdu existuje.

Kostičky (1994) (pořad) odpad!

A teď vypněte nás prosím, ať nerozkopete televizi!

Terminator Genisys (2015)

No komentáře některých členů/uživatelů nad tím mi zůstává rozum stát.. Na druhou stranu je to ,ale dobře , alespoň jsem nešel do kina s nějakým velkým očekáváním. No a teď konečně k filmu, například ono překombinování v tom smyslu, že musíme do roku 84, pak 97 pak najednou 2017 a to když myslím , překombinování tak doslova jsem netušil, co se tam vlastně řeší. Ikdyž kdo to řeší co se tam řeší, u filmu s Arnoldem si myslím, že příběh je až na druhém místě. Potěšili i herci , kteří i přesto, že dle mého neodpovídali předlohám původních dílu tak byli velmi sympatické. V neposlední řadě mě moc potěšili a rozesmáli situace alá Arnieho "im back" a další:-) Takže za mě doufám, že už poslední díl jelikož , alespoň pro mě důstojné a zábavné pokračování předchozích dílů. A přece jen bylo by fajn se stou to Sérkou rozloučit takovým to důstojným a zábavným způsobem:-)

Komisař Rex (1994) (seriál) odpad!

Už jen ten popis " Krimi,Akční,Mysteriozní"----- RAKOUSKÝ SERIÁL. Mám pocit , že nacistický vlčák Blondie alias Rex se zde podílel i na scenáři nejen ve vedlejší roli vedle dvou patolízalů, kteří měli radši umřít už po pilotní Epizodě.

Insidious 3: Počátek (2015)

No, tak abych to shrnul. Jednička páni to byla duchařinka , která naháněla doslova strach. Dvojka jo dobrý stále originální jako jednička ale přece jen první díl byl na 5*, druhý díl byl na 4* a třetí bohužel za 3*. A ono to fakt průměrné bylo. Onu nervy drásající atmošku nahradila banda bubáku a fúúúúra lekaček a to takových až sem plival popcorn a vdechoval kolu. Skrátka film na mě nedokázal hodit onu strašidelnou deku, místo toho nabídl ošklivé bubáky, kteří se mixují s nepříjemným pocitem , že za každým rohem bude ošklivej lekák. Na horor super, ale pro mě jakožto diváka, který tento žánr zbožňujě je to prostě málo. Ano stále je to ten skvělý Insidious, ale už né tak skvělý jako předchozí díly. Ps jediná věc , která mě na filmu doslova štvala, že jsem si absolutně nevypěstoval vztah k hlavním hrdinům, bylo mi vlastně jedno jestli umře nebo ne. Jedinou světlou vyjímkou u mě v postavách byla Elise ta byla jako vždy skvělá:-)