Noe (2014)

Znepokujúca vidina smrtiacej záplavy nových kín prenasleduje nitriansky Cine-max v snoch čím ďalej častejšie. Prístavba pri Mlynoch, oplotenie Orbisu a ďalšie podivuhodné znamenia pomáha rodinnému multiplexu rozlúštiť múdry primátor pomocou netransparentných dotácií a na mieru vypísaných tendrov. Nitra sa ocitla na okraji filmovej priepasti, kam ju zavliekla rasa mestského zastupiteľstva. Najvyšší sa rozhodol pre kompletný reštart v podobe gigantických kinosál Cinemas a pre obnovu zdegenerovaného filmového zážitku si vybral práve Mlyny a jej početnú gastro zástavbu pred vchodom. A pretože Mlyny tušia, že záplava teenagerov s napchatými peňaženkami od rodičov prichádza, začne stavať špeciálnu ATMOS sálu, nebotyčnú blbosť kolosálnych rozmerov, ktorej účelom je vylákať od každého dementa ľudského pokolenia dve eurá navyše! Počas vstupu do Atmosu sa musia Mlyny-Cinemas stretávať nielen s nedostatkom pochopenia, obavami z nadávok, urážok a osočovania, ale aj s otvorenou nenávisťou súkmeňovcov na čele s krutým potomkom slávneho kinovraha TrackerCzTorrent. Najväčšia priemyselná kinokatastrofa v dejinách Nitry v tú chvíľu môže začať.

Muž na laně (2015)

Dvanásť ľudí dovedna sa prešlo po samotnom povrchu nitrianskej starej tržnice, ale len jediný Nitran prešiel nezmernou prázdnotou na treťom poschodí v Mlynoch na ľavej strane od eskalátorov! Pán "Digitálny účes s modrými kontaktnými šošovkami" pod vedením svojho mentora zvaného "Pred filmom som o lanách absolútne nič nevedel" spolu s predavačmi predraženej spodnej bielizne, matracov a hipsterskej garderóby je na ceste prekonávať nepopísateľné problémy pri kladení kotevných lán na zúfalo vyprázdnené pokladnice. Všetci sa musia vysporiadať so zradami Vietnamcov z tržnice ponúkajúcich nekvalitný tovar, Číňanov, maďarskej inteligencie, potulných predavačov jadierok, orechov, slnečných okuliarov a falošnej bryndze, ak chcú svoj bláznivý biznis plán skutočne realizovať.

Chappie (2015)

Režisér snímkov "Mimozemská metamorfóza 9" a "Rotujúce koleso vo vesmíre" prináša príbeh výnimočného komunistu, z ktorého urobia smrtiaceho kapitalistu. Režisér prichádza s nadčasovou ideológiou. Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy sa humanoidní proletári stali novými strážcami zákona, poriadku a pravidelných päťročníc. Sú neomylní, presní a lobotomizovaní. Jeden z nich je však iný, Chappie je výsledkom ojedinelého kapitalistického experimentu, zásadným zlomom vedeckého výskumu sa stal moment, keď mu dali do rúk Coca-Colu a niekoľko Cheeseburgerov... evolúciu nezastavíš.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Pokus nitrianskeho miliardára oživiť kino Cine-max na absolútne blbom mieste končí nezdarom a najväčší chrenovskí developeri a tamojšie obchodné korporácie, vrátane Terna, Baumaxu, Nayu a Neuveriteľného stánku s trdelníkom musí čeliť desivému nebezpečiu. V stávke je osud celého nitrianskeho kinopriemyslu. Povstanú totižto zlovoľné Mlyny-cinemas a len Cine-Max mu môžu zabrániť v uskutočnení diabolských plánov na monopol. Nová krehká rovnováha a nečakané cenové vojny sú zárukou, že korporátna rivalita vyústi do bojov globálnych rozmerov o posledné zvyšky prepitých a prefajčených Nitrančanov a Trogárov ochotných zaplatiť si kino.

Marťan (2015)

Kapitalista Mark Marx (Mad Matt) počas misie v Mlyny cinemas takmer zahynul v prašnej a naprdenej kinosále. Zvyšok jeho súdruhov kinokomplex opustil v domnienke, že je po návale reklám, tralierov a ukážok priestorového zvuku definitívne mŕtvy. Ale Marx prežil a v predraženom nepriateľskom multiplexe sa ocitá omylom sám. Má k dispozícii len trocha popcornu a nachosu zoškriabeného z vedľajšieho sedadla a tak musí využiť všetok dôvtip, invenciu a ISIC kartu, aby nielen prežil, ale taktiež našiel spôsob, ako vyslať signál personálu, že očakáva milý prístup. V okamihu, kedy sa mu to podarí, začne milióny kilometrov ďaleko od neho produkčná spoločnosť, Hollywood a medzinárodný tím účtovníkov neúnavne počítať tržby z lístkov, vymámené od tých "Marťanov", ktorí si zaplatili za 134-minútové sedenie na zadku nehoráznych 7 eur.

Hardcore Henry (2015)

Pri tomto akčnom filme, ktorý by sme mohli do slovenčiny preložiť ako "Ťažkotonážny Peter", som netrpel žiadnymi predsudkami - nedalo sa totižto identifikovať, či hlavný hrdina je prototypom neohrozeného týpka s vylešteným čelom a predimenzovanou muskulatúrou ako Bruce Willis alebo Vin Diesel, alebo vlasatý Terminátor.

Dokonalý šéf (2015)

Duševná kolonoskopia do útrob pomäteného karieristu, ktorý dekadentne bohatým potentátom servíruje na tanieri predražené kôpky kapitalistických nezmyslov... každý zdravý človek, ktorý má rád poctivý rezeň s majonézovým šalátom, musel nad fajnovosťou filmu (a drobnými porciami jedla posypanými nejakými kvetinkami) zaplakať.

Deadpool (2016)

Bol som pozrieť "Mŕtvy bazén", že vraj sa tam zabavím... No neviem. Okraje toho bazéna boli špinavé, celé ulepené od zeleného žabacieho slizu, všade smrad a divné výpary, pieskový filter rachotil a nadskakoval, evidentne nestíhal, plavčík nemal plavky a vyzeral podozrivo, na dno bazéna som ani nevidel. Keď som už žmúril oči tak, že sa otočili okolo vlastnej osi a videl som aj štvrtý rozmer, zazrel som na dne toho "mŕtveho bazéna" niečo lesklé, čo by mohlo veštiť zábavu... to lesklé sa ale rýchlo utopilo v maglajze opaľovacieho krému, chlórového nevkusu a nafukovacieho anti-humoru. V skratke, len ďalší film, kde sa z človeka, ktorý má vlasy, stane tupohlavý drsoň, čo vlasy nemá. Tento má však obsesiu neustále vykonávať kopulačné narážky.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Slovensko-maďarský juhozápad, Nitra, 2016. Miesto a čas s veľmi relatívnou hodnotou filmového zážitku. Skúsený konzument a kinodrtič Greenpeacak (Adriano DiBereczo) je so svojím zadkom na výprave s lovcami načosu za filmami. Uprostred neforemných sedadiel vzdorujú nečakaným slovným útokom meštianskej lúzy a musia na svojej púti prekonávať nemilosrdnú, zatiaľ nezmapovanú kinosálu v Mlynoch plnú divotvorných nástrah. Greenpeacakovi sa stáva osudným stretnutie s príliš slanou porciou popkornu, ktorý omladený personál vylovil snáď z morskej vody. Stretnutie so slaným popkornom síce prežije, ale je ťažko demotivovaný a filmová výprava sa rúti do záhuby. Zatiaľ čo väčšina kinodrtičov pokračuje v konzumácii hnusnej praženej kukurice, s Greenpeacakom zostávajú len dvaja muži, Fitzerald „Príliš ťahavý slang“ a Bridger, zvaný „Vysoká obočnica“. Obaja viac-menej len čakajú, až Greenpeacak dostane zápchu, aby ho pochovali na záchode vedľa Grill Saladu a mohli pokračovať v púti za filmovým umením. Ale zronený konzument stále odoláva, a tak sa Fitzerald, tiež zvaný „Pololysina“ rozhodne čakanie na nevyhnutné skrátiť. Pri pokuse o nedobrovoľný klistír ho však pristihne brigádnička z kina, ktorú začne baliť. Ešte živého Greenpeacaka teda radšej zahrabe v kabínke a spolu s „Vysokou obočnicou“ mizne v kinosále. Lenže Greenpeacak má tuhý korienok. V úplne zúboženom stave vylezie z vlastnej kabínky, zúfalo sa teperí čarokrásnym, ale zúfalo komercionalizovaným multiplexom. Pri živote ho drží predovšetkým nenávisť voči kapitalizmu a túžba po filme. Musí prekonať brutálnu klimatizáciu a sacharidy v Coca-Cole, divoké zástupy ľudí, bojovné kmene z Klokočiny a Chrenovej a dokonať svoj filmový zážitok. ..... v skratke, bolo to super.