3KAVKY

Věčný student

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 19.8.2013  09:19

Viděl jsem tento film v letním kině a komáři byly tu noc velmi otravní, možná tedy mé hodnocení není příliš objektivní. Film byl, dle mého, velmi rozpačitý. Pohrával si výraznými dramatickými prvky, jako je milostný trojúhelník, tajemné finanční spiknutí, rodinné vztahy atp., ale co z toho? Film disponuje všeho všudy jedinou dramatickou scénou, která prostě vyšumí do závěrečného výstřelu. Rozpačitost tohoto snímku podtrhuje hláška ze samého závěru filmu, kterou vykřikl jeden z diváků: "To byla blbost!". Nikdo mu neoponoval. Všichni se jen dívali do země a přemýšleli, jestli to není náhodou pravda. Blbost to ale není. To by to nebyla už druhá adaptace poměrně známé knihy. Jen to bylo takové hezky opentlené nic.

• 1.11.2011  07:53

Filmům zřejmě 3D škodí. Mnoho akce pro nic. Tintin je toho zářným příkladem. Druhý den po shlédnutí v kině si nedokážu vzpomenout prakticky na nic, co by bylo spojeno s obsahem filmu. Ale matně si pamatuji, že to nejspíš vypadalo dobře na plátně, ale protože to nemám spojené s žádnou konkrétní scénou nebo jen záběrem, nevím to jistě. Film mě v tomto ohledu zklamal a zároveň donutil přemýšlet akorát o tom, zdali honba za vizuálním požitkem, který má jepičí život a po deseti minutách spíše vadí, je dobrá cesta jak zapůsobit na diváka od deseti let výše. Škoda, a to ty filmy Spielbergovi ještě před pěti, sedmi lety docela vycházeli. Jako bych ani na Tintinovi nebyl a jedinou památkou na něj mi zůstala prázdná portmonka.

• 20.12.2010  10:29

Problém tohoto snímku je, že se zde vše tak nějak jen nakousne a nedořeší. Jinak grafický to je dobře zpracované, to všechna čest, i hudba se mi líbila, jen by to chtělo nějaké řešení alespoň nějakého toho méně závažného tématu, kterého se zde tvůrci dotkli. Konec ja pak velmi tichý a nic.

• 8.12.2010  18:20
    K-ON! - Season 2 (série) (2010)

U K-ON!! jsem se bavil o poznání méně, než u předchozí série. Je to hlavně způsobené tím, že postavy se nevyvíjeli a jejich problémy se točily okolo těch samých pytlovin, co v K-ON! Z roztomilé a rozpustilé legrace se pak stalo roztomilé a rozpustilé něco, co už jsem viděl, třebaže Yuin trik se vznášejícím se pomerenčem byl opravdu originálně pitomoučký.

• 4.12.2010  17:59
    Stav beztíže (TV seriál) (2009)

Nespravedlivě ukončný, vynikájící vesmírný epos se sice pomalým začátekem, ale neustálou akcelerací. Fantastická vizuální stránka, sympatičtí herci a velmi kvalitní příběh. Pánové z BBC, zabili jste neuvěřitelně ambiciózní projekt po pouhých 13 epizodách.

• 26.11.2010  14:08

Nejsem příliš velký fanda okatého vkládaní 3D animace do klasické. Působí to násilně a to téměř vždycky a výsledný dojem nikdy neni lepší. Překvapil mě také takřka totožný, ne-li stejný hudební motiv se starším Innocence. Za neoriginalitu jedno malé bezvýznamné minus. Navzdory tomu, jsem velkým příznivcem GITS a tohle je opravdu příběhově kvalitní film.

• 19.11.2010  22:03
    Panoptikum (1981)

Odpadem jsem hodnotil i lepší filmy, než je Panoptikum. Nemá smysl si lhát do kapsy, tenhle film byl určitě zamýšlen jako Céčko. Jinak to totiž není ani možné. Postavy se chovají divně a zmateně a celý film je jedno velké hororové klišé.

• 19.11.2010  19:16
    Air (TV seriál) (2005)

No dokoukal jsem to, ale nadšený nejsem. Japonci často zaměňují hloupost mladých dam za roztomilost a v tomto seriálu je to až do nebe volající. Všechny dívky v seriálu jsou jedním slovem pitomoučké. V polovině už tak krátkého vyprávění je nasilně natlačené vysvětlení nevysvětlitelného stavu nácky Misuzu vsazené do dávné historie Nipponu a po skončení dvoudílné vložky, úplně hloupě zmizí z dění Yukito a je nahrazen havranem! No toto!? Ani vyhrocený závěr ve mě neprobudil sebemenší emoce. Přidáme-li do kotlíku nic moc hudbu, včetně openningů a endingů, nedovolím si hodnotit mírně. Gaou!

• 13.11.2010  09:07
    Dance In The Vampire Bund (TV seriál) (2010)

Po zdařilé úvodní písni, mě překvapila poněkud netradičně pojatá úvodní epizoda stylizovaná do bolvárního diskuzního pořadu o upírech. Je to zvláštní úvod, ale když se trochu popožene dá se celkem lehce zvládnout. Následující epizody jsou kombinací zábavy a nudy za což může rozpolcenost postav. Maličká Mina Tepesh se chová občas jako marnivá, mnstivá a nelítostná mrcha. Tyto charakterové rysy jsou ty zajímavé a očekával bych je od královny upírů, jenže ona se často mění nezajímavého rozmazleného fracka po sínové křivce v každém díle několikrát. Akira je, pořád nevím jestli zvěromág nebo vlkodlak, veskrze nevýrazný. Závěr série shledávám jako nezdařilý, neuzavřený a pozitivně patetický. Hlavní přednosti tohoto seriálu jsou hudba, která je poměrně zdařilá a dokáže navodit atmosféru a moderní animace, která lahodí oku.

• 8.11.2010  12:17
    Kanon (TV seriál) (2006)

Kanon je bezpochyby velmi kvalitně zpracovaný seriál, ve kterém se mísí komediální a dramatické prvky ve skvělém poměru, kde z počátku humorných situací naleznem více a postupně s odkrýváním tragických vzpomínek Yuuichiho přecházíme do romatického dramatu. Velmi se mi líbí gradace seriálů v tomto duchu. Ale musím říct, že oproti novějšímu Clannadu je to slabý dramatický odvárek. Přesto, že je jasně patrné, že Clannad je v podstatě přeskládaný Kanon (jak přes kopírák jsou postavy Ayu z Kanonu a Fuko z Clannadu). V Clannadu je však podstatně lepší atmosféra souznění postav a jejich osobních tragedií, podpořená lépe umístěnou a melodicky výraznou hudbou. V Kanonu se o tomto nedá vůbec mluvit. Kanon v mých očích Clannad neporazil i přesto, že jim dávám stejné hodnocení.

• 29.10.2010  20:09

Tohle je tak retro, že se to nedá ani hodnotit. Nebudu tomu tedy kazit výrazně průměr. Určitě by to měl ale každý filmový fanda aspoň jednou vidět.

• 29.10.2010  20:05

Nemohu jinak. Po shlédnutí mi bylo jen líto, že nemohu dát ještě šestou hvězdičku. Nádherné animace a skvělý příběh, třebaže námětove vystavěn na japonském filmu z osmdesátých let. Už jen ze zvědavosti se musím podívat i na tento hraný film, ikdyž má lehce rozporuplná hodnocení. Na každý pád je tohle to nejlepší, co jsem mohl za poslední dlouhé měsíce shlédnout. Romantika, sci-fi, drama i komedie v dokonalé rovnováze a tak dále. Podívám se na to určitě ještě jednou nebo dvakrát...

• 15.10.2010  19:58
    Planzet (2010)

Cvhílemi se mi zdálo jako by to bylo pimprlové divadélko. Hrozná animace dorazila už tak prázdný film. O nějakém příběhu není třeba mluvit. Nejnudnější invaze emzáků na planetu Zemi jakou jsem kdy měl tu smůlu vidět. Jednu hvězdičku si to zaslouží, za ve statických pozících velmi pěkně graficky stvárněné lidké obličeje. Jen o velmi málo lepší (pouze v tomto ohledu) než v památné Final Fantasy: Esence života, ale lepší.

• 3.10.2010  09:08
    Black Lagoon (TV seriál) (2006)

I když bylo všechno v Black Lagoon po formální stránce v pořádku, tak mé hodnocení nebude tak vysoké. Hudba, byla dobrá, animace jedna z lepších, téma velmi zajímavé, přesto mě seriál nedokázal nalákat ke sledování následujících epizod (během sledování jsem shlédl ještě dva další seriály). Zřejmě jsem si k postavám nevytvořil žádný vztah a bylo mi jedno, do jakého pr***ru se zase dostanou. Dílčí příběhy ale měly skvělou brutálně temnou atmosféru a jako takové mě nakonec bavily. Kvůli důvodům, které jak vidno nedokáži přesně popsat, takže tedy spíše pocitově, dávám 3 pecky.

• 28.9.2010  15:15
    Tendžó tenge (TV seriál) (2004)

Tento seriál má opravdu velmi dobrý start. Spousta akce, krásné dívky, lehké ecchi, supersíla a trochu těch fantastických prvků. Následně se rozjde poměrně dobrý příběh týkající se nově nastoupivších studentů Souchira a Boba na akademii bojových umění a jejich počátečních úspěchů a proher. Pak se kolem 10. epizody uhne do filleru, který se následně vyvine v druhou dějovou linii, která v podstatě nesouvisí s počáteční myšlenkou a v závěru se snaží o propojení s původní linií příběhu. Popravdě dost nepovedeně. Já jsem tím ztratil kontak s postavami, které jsem si v počátku oblíbil a cestu zpět jsem k nim už nenašel. Nakonec se filler podařilo jakš takš uzavřít (však to také bylo vyprávění o minulích událostech), třebaže důvody postojů některých postav to postavilo do nepochopitelných rovin, viz Mayin vztah k bratrovi a Mitsuomimu. Seriál se pak tvůrcům nepodařilo uzavřít ani po dvou ova Ultimate Fight a vztahy mezi hlavními postavami zůstali nedořešené a to i bez náznaku řešení. Nejzajímavěší pro mě byla postava Emi Isuzu, tedy ne zrovna svým charakterem, ale spíš tím, odkud si dokázala tahat kunaie. Její schopnost by určitě ocenila každá dívka, která kdy držela dietu. Pro mě je Tenjou Tenge za lepší 3 hvězdy, i přes ty keci, co jsem tady vyzvracel.

• 24.9.2010  18:32

Se zombie tématikou nemám vůbec žádný problém. Navíc tenhle počin měl opravdu raketový start, ve kterém bylo snad úplně všechno správně. Tempo pravda postupně upadalo, ale to je u tohoto tématu v posledních letech skoro pravidlem. Co se mě týče, je vybíjení zombíe za zvuku ostře řezaných kytarových rifů prostě ta správná zábava na pozdně večerní siestu. Žádná velká dramata a žádná velká romantika. Naopak tyto záležitosti jsou v takovém akorát poměru k akci, aby moc neprudily. Sam tam trochu přehnané ecchi. No ale co má být, že? Konec je hodně otevřený a já bych si nášup určitě dal. Tohle jsem totiž zhltnul během dvou večerů.

• 21.9.2010  22:22
    Hakuóki: Šinsengumi kitan (TV seriál) (2010)

Ve chvíli, kdy naroubujete do seriálu upíry, jdou veškeré historické reálie stranou. Všichni ti krásní pánové žíjící, bojující a ochraňující malou Chizure v 19. století (což pouze v japonsku nebylo století páry), nejsou nic jiného než charakterově ploší hrdinové (bishouneni), kteří se potácejí v příběhu rozpolceném mezi nemastnou historickou a neslanou fantasy zápletkou. Všechno však vyšumí do prázdna vyvrcholením poslední epizody této řady. No ale bylo to pěkně nakreslené. Tedy žádný velký zázrak, ale oko to neurazilo. Uvidíme, co přinese druhá řada.

• 13.9.2010  08:46

Pokud je to film jednoho muže, pak je to naprostá bomba. Hořko sladké šeptané romantické bláboly, melancholický hudební podkres a vizuální stránka plná emotivních záběrů do dálek spolu pěkně ladily. Pravdou ovšem je, že se dá v příběhu celkem hezky ztratit. Tři etapy života toho mladíka na sebe nenavazují ani zbla a snadno se dá předpokládát, že se jedná o příběhy úplně nesouvisející. Když mi ale došlo, že propojené přeci jen jsou aspoň jménem "hrdiny", film v mých očích opět stoupl.

• 13.9.2010  08:29
    V (TV film) (1983)

Pilot seriálu "V" se mi zdál nevyvážený. Přes svou velmi dlouhou stopáž je film velmi uspěchaný. Obzvláště na začátku. Pak někdo šlápne na brzdy a konec se táhne jako na sedačku nalepená žvýkačka. Připadá mi jako by někdo chtěl původně mít místo pilotu regulérní sérii, ale rozmyslel si to a celé to sestříhal do filmu. Navíc si "V" trochu podrazilo nohy, když veškeré záměry návštěvníku vykecali před začátkem vlastního seriálu. Já osobně jsem ztratil motivaci pro případné další sledování následujících řad. Tragické a někdy až protivné výkony se daly od béčkových a céčkových herců čekat a docela ladí s atmosférou 80. let. O nostalgii v mém případě ale nemůže být řeč. V době, kdy byl seriál u nás vysílán prvně, jsem byl příliš malý, než abych si pamatoval víc než spolu nesouvisející obrazy. Hodnotím tedy možná moc kriticky. Celkem vtipné bylo ale výtaní mimozemšťanů při příletu do chemičky melodií, pravda lehce upravenou, Johna Williemse z Hvězdných válek.

• 12.9.2010  15:08
    Ergo Proxy (TV seriál) (2006)

Ergo Proxy je krásně graficky zpracované kyberpunkové sci-fi, které se i přes velmi slibný začátek bohužel nevyhlo nepříjemné vatáži. Další věcí je návaznost dílů. Přesto, že seriál je v podstatě kontinuální dějovou linií, díly na sebe nenavazují úplně optimálně a tak se hrdinové na začátku některých epizod ocitají na určitých místech nebo v situacích, aniž bych věděl, jak se na toto místo nebo do této situace vůbec dostali. Tyhle kostrbaté přechody jsou lehce matoucí. Vyzdvihnout musím velmi příjemný opening song a krásnou endingovou píseň od Radiohead.

• 7.9.2010  14:54
    Šigofumi (TV seriál) (2008)

Roznášet Shigofumi musí být už tak dost náročná práce, natož když vám do toho kecá lehce nablblá opora při chůzi. Když bych si měl vzpomenout na nějaké zápory tohoto seriálu, tak to bude opravdu slabý opening song a právě Kanako, kouzelná berla. Nemohu si při tom nevzpomenout na Hermese, mluvící motorku z Kino no tabi. Ovšem díky povaze seriálu byla jeho přítomnost mnohem méně rušivá, než je tomu v případě Kanako v Shigofumi. Dílčí příběhy i hlavní linie byly dle mého velmi poutavé a nejen, ale hlavně proto, že se v nich neřešily prkotiny. Krom dílu, kdy pošťačky naháněly Schrödingera. Od začátku až po přehnaně ubrečený konec, to bylo velmi dobře koukatelné.

• 3.9.2010  16:16
    Bakemonogatari (TV seriál) (2009)

Čtyři hvězdy za grafické zpracování, za hudbu a za Senjougaharu a za to jak skvěle manipuluje s Araragim. Žánrově se tenhle seriál snad ani nevymezuje. Každý si v něm najde, to co zrovna potřebuje pro příjemné odreaogování se od stresu skutečného života. Život vdechují seriálu pak rychlé prostřihy na "prázdná místa", popisující tu stav mysli té, či oné postavy nebo jen náladu dané situace. S takovým zpracováním jsem se setkal prvně a nutno dodat, že je to velmi zajímavé a zábavné. A ruku na srdce, to, co cheme od televizní produkce je zábava a hlavně ta neotřalá a originální.

• 2.9.2010  12:53
    Ai no kusabi (1992)

Můj první Yaoi. Po pravdě řečeno na dlouhou dobu poslední. Pro mě je tento žánr velmi těžko stravitelný a to i přes to, že ho zabalili do krásného sci-fi. Pominu-li moji podvědomou předpojatost vůči lásce dvou mužů, musím ovšem konstatovat, že příběhově to špatné nebylo. V podstatě klasický milostný trojúhelník navíc napříč kastami. To je vždycky koukatelné téma. Jen jsem se občas lehce nudil. Na animovaný film zbytečně dlouhá stopáž.

• 2.9.2010  12:42

Poetická, milá a odpočinková nádhera v naprosto dokonolém dějovém vzduchoprázdnu. Při sledování jsem si připadal, jako by mi někdo nabídl zmrzlinu a pak mi dovolil se na ní jen dívat. Postapokaliptický svět po zaplavení přímořských oblastí, ve kterém žije veskrze lidská androidka..? To je téma lákající diváka jak včelu na med. Ten pak zcela jistě nedostane to, co čekal, avšak velmi brzy je ukolébán pokojnou nevzrušeností a příjemnou srdečností světa, do kterého byl vtažen a jen zúčastněně přihlíží běžnému "životu" roztomilé modrovlasé Alfy. Na to, že se tam vlastně nic nedělo, příjde až pět minut po skončení závěrečných titulků. Tomu se nedá než tleskat.

• 2.9.2010  09:29
    Ókamikakuši (TV seriál) (2010)

V první chvíli se zdá, že jde o klasické "Jak hlupák ke štěstí přišel", ale tento seriál v sobě má krásně hororovou atmosféru. To platí obvzláště pak pro první polovinu série. Zdánlivě cukrové plky, které se vedou ve větší části seriálu za sebou skrývají znepokojující tajemství a přetvářku. To mě velmi bavilo. Hlavní hrdina Hiroshi je typický otloukánek s brýlemi, který je nakreslen tak nešikovně, že jsem si jej v první chvíli spletl s dívkou. Toho si ale tvůrci byli nejspíš vědomi a v závěrečné, tak trochu OVA epizodě, uplatnili na tuto postavu cosplay a nastilizovali jej do postavy servírky. Animační ztvárnění, mi přišlo celkem působivé. Například ve větru se pohybující složité vzory na tunikách lovců. Hudební doprvod si ale nedokážu vybavit a z toho plyne, že pravděpodobně nebyl nějak výrazný a působivý. Myslím, že 12 epizod tohoto seriálu se dá shlédnou a přitom se i dobře bavit.

• 31.8.2010  13:32
    Last Exile (TV seriál) (2003)

Pro mě jedno z nejlepších animé, jaké jsem kdy viděl. Příběh se neustále vyvíjí a je velmi líbivě vystavěn. Vztahy postav jsou krásně vykreslené a rozvíjí se tak, že diváka nevyvádí z konceptu. Animace patří rozhodně ke špičce a hudba s ní velmi pěkně ladí. Nebudu dále zlatit zlato. Jsem rád, že jsem tento seriál shlédl.

• 26.8.2010  23:14

Poslední vládce větru naráží na špatné dialogy ve špatně napsaném scénáři, kterému český dabing ještě ubírá. Nevím jestli to Shyamalan vysloveně odflák nebo tak dlouho přepisoval až se ve vyprávění ztratil, ale ve filmu to prostě bije do očí. Pohádka to ale není špatná a děti v ní hrající se velmi snaží, aby tomu tak bylo a ono je, ale bez pokračování film nebude ničím jiným než prázdninovou bublinou letošní sezóny. Hudební doprovod je vcelku kvalitní řemeslnou prací a film v podstatě vylepšuje. Co se týče vizuální stránky, letos a vlastně i loni jsme viděli větší pecky, ale neurazí. 3D zpracování se mi nelíbilo. Dle mého nebylo zapotřebí. Z předlohy, která je u nás vysílána pod názvem Avatar, jsem viděl sotva dvě epizody, ale kvalitnější, než její filmové zpracování, mi nepřišla. To je vše.

• 22.8.2010  22:00
    Baka to test to shōkanjū (TV seriál) (2010)

U některých dílů jsem bavil méně a u dalších jsem se zas až válel po zemi smíchy. Nápad rozkastovat školu dle studijních výsledků se mi zdá velmi zajímavý. Ovšem jen za předpokladu, že hloupost nejde ruku v ruce s násilím, což bohužel bývá pravda. Třídní bytvy o získání lepšího vybavení, které jsou vyhrávány a prohrávány na základě studijních výsledků jednotlvých žáků se zdají býti dobrou motivací pro zlepšení prospěchu žactva. Přimíchá-li se k nápadu trochu sci-fi prvků, trochu toho ještě slušného ecchi a nějaká ta romantika, dotaneme příjemně oddychovou komedii, při které stačí jen vypnout a bavit se. Já to tak udělal. Velmi děkuji skupině Pantsub za nádherný překlad.

• 22.8.2010  09:09
    Počátek (2010)

Čekal jsem od tohoto filmu hodně a ještě víc jsem dostal. Strhující atmosféra v akcí protkaném thrileru mě ani jednou nedovolila odtrhnout oči od plátna, což je možná dobře, jelikož jakékoli zaváhání v pozornosti se divákovi šeredně vymstí a ten se poté může ve spleti snů přestat orientovat. Mě se to však nestalo a film je pro mě jasným adeptem na nejlepší snímek roku.

• 22.8.2010  09:01
    Gunslinger Girl (TV seriál) (2003)

No překvapilo by vás něco víc, než smrt z rukou roztomilé deseti leté holčičky? Gunslinger Girl otvírá nádherná uvodní píseň, kterou jsem ani jedinkrát nedokázal přeskočit. Poté je seriál vlastně o vztahu mechnických těl a jejich opatrovníků a jejich zneužívání pro nájemné vraždy v režii tajemné kdovíjestlidobré korporace. Vše se odehrává, a to je velmi osvěžující, v Itálii. Akce je velmi svižná a proto zabírá v každém díle jen velmi malý podíl celkového času, za to pohledů do obrovských očí malých vražedných dívek je zde víc než dost. Ending song je na rozdíl od openingu poměrně nezdařilí a víc nemám, co bych dodal.

<< předchozí 1 2 3