Gekidžóban Clannad (2007)

Tento celovečerní Clannad mi přišel plošší, po příběhové i emocionální stránce, než seriál, který mu byl předlohou. Je to určitě dáno tím, že jednoduše nelze do hodiny a půl zkomprimovat dvě sezóny děje. Film je místy od série vzdálen v pouhých detailech, místy však ale v zcela zásadních celých souborech událostí. Celkové vyznění je pak o něco vážnější, ale méně dojemné. Jelikož jsem si ale postavy ze seriálu tak moc oblíbil, že jsem s nimi opět rád na okamžik byl a film se mi zdál dobře animovaný, snížím v hodnocení pouze o hvězdičku.

Chobits (2002) (seriál)

Je možné, aby nám naše mechanické výtvory byly bližší než člověk? Odpověď tohoto seriálu je děsivá: Ano! Takový druh budoucnosti je bohužel i dle mého názoru velmi pravděpodobný. Myslím, že tvůrci dobře odhadli povahu člověka, ve vztahu k jeho sobeckému já, kdy je pro něj vždy pohodlnější lásku a věrnost příjmat, bez toho, aby ji musel s rizikem poskytovat. Ovšem jinak byl celý seriál obalen prázdnou hlušinou, která tak zajímavé téma přemlátila a odsunula na druhou kolej. Mohlo to být mnohem větší dílo. Lepší 3 hvězdy

Clannad - After Story (2008) (série)

After Story se mi zdá oproti svému předchůdci poutavější, ale ne tak moc, abych se uchýlil k lepšímu hodnocení, než měla první série. Chvílemi jsem měl pocit, že mi autoři záměrně chtějí rozervat srdce na kusy a až do samého konce jsem měl slzy na krajíčku.(SPOILER) Pak se ale tvůrci slitovali nad nebohým divákem a přehozením vyhybky, ne nepodobným tomu, co se udál blahé paměti v Dallasu, ukončili Okazakiho noční můru a vrátili v samém závěru seriál do původeních cukrových kolejí. Ale! Vzhledem k tomu jak se seriál patlá v alternativních realitách multidimenzionálního vesmíru, není dle mého možné zcela poslednímu dílu důvěřovat.

Clannad (2007) (seriál)

Prvních 7 dílů bylo.. Nevím jak to vyjádřit. Nemastných neslaných, trochu zmatených. To se ale zcela změnilo závěrem čási seriálu věnované poněkud otravnému duchovi a hvězdicofilovi Fuko-chan. Díly zaměřené spíše na slečny Kotomi-chan a Tomoyo-san byly vynikající a hlavní linka o Okazakim a Nagise a jejich snaze obnovit divadelní klub a jejich vzájemném vztahu, se mi také velice líbila. Musím přiznat, že i obě OVA a zvláště pak alternativní možnost vzniku romatického vztahu mezi Okazakim a Tomoyo byly velmi zajímavé.

Ladies versus Butlers! (2009) (seriál)

Lehce pitomé ecchi s prvky hentai, s žádnou zápletkou a trochou dobrého humoru. Moc jsem nepochopil sloučení škol pro bohaté slečínky a služky + 4 resp. 3 sluhy. Ale budiž, jinak by v tomhle anime snad ani žádný děj nebyl. Ten se točí vlastně jen kolem tří hlavních postav. Potměšilé Saikio-san, která se snaží za každou cenu dostat do trapných situací svou sokyni Flamehart-san s nově nastoupivším výměným studentem. Zatim jsem zkouknul 8 dílů a ze zkušenosti jen nerad posuzuji seriál tohoto žánru před koncem série. Prozatím ale za 3

Ip Man 2 (2010)

Pokud jsem dal prvnímu dílu 4 hvězdy musím je dát i dílu druhému. Pokračování je dle mého soudu na stejné úrovni s jedničkou, snad jen okolnosti příběhu nejsou tak závažné, jako byly v minulém díle. Trošku víc se drátuje a boj na rybím tržišti taky utíká z uvěřitelných mezí, ale zábava je to stejně dobrá.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Velmi zdařilá minisérie, která i přes žádné meze ve stvárnění násilí a vyjádření krutosti, si udělala i prostor na prokazování jak otevřené, tak i skryté dobroty lidského (dicloniovského) srdce (až se sypal cukr z obrazovky). V některých pasážích se mi seriál ale zdál lehce naivní a to mi příliš do celého konceptu vyprávění nezapadalo. Ovšem openingsong Lilium v podání operní pěvkyně Kumiko Noma je srdcervoucí a líbezná skladba, ze které mi stále běhá mráz po zádech.

Terminátoři (2009) odpad!

Tohle nemá obdoby! Scénář pravděpodobně někdo sepsal na záchodě během konání potřeby, pak se tím utřel a dal to zrežírovat šimpanzovi. Člověk si pak po shlédnutí takového filmu musí začít vážit mistrovství tvůrců reklam na prací prostředky. Celý film je pouze jedna velká blamáž slepená ze špatných dialogů, komické akce a žádné zápletky. (Pozor spoiler) Ještě, že tvůrce filmu ve své nekonečné moudrosti nainstaloval do vesmírné stanice hlavní pákový vypínač na zblázněné roboty, který naštěstí nevypne jen je, ale i celý film.

Vánoční koleda (2009)

Není náhodu tohle nejčastěji zfilmovávaný příběh? I kdyby ne, byl zcela jistě sfilmován již tolikrát, že se až člověku dere na jazyk otázka: Proč by to chtěl ještě někdo točit? No přeci proto, že lidstvo vynalezlo stereoskopickou projekci! Vše teď bude 3D, to nevíte!? Tohle je už v pořadí třetí animovaný 3D film Roberta Zemeckise v pořadí a musím přiznat, je z nich nejlepší. Polární expres se mi zdál dětinský a Beowulf zas povětšinou nudný. Tento film je ale hezky zpracovaný a možná je to i jedno z těch lepších převyprávění příběhu Dickensonovy předlohy. Navíc je trojrozměrná iluze zapracována velmi pěkně. Ovšem Vánoční koleda jako taková, se mi už lehce zajídá, takže za tři pecky.

Upírův pomocník (2009)

Nebudu plýtvat slovy chvály a proto jen říkám: Nelíbilo se mi to. Je to hloupé a nenápadité, celkem nudné a naznačené pokračování si to rozhodně nezaslouží.