• Krátkometrážní

Yuma (2012)

Robin Hood a jeho banda "yumují" jak o život = rodinný podnik tetičky Haliny vzkvétá. Už mi tady chyběly jen FÁčka a Impulsy. :-) Kdo to někdy zažil a prožil, ten ví svý. Jakub Gierszał & Katarzyna Figura byli skvělí. El Dorado otevírá. Pif paf! Jedeme! :-)

Devět paruk (2013)

Bruneta & blondka & zrzka = mix barev & nálad & pocitů. Sophie se chovala podle toho, jak to právě cítila a proto mi byla sympatická. Němci opět mile potěšili, že i tak závažné téma dokázali natočit s reálnou přirozeností.

Dr. Cabbie (2014)

Vinay Virmani = dvojník Jake Gyllenhaala byl vážně roztomilý. :-) Dr. Taxík vozí & rodí & léčí & zachraňuje. A byla z toho láska na první porod. :-)

Muž bez tváře (1993)

"Ale pořád mám před sebou tu tvář, je vzadu, někde za tím davem." ...Nick Stahl podal působivý výkon a občas mi tu připomínal Brada Renfra v jeho dětských rolích. Mel Gibson natočil citlivý příběh o odpuštění, zodpovědnosti, úctě k druhému člověku, o náhodném setkání, které přerostlo v přátelství na celý život.

Bang Bang! (2014)

"Každý tvůj nový den, bude tím tvým "jednoho dne". ...Ban Bang = taneční & zábavná & akční jízda s romantickým nádechem po indicku.

Milí lidé (2010)

"Ve vzduchu je cítit krásné slibné začátky." :-)

Omlouvám se! (2013)

Na začátku "hrdinové" - na konci ufňukaný slaboši včetně "učitele", který nebyl schopný zachovat si autoritu a zastat se toho, kdo se nedokázal bránit.

Divočina (2014)

"Moje máma říkávala něco, co mě neuvěřitelně vytáčelo. Že každý den slunce vychází i zapadá. A ty si můžeš zvolit, jestli u toho budeš. Můžeš vnímat krásu." ...Nevyzpytatelná - nádherná - drsná - tajemná příroda = stejně jako lidi = jako hledání sebe sama = jako zkouška odrazu ze dna.

Bang Bang Club (2010)

Na tohle focení musí mít člověk žaludek, odvahu a možná také nevážit si tolik života. Každopádně Bang Bang hoši nenudili ani na okamžik. ...”Co je ta nejlepší věc, kterou jste udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?” - Ujisti se, že máš ve foťáku film… OK a teď vážně. Dávám možnost svým emocím a citům, aby vzájemně a velmi plynně ovlivňovaly mé fotografování a mé fotografování mé emoce a city. - Greg Marinovich