• Krátkometrážní

Moje ségra má prima bráchu (2014)

"Možná jsme se zbláznili. Co o tom můžou vědět? A když ostatní milenci zaniknou, my budeme mít pořád jeden druhého." = Jeden z momentů, kdy jsem se usmívala a společně s nima si vychutnávala nestárnoucí song (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now). Bill Hader v sobě nezapře duši komika = Kristen Wiig v roli tonoucí průšvihářky k němu skvěle pasovala. PS: Je fajn mít bráchu! Já bych toho svýho nevyměnila za žádnou ségru. :-)

Ahoj! Jak se máš? (2010)

"Je to divný, když člověk zjistí, že jeho rodiče, jsou stejně zhýralí jako on." :-)

Tajní agenti (2004)

"Nejsme jako ostatní, jestli odejdeš, čeká tě obyčejný život." ...Vůbec mi nevadilo, že tajní agenti nebyli přehnaně akční. Naopak mi přišlo zajímavé sledovat jejich chování také z jiné stránky. Povedený film, který jsem si po delším čase opět zopakovala. Vincent & Monica nikdy nezklamou.

Khid thueng withaya (2014)

Š. Z. S. = Škola zlomených srdcí = jejich společný deník jim pomohl najít to pravé místo pro život i lásku. Nikdy se nevzdávej, protože každá bouře jednou přejde a zase bude krásný den. :-)

Kelly & Cal (2014)

Když potkáš někoho, s kým si stejně naladěný, s kým si máš co říct, kdo ti připomene to, jaký si býval. Samota lidi rozděluje i spojuje. Hranice mezi láskou a přátelstvím je tenká. Tak o tom všem je Kelly & Cal.

Hledá se Eric (2009)

"Ten kdo se bojí hodit kostkou, nikdy nehodí šestku." ...Pošťák Eric Bishop se cítí beznadějně. Nevlastní synové zlobí - vlastní dcera nutně potřebuje dědečka na hlídání - bývalá manželka vysvětlení proč od ní kdysi utekl. Ještěže jsou po ruce vždy ti , co s ním táhnou za jeden provaz a kde nestačí oni, tam sype životní moudra King Eric. :-) Operace Cantona mě pobavila asi nejvíc. Frajeři dostali červenou sprchu a modré semišky se vrátily zpět ke svému majiteli. Takže teď už stačí jen zdvihnout límeček a zajít si s kamarádama na pár piv do sport baru. :-) ... "Když racci následují rybářskou loď, činí tak proto, že si myslí, že jim odtamtud někdo hodí do moře sardinky. Děkuji. " - Eric Cantona :-)

Ta zvláštní láska (2014)

Byla jsem zvědavá jak se John Lithgow & Alfred Molina poperou se svýma nezvyklýma rolema, ale oni působili tak přirozeně a zároveň i křehce, že jsem neměla problém uvěřit jim jejich bolest z odloučení, pocity štěstí, smutku, zralou lásku, která i po skoro 40 letech působila přitažlivě.

Skagerrak (2003)

"A tak to se štěstím bývá. Někdy je zabaleno do mokrých novin." ...A tak to se štěstím bývá, někdy se jen tak lehce vznáší, aby za pár měsíců rozněžnilo tu, která se mu zuby nehty brání. :-)

Prameny života (2013)

"Víš, tvoje babička, byla vždycky pramenem mého života ať se dělo cokoliv, jenže jsem jí to nedokázal říct. Ale všechno to stálo za to ne?" ...Moritz Bleibtreu & Jürgen Vogel = ve filmu záruka herecké kvality + má nekonečná radost vidět je společně hrát. :-) Němci opět dokazují, že umí natočit příjemný & koukatelný film o lásce - nejdůležitějším prameni života.

Montevideo, vidimo se! (2014)

"Na jejich sambu naše kolo." ...Trenér Boško a jeho zlatí hoši se po čtyřech letech vrací, aby předvedli Brazilcům, jak se tančí u nich doma na trávníku. Z kluků se stávají muži a prožívají společně slasti i strasti. Opět jsem se příjemně bavila. :-)