• Krátkometrážní

Poslední diamant (2014)

Za všechno se musí platit a tenhle čerstvě zamilovaný zloděj z toho vyvázl oproti jeho kumpánům celkem dobře. Po dvouleté "dovče" - pokoj č. 643 s třešničkou na dortu čekající uvnitř. :-)

Láska a zběsilost (2009)

"Talent asi není jediná věc, kterou jsi po otci zdědil." ...Láska & deprese & žárlivost nemohou žít společně.

The 7.39 (2014) (TV film)

Poslední Carlův úsměv věnovaný Sally potěšil mé oči asi úplně nejvíce, protože někdy se musí něco stát, aby ten druhý nešlápl vedle. David Morrissey mi tu svou výškou a vizáží neustále připomínal Jeffa Bridgese. Pěkná romantika z reálného života.

Zabíjení je má práce, lásko (2009)

Toni - nájemný vrah na volné noze, sympatický fešák toužící najít tu, která bude mít pochopení pro jeho adrenalinové povolání. Zvláštní znamení = miluje čokoládové bonbóny (čokoláda je potrava pro nervy), no jasně Toni, jsi můj člověk. :-) Julča - knižní agentka, momentálně zasnoubená, ale z toho se dá kdykoliv vycouvat. Zvláštní znamení = milovnice čokoládových bonbónů. Spojení těch dvou = vražedná lásko - kombinace. Němci opět příjemně pobavili.

Big Love (2012)

Big Love = osudový vztah mezi 16letou divokou dívkou a starším, zkušenějším, výbušným mladíkem. Aleksandra Hamkało & Antoni Pawlicki předvedli působivé - emotivní výkony. Oba dva charizmatičtí, takže chemie mezi nima fungovala od začátku až do konce. Big Love = vášnivá & komplikovaná & zničující.....a závěrečný song mluví za vše ( I widzisz sam, gdy Ciebie mam, to siebie tak mi jakoś brak. Przeklinam nas i kocham nas, nie umiem odejść, nie wiem jak. )

50 odstínů vášně (2015)

Au au tohle bolelo ještě víc, než padesát nezáživných odstínů nudy.

Bez kormidla (2014)

Jak dobře znají rodiče své děti? Někteří do detailů, jiní méně a zbytek skoro vůbec. Ač toho ohledně Joshe nebylo ve filmu mnoho objasněno, nemyslím si, že za to co způsobil, mohli jeho rodiče. Sam = Joshův táta v hereckém podání Billyho Crudupa mi byl sympatický a fandila jsem mu, aby našel sílu ne zapomenout, ale zbavit se balvanu na srdci - třeba písní...

Krvavý Bangkok (2014)

Moc pěkný akčňák, který jsem si z pohledu ženy prožila asi úplně jinak, než mužské osazenstvo. Říká se - to nejlepší na konec a mě ta scéna ve vlaku opravdu dostala, protože vidět malou dívenku jak hladí blonďákovu drsnou tvář a on jí to opětuje něžným pohledem se v takovýchto filmech vidí málokdy. Dolpha budu mít už napořád spojeného s mou srdeční záležitostí Brandonem a tak jsem i tady při sledování akčních scén nejednou zamáčkla nostalgickou slzu v oku a zavzpomínala na mé oblíbené VHS-kové časy......a hodnotím opět srdcem, takže Dolphíku, s radostí ti posílám svých pět hvězdiček.

Janie Jones (2010)

Dlouhá, občas i bolestivá cesta sbližování dvou tolik si podobných duší. Klíč k srdci = společná láska k muzice. Pro takovéto filmové vztahy otců a dcer mám slabost , takže hodnotím srdcem.

Hranice možností (1998)

"Pre myslel, že jsem těžký případ. Ale konečně mi dostal do hlavy, že skutečný účel běhání, není vyhrát závod. Je to test hranic lidského srdce." ... Billy Crudup v roli Steva vypadal jako jeho dvojče, neuvěřitelná podoba. Donald Sutherland v roli trenéra taktéž nepřehlédnutelný. Kde by byl běžec bez svého trenéra a trenér bez svého běžce. Steve Prefontaine = běžec se srdcem bojovníka & talentovaný & ctižádostivý........navždy mladý.