• Krátkometrážní

Let (1986)

"Drž se svých snů, protože když sny umřou, život je jako pták se zlomenými křídly, který nemůže létat." ...Také jsem si při tomto filmu vzpoměla na Flashdance. Pohodová atmosféra, fajn songy, sympatická hlavní představitelka, kterou úžasně ztvárnila Olivia d'Abo. Moc příjemná osmdesátková záležitost. *** Meri D. Marshall - Bound To Your Love ***

Hollywoodští rivalové (2009) (seriál)

Arnold Schwarzenegger versus Sylvester Stallone = každý z nich má svůj životní příběh a přece jsou si jejich cesty v oblasti filmu dost podobné. Oba si prošli jak filmovými hity, tak propadáky. Arnie se nesmazatelně zapsal v oblasti kulturistiky, Sly projevil svůj talent ke psaní. A jak bylo řečeno v dokumentu : "I když se akční filmy během let změnily, Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone zůstávají největšími představiteli tohoto žánru." ......"Americký akční film? Okamžitě se mi vybaví Rocky, protože tam není klíčování, ani věci dodělané počítačem." - Jackie Chan

Hvězdy bojových umění (1995)

Jak začínali, co je přivedlo k zájmu o bojové umění, jaký styl je jim nejblíže. Na tyto a další otázky tu Jamesi Hongovi odpovídají Cynthia Rothrock, Billy Blanks, Austin St. John, Thuy Trang, Nancy Kwan, Kokie Nassim a další hvězdy bojových umění. ZAJÍMAVÉ CITACE = "Myslím, že Tai-chi je základ pro všechny druhy bojových umění. Vzpomínám, že jste mluvili o Bruce Lee. Bruce a já jsme byli přátelé. Bruce vůbec neměl rád Tai-chi. Neměl na to trpělivost, neměl ho rád, ale vždycky ho podporoval. Říkal mi: Nancy ty by ses měla zabývat Tai-chi, pomáhá bystřit mysl, snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh. Je vynikající pro rovnováhu, my tomu říkáme meditace v pohybu." - NANCY KWAN ... "V televizi jsem viděl Zeleného Sršně. Bruce Lee byl tehdy vzorem pro všechny děti a možná i některé dospělé. Všichni jsme chtěli být jako on a zkoušeli jsme věci, které dokázal dělat svou myslí a svým tělem. Udělal na mě dojem svou technikou. A tak jsem to chtěl dokázat taky." - BILLY BLANKS ... "V USA jsou bojová umění sportem. Je to něco, co člověk dělá kvůli ztrátě váhy a jako svého koníčka pro zábavu. V Izraeli je to spíš životní styl. Lidé to potřebují, aby přežili. Většina lidí tam včetně žen a dětí chodí na tato cvičení nejen protože ho chtějí dělat, ale také z dalšího důvodu. Ten důvod je, že ho potřebují, aby jim pomohl přežít každodenní boj v ulicích." - KOKIE NASSIM ... "Působila jsem u jednoho převáděcího týmu a tam se doslechli že v LA je nějaká společnost z HK, která hledá nového Bruce Leeho, někoho kdo by ho nahradil. V té době jsem byla jedničkou ve všech stylech a zbraních. To bylo v roce 1985 a já jsem sama odjela do HK. Nikdy předtím jsem v té zemi nebyla, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Myslela jsem, že mě oblečou do těch tradičních čínských obleků a dostanu černou paruku s copánky. Byl to pro mě trochu šok, když jsem zůstala v džínách, saku a hrála sama sebe." - CYNTHIA ROTHROCK

Femme Fatale (2002)

"Víš proč dobrej skutek není bez trestu? Protože svět je peklo a ty nejsi nic, než oběťní beránek." ...Zmatená jako pes Goro jsem se toulala v myšlenkách hlavní hrdinky sem a tam, abych si ke konci dala zase pěkně zpátečku. Nebylo to špatné, ale ve filmu jsem viděla už mnohem lepší Femme Fatale.

Rocky Balboa (2006)

"Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to  jak inkasuješ, jde o to, kolik ran uneseš..." Nezapomenutelná scéna mezi Rockym a jeho synem jako jedno z mnoha poselství celého životního příběhu Rockyho Balboy. Kdykoliv se na něj s odstupem času znovu podívám, mám ho stále raději.  Asi to bude tím, že Stallone do něj obtiskl kus svého srdce.

Rocky V (1990)

"Nás nedostanou." ...Podej člověku prst a bude chtít celou ruku. V pátém pokračování Rockyho mě potěšilo, že si tu Sly zahrál se svým, dnes již zesnulým synem a naopak mě přišlo hodně zajímavé, že to celé nebylo zaměřené jen na box, ale že prostor tu dostaly i rodinné vztahy.

Válečná generace (2013) (seriál)

"Nikdo nezůstane takový jaký byl." ...Na doporučení kamaráda jsem konečně zhlédla tento třídílný film a musím říct, že ještě teď jsem plná emocí. Ludwig Trepte & Volker Bruch & Katharina Schüttler & Miriam Stein & Tom Schilling, ti všichni tu předvedli působivé herecké výkony. Německá kinematografie opět nezklamala mé očekávání.

Běž, chlapče, běž (2013)

"Jmenuji se Ježíš Kristus. Pochválen buď Jurek Staniak." ...Prožila jsem další z dobře mířených náletů na mé emoce, který neminul cíl a já měla několikrát slzy na krajíčku, husí kůži a knedlík v krku.

Nae anaeui modeun geot (2012)

Jak ztišit manželku, která by druhému vyhučela díru do hlavy? Soused - Casanova ví po čem ženy touží. Korejci mě opět mile pobavili. :-)

Chuckyho kletba (2013)

"To je klasika. Je to vážně zajímavá hračka. Osmdesátky byly bezva." ...Oproti čtvrtému a pátému dílu je tohle příjemné osvěžení a Chuckyho důstojný návrat zpět. Závěrečná scéna po titulkách neměla chybu a já s povzdechem zamáčkla nostalgickou slzu v oku, protože vidět po x letech dnes již dospělého Alexe Vincenta mě z celého filmu potěšilo úplně nejvíc. :-)