Der Schein trügt (2010) (TV film)

Ťažko povedať do akej miery sú konšpiračné teórie o "úniku" alebo držania enormného množstva peňazí malým počtom ľudí pravdivé, ale niekde evidentne nejaký problém je.Nerozumiem sa do bankovníctva, ale je divné, že mnohým podnikom kdesi vo svojích skladoch práchnivejú výrobky, musia mať fixné náklady, ale robiť nemôžu, pretože to nemôžu predať.Človek, čo by ten tovar chcel aj chcel kúpiť, ale nemá peniaze, nemôže.Chcel by makať a ísť si ich zarobiť, len nemá kde, kebo drahé výrobné stroje stoja, lebo mocná neviditeľná ruka trhu niekde zapatrošila peniaze.Zaujímavým príkladom je princíp švajčiarskej banky WIR.Funguje už takmer 80 rokov na báze bartrového obchodu.Združuje už 62 000 malých a stredných podnikov.Ľudia si takto navzájom vypomáhajú s tovarom aj s profesionálnymi službami a funguje to.Ale tok WIR peňazí sa sústreduje len Švajčiarsku, takže neskončia niekde v prdeli wallstreetskeho lichvara.Výhoda klientmi WIR banky je, že keby si niekto chcel požičiať peniaze, tak by platil ročný útok len 1 %.Ked má peniaze na účte, tak nedostáva žiadné bonusy.Zaujimavý fungujúci systém... Záhadný svet peňazí .

Očista (2013)

Paráda.Zvlášť musím oceniť perfektne zahraného psychopata Rhys Wakefielda.Ten výkon, aký bol vzrušený z vraždy a ešte nežne podakoval svojej obeti a pobozkal na čelíčko, no krása!Pripomenulo mi to tiež parádny výkon Russela Edingtona ( Denis O'Hare) v seriale true blood...tiež ten herecky výkon, ked objavil stádo víl s chutnou krvičkou bol tak neskutočne sexo-slizský, že som sa cítil ako v siedmom nebi...mám rád takýchto úchylov, aspoň si nepripadám na svete tak sám..

Odysseus (2013) (seriál)

Takže po 8 častiach (ktoré hodnotiaci zrejme nevideli) sa tento seriál vynikajúco drží.Nechýba tu napätie, zvraty, intrigy... síce to nie je na úrovni GoT alebo slabšieho Vikings, ale na 80% to je minimálne!

Room 8 (2013)

Zaujimavé psycho.Nie je to o nič horšie ako Nolanov podobný Doodlebug.

Vor v zakoně, vládce podsvětí (2010)

Neuveriteľné.Pár ruských bosov si dali na zrejme na zakázku spraviť o nich dokument.Pekne vypovedali o svojej kriminálnej minulosti, že peniaze ležali na ulici, len stačilo niekoho zabiť..normálne sa jeden boss pýtal, nech im ukážu aspoň jedného jediného milionára, čo nemá kriminálnu minulosť.Kto chcel podnikať musel platiť, kto neplatil, potom zaplatil, ten kto nezaplatil už nie je medzi živými.Ale vraj bývala veľká kriminálita je už minulosťou..pekne prešli na legalizovaný obchod.Zrazu prišiel telefonát: Čo on kandiduje do volieb?No ale neohlásil sa..toto musím preveriť a dám ti vedieť...teraz ti to nemôžem všetko o tom povedať." Nepostihnuteľní, borec má knížku od Borisa Jeľcina s jeho podpisom, kontakty všade... Dalšia ukážka bola v jednej francúzskej reštaurácii... prišiel za ním kamarát, že keby on dostal za bagateľ túto reštauráciu, tak by ju zveľadil...nebol problém, lebo majiteľ reštaurácie bol vraj jeho "kamarát", tak no problem..dnes reštaurácia prekvitá.No ako drzé, vravia to do očí, nič konkrétne, ale všetci o tom vedia... Vor v zakoně

Jan Hus (1954) odpad!

Toto nie je historický film, ani dráma...Toto je kus falošnej propagandy, jedno veľké divadlo.Ján Hus by si zaslúžil lepšie spracovanie.

Lesní duch (2013)

Čo ja viem..bavil som sa pri tom dobre, lepšie ako pri bečkových hororoch...myslím, že je to ale troška podhodnotené..

Luther (2003)

Človek, ked vidí tento film, tak si môže vravieť:" Preboha, ved tí Nemci sú tak úžasný národ..." alebo:"Netočili toto náhodou Nemci?"Ináč otec Martina Luthera bol síce baníkom, ale stal sa z neho podnikateľ, ktorý mu štúdium financoval... neviem prečo tento fakt bol vo filme prekrútený... ale akože borec.Bol to inteligent, ktorému sa nepáčilo kupovanie odpustkov, zaviedol nové móresy v cirkvi, kňazi sa mohli zosobašovať.Ale zrovna v tej dobe ako inteligentného človeka ho mohlo napadnúť, že cirkev potrebuje z niečoho platiť vojsko, aby sa mohla vysporiadať s Turkami... no nič, reformátor Martin Luther, z ktorého sa mimochodom neskoršie vykľul aj antisemitista, sa v konečnom dôsledku zapríčinil o posilnenie Osmanskej ríše, o rozmach vlády Süleymana I atd..odniesol si to Balkán, bitka pri Mohači by mohla ináč dopadnúť, postupom času si to spískal aj Cyprus atd...Allah Akbar!Nech žije protestantismus!

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Tak môžem povedať, že predchádzajúce diely sú aj o čosi lepšie, lebo tam nebolo démonov a neskutočné prefantazírované netvory.Ale film sa drží mangy, tak je to za 5.Kiež by teraz rýchlo natočili seriál, ktorý by zobrazil nastávajúce udalosti z mangy.Ale je to skoro nemožné, lebo manga ani nie je dopisaná, a ked ju už ktosi čmára aspoň 20 rokov, tak nám môže byť jasné, že je to japonský biznis, ktorý nebude mať konca..a keby mangu nedajbože aj za 20 rokov dopísali, tak budem mať už nejakého Berserka v prdeli..