Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Vynikající parodie na teenagerské vyvražďovačky (a jeden z nejlepších filmů MFFKV 2010)

Muž z Nuuku (2009)

Tuctový nezávislák o vážných věcech, který zaujme jen neokoukaným prostředím Grónska (což je takový ještě islandštější Island)

Zeitgeist: The Movie (2007)

Pochybný spletenec nejrůznějších konspiračních teorií aneb něco pro všechny Cibulky a Mašky mezi vámi, kdo za vším vidíte spiknutí židozednářů, CIA, mimozemšťanů a podobné havěti. Film je rozdělen na tři části. ____Část jedna a její zařazení do filmu mi naprosto uniká. Jde jen o neškodné astrologické blábolení o Věku vodnáře a podobné rádobymystické mumbo-jumbo, a pak o pár "šokujících" odhalení, že Ježíš Kristus nikdy neexistoval a že celá Bible je jen kompilátem postav a událostí vykradených z jiných kultur a mytologií. Jistě, s tím by se dalo souhlasit, ale celé je to podané dost nesnesitelnou formou laciných animací jak z powerpointové prezentace Ivo A. Bendy doprovázených kulometným komentářem. Hodnocení: * ____Část druhá se zabývá útoky z 11. září a zpochybňuje oficiální verzi, co se tehdy stalo. Některé zde vznesené otázky (jako třeba proč se zřítila "Budova 7", do které žádné letadlo nenarazilo) se zdají být zcela legitimní, bohužel tím, že jsou vznesené zrovna v tomhle filmu bylo dosaženo pouze toho, že tvůrcům nevěříte ani 2+2=4, natož některá fakta zde předkládána jako pravdivá. Což je škoda, protože ledacos z toho jistě pravda je a oficiální verze určitě neříká úplně všechno. Hodnocení: **____ Část třetí a zlatý hřeb večera. Zde už se konspirátoři rochní nejen v 11. září, ale doslova úplně ve všem. Začněme třeba tím, že zlí bankéři a kapitalisti se snaží zotročit celý svět tím, že centrální banky vydávají peníze (!) a regulují jejich množství v oběhu. Dále že USA vstoupily do obou světových válek, do války ve Vietnamu, a do "války proti teroru" pouze proto, aby mohly snáze zotročovat vlastní lid. A že poslední stadium nového otrokářského systému nastane, až bude mít každý pod kůží mikročip a bude vytvořena celosvětová unie s centrální vládou nad celým světem. Hodnocení: odpad! ____Jak tu někteří navrhují, že by se tento film měl promítat ve školách, tak s tím nelze než souhlasit - jako odstrašující příklad, až se bude ve školách probírat nebezpečí sektářství, demagogie a brainwashingu.

Katyň (2007)

Poláci jsou fakt tragédi, když se se svou národní tragédií vypořádávají takovým tragickým filmem. Film okolo tragédie jen tak přešplapuje a její potenciál zůstává tragicky nevyužit. Doufám, že Katyň 2 se povede zfilmovat lépe (nejlépe v režii Paula Greengrasse)

Vejdi do prázdna (2009)

Myslel jsem, že vím, do čeho jdu a nic mě nepřekvapí. Nemohl jsem být dál od pravdy. U toho filmu jsem umřel a znovu se narodil.

Černý pásek (2007)

Nejlepší, nejvtipnější a nejkratší bojové scény v historii kinematografie bojových umění (bez ironie).

Jak vycvičit draka (2010)

Spolu s prvním Shrekem nejlepší 3D animák, co není od Pixaru, ale kdyby byl, skvěle by tam zapadl. Ostatně ten film těžko mohl být špatný, když ho natočil režisér Heimy (což je fakt, který bůhvíproč všichni recenzenti trestuhodně opomíjejí:-), a dokonce je tu i závěrečná písnička od Jónsiho.

V zemi divů (1999)

Po pěti letech od výborného Nymanova soundtracku jsem konečně sehnal i film (na třetí pokus - poprvé jsem stáhl toto, podruhé už správný film, ale s ruským rychlodabingem). O Lokutův syndrom šlo tentokrát jen částečně - zajímal mě i samotný film, přece jen Winterbottom je už stabilně hodně zajímavý režisér. Tento film je ale spíše průměrné festivalové drama, které kromě charismatické Giny McKee už nic zapamatováníhodného nepřineslo, takže dávám *** za film plus bonusovou * za hudbu.

Li Tong (2009)

Příběh o asi osmileté školačce, která ztratí jízdenku na autobus, musí jít ze školy domů pěšky a brzy se ztratí v šedivých ulicích Pekingu. Film připomněl některé realistické filmy Zhanga Yimoua, zejména tedy "Nikdo nesmí chybět", jehož kvalit ovšem nedosahuje. Film je dost monotónní, malá Tong se stále tváří jak hromádka neštěstí a kdyby byla jen trochu chytřejší a výřečnější, dostala by se domů už někdy ve dvacáté minutě filmu. Tady jsem vytvořil mapu, kudy malá Tong putovala