Mimina (2010)

Zajímavý nápad, ale i když se tvůrci snažili výběrem mimin zajistit co největší kontrast mezi jednotlivými prostředími, určité jednotvárnosti se nevyhnuli. Ono je totiž jedno, jestli jste v africké stepi nebo v moderním japonském dětském pokojíčku, ve všech případech sledujete žvatlající/naříkající/s něčím si hrající mimino, což je na plochu 79 minut trochu málo. Jak ukázaly závěrečné titulky se "současnou" (tj. asi o rok starší) podobou dětí, mnohem zajímavější by byl časosběrný dokument, který by se dětem věnoval třeba až do jejich 10 let, ale chápu, že to by bylo trochu časově náročnější. btw..za Sufjana v titulcích dík.

Machete (2010)

O třídu lepší a zábavnější než Expendables. Viděno v Halywůdu.

The Juniper Tree (1990)

Islandská černobílá "pohádka" podle bří Grimmů, celá se odehrává v islandské měsíční krajině nebo v jedné dřevěné boudě a zápletka ("čarodějka" se svou sestrou se pomocí lektvaru lásky vetře do rodiny chudého pastevce, jeho syn jí nedůvěřuje a snaží se otce přesvědčit, ať ji vyžene) na celoveřerní film nestačí, a film je proto velmi natahovaný. Vlastně jediný důvod, proč se na to dívat, je, pokud se chcete podívat na mladou Björk (bylo jí 24, ale vypadala tak na 16). Hrát ale moc neumí.

Přicházím s deštěm (2009)

Jako celek to vůbec nefunguje, ale některé dílčí scény jsou skvostné. Plus vynikající soundtrack: Radiohead, GYBE! (!), Explosions in the Sky (!!). O důvod víc, proč se těšit na Norské dřevo, protože tam už Tran bude mít to, co tady neměl - kvalitní námět a scénář.

Predátoři (2010)

Spíš průměr, hlavně kvůli scénáři. Použít zápletku a la Kostka, abych dostal do džungle pestrou směsku vojáků, to je pokročilá scénáristická zoufalost. Naštěstí Nimród Antal si s tím dokázal poradit tak, že to jde v pohodě přežít.

Bang (2009)

To je nevýhoda digitálního filmu - je tak levný, že si svůj film může natočit každý čičmunda. Pokud ho jen pověsí na Youtube - v pořádku. Tam nenapáchá žádné škody. Horší je, když někdo nabude dojmu, že jde o umělecké dílo a zároveň zastává funkci festivalového dramaturga. Jedna hvězdička je za náznak děje 10 minut před koncem a za to, že TK. Kim je docela hezká Vietnamka (i naživo), a ve filmu ukáže prsa. Jinak ten člověk, co psal anotaci do festivalového programu, by měl jít dělat PR do nějaké politické strany. MFF KV je pro jeho talent příliš malý.

Patrick (1978)

Zaráží mě, že tu (ani na IMDB) není uveden žánr "komedie". Pokud tento film byl skutečně myšlen vážně, pak jde o EPIC FAIL astronomických rozměrů, ale já si fakt myslím, že jde o velice zdařilou hororovou komedii s mile absurdní zápletkou (spolu s Tuckerem & Dalem a Čtyřmi lvy nejvtipnější film 45. MFF KV)

O bozích a lidech (2010)

Utrpení pro misionáře, a dvojnásobné pro diváka. Typický francouzský festivalový film.