Věčný žid (1940)

Těžko toto hodnotit, proto nechám stranou ideologickou stránku, a zhodnotím, jak to funguje jako film v 21. století. A film je to velice vtipný! (místo "dokumentární" by tu mělo být "komedie"). Když posloucháte vypravěče, který se po 60 minut snaží očerňovat Židy tím nejmimóznějším způsobem (Židi jsou jako krysy, také se v průběhu staletí rozšířili ze svého domova v Asii do celého světa, kradou jídlo, roznášejí tyfus a choleru a przní árijskou kulturu), tak se neubráníte pobavení nad tím, jací byli ti náckové hovada. Na rozdíl od poněkud nudného Triumfu vůle je toto mnohem lepší volbou, chcete-li se pobavit na účet nácků. Jste-li ale voličem Dělnické strany, tak toto jistě budete považovat za skutečný dokument, a přičtěte si k místním 47% dalších 53 (pokud umíte do tolika počítat).

Radiohead: The Astoria London Live (2005) (koncert)

Koncert ani DVD nijak výjimečné nejsou, ale je to skvělá příležitost, jak slyšet spoustu songů, které dnes už dávno živě nehrají.

Miroir noir (2008)

Hudba Arcade Fire je úžasná, bohužel toto DVD je velkým zklamáním. Koncertních záběrů je tu málo, písně jsou usekané, a zbytek (víc než polovina) filmu jsou záběry ze zákulisí a všelijaké výplně, které měly asi navozovat atmosféru turné. Doufám, že někdy vyjde pořádné DVD s celým koncertem (a že někdy přijedou k nám - sci-fi?) Tip pro začínající filmaře: Máte spoustu nudných a nezajímavých záběrů a nevíte co s nimi? Projeďte je zrnitým filtrem a stane se z toho umění!

Hoshi wo katta hi (2006)

Viděno v Ghibli Museu. Krásný lyrický příběh, jak už to lidé z Ghibli umí, bohužel promítáno jen v japonštině. Námět trochu připomíná jednu epizodu z halloweenských speciálů Simpsonových:)

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Slibné téma se povedlo využít jen asi na 70%, zejména zůstaly rezervy, co se týče "vetřelců" a prostředí kosmické lodi, které není moc nápadité a některé akční scény v druhé polovině už spíš nudí, ale "monstra" jsou sympatické postavy a je tu spousta velmi vtipných momentů. Viděno nad Sibiří.

Bruno (2009)

Tento film z produkce studia Üniversal je velmi gay ve všech smyslech tohoto slova. Borat sice zůstává lepší, ale i tak je zde spousta neuvěřitelných situací. Nevím, co bylo nahrané a co ne, ale Cohen v každém případě pravítkuje. A doufám, že Palestinci ty pyramidy co nejdříve vrátí.

Mary a Max (2009)

Stejně rozto ilé, vtipné a doje né jako Harvie Kru pet, a navíc 4x delší, co víc si přát? Snad jen, aby to vyprávěl Geoffrey Rush.

Alias (2001) (seriál)

Nejprve varování pro všechny: Nekoukejte na to s titulky od "Zuzkamuf", jsou naprosto nepoužitelné! Půlka vět je úplně špatně a nedávají smysl. Koukejte s anglickými titulky, nebo si sežeňte TVrip s dabingem. Zuzko, vysvětli mi aspoň, kdo je to ten tajemný pan Langley, o kterém se v seriálu neustále mluví. __________A teď k hodnocení: 1. série: Dojmy trochu rozpačité. Je mi jasné, že zápletku, spočívající v existenci tajné organizace SD6, úspěšně se před svými zaměstnanci vydávající za součást CIA, nelze brát vážně, ale jako záminka pro rozehrání velkolepého špionážního dobrodružství to funguje. Líbí se mi kontrast dvojího života Sydney - neohrožená agentka, která je v očích svých nejbližších obyčejnou bankovní úřednicí. A Marshall je borec. Potud OK. Vadí mi až příliš zhuštěný a rychle uhánějící příběh - autoři se do jednoho dílu snaží nacpat co nejvíc věcí, a tak Sydney během 40 minut stihne provést tři velkolepé akce na třech kontinentech, pohovořit si se svou kamarádkou o jejích milostných problémech, vytahat se svým otcem nějaké kostlivce ze skříní a někde na veřejném místě "nenápadně" něco prodiskutovat se svým nadřízeným ze CIA. Přitom těch pár dílů, které se tomuto konceptu vymykají a mají volnější tempo (dvojdíl s Quentinem Tarantinem a pár dalších) patří k těm nejlepším. Zatím slabší ****._____2. série: Pro první půlku platí totéž, co jsem psal výše, naštěstí v půlce sezony dojde k velkému zvratu a seriál chytí nový dech. ****_____3. série: Stále je to velmi překombinované a je víc než evidentní, že scénáristi vymýšlejí příběh za pochodu a jsou jen tak 2-3 epizody napřed, ale narozdíl třeba od Prison Breaku se tento seriál nebere vážně, takže je možné mu leccos odpustit a jen se bavit. ****_____4. série: Tady už je výraznější pokles. Cliffhanger byl vyřešen dost neuspokojivě, ba co hůř, všechny nevyřešené zápletky z minulé sezóny jsou najednou hozeny za hlavu, z největšího padoucha je po krátkém "co sme si to sme si" najednou klaďas, a hlavně - z původně souvislého seriálu je najednou EPIZODICKÝ SERIÁL (!!!), kdy v každém díle zneškodníme jednoho univerzálního teroristu (TM) a dále se mu už nevěnujeme. Tak to pokračuje minimálně po dvě třetiny sezony, které jsou úplně zbytečnou vatou. Až někdy od 16. dílu se zase začne něco dít, ale dojem už to nezachránilo. ***_____5. série: Naštěstí opět souvislý příběh, byť zbytečně a složitě vykonstruovaný okolo nové super-mega-hyper-tajné zločinecké organizace Prophet Five. V prvních sezonách jsem byl scénáristický chaos ochoten skousnout, ale když v páté sezoně postavy umírají a vstávají z mrtvých podle toho, jak se to scénáristům hodí, je to už trochu moc. Teprve dvě epizody před koncem jakoby si scénáristi uvědomili, že se blíží konec, konečně hodili všechny odbočky za hlavu a seriál spěje k urychlenému až uspěchanému konci. Proč to nešlo dřív? Ale i v této sezoně byly dobré momenty, např. vloupání do centrály CIA, a závěr posledního dílu se taky povedl. Ale i tak seriál skončil v nejvyšší čas. ***

Antikrist (2009)

Další Larsův skvělý kanadský žertík. Doporučuji sledovat s nic netušícími osobami.