• Thriller

Sedm neohrožených (1983)

Sedm statečných ve vietnamské džungli. Co dodat. Až na Hackmana, který předvádí svůj standartní nadprůměrně buldočí výkon, jsou výkony ostatních herců silně nepřesvědčivé. Amerického patriotismu až na půdu. Přesto takový film jednou za čas diváka pobaví.

Kill Bill (2003)

Jen šílenec jakým je Tarantino, člověk s dokonalým smyslem pro detaily, může natočit něco takového. KILL BILL je žánrově naprosto nezařaditelný film. Nechce se mi věřit, že tolik odkazů k jiným filmům se vejde do jednoho díla. "MISTR" nám opět předkládá něco co vstoupí do filmových dějin s cejchem "KULTOVNÍ" . Režie, scénář, kamera, střih, herecké výkony, atd., to vše na mě působilo jako dokonale promazaná mašina, která mě naprosto převálcovala. P.S. : Rozdělení filmu na dvě části si zasluhuje přinejmenším fizické tresty pro lidi za to odpovědné ( kastrace, ...... ).

Slzy slunce (2003)

Problém! Z filmu čiší, pro patriotisticky založené Američany, přílišná "Armádní Propaganda". Neamerickému diváku pak tento film přijde jako křečovité rádoby válečně dramatické klišé. Fugua opět dokazuje že i přes velice špatný scénář umí natočit slušnou akční podívanou. Zejména v akčních sekvencích se opravdu vyznamenal. Willis předvádí svůj standardní nadprůměrný výkon.

Gattaca (1997)

Chytrý a do detailu propracovaný scénář, výborně zvládnutá režie, velmi dobré herecké výkony (především Jude Law vyčnívá nad ostatními) a ta nádherná hudba. Co dodat! Podtrženo a sečteno. Za 5.

Svět podle Prota (2001)

Velmi jemná a citlivě zaměřená režie opírající se o skvělé výkony Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Inteligentní lidsky dojímavý film po jehož zhlédnutí my pookřálo srdce.

Šestý smysl (1999)

Jedna opravdu skvěle vychytaná závěrečná pointa k nadprůměrné kvalitě filmu nestačí. Netvrdím že Šestý smysl je špatný film. Celou dobu to má tu správnou mrazivou atmosféru. Sountrack je opravdu výborný, dobře zvládnutá režie a herecké výkony přesvědčivé. Přesto ve mě tento snímek nezanechal žádné výrazně hluboké dojmy.

Ospalá díra (1999)

Opavdu překrásná temná stylová pohádka pro dospělé. Burton opět dokazuje že fantazii se meze nekladou.

Daredevil (2003)

Rozhodně jedno z nejhorších komiksových zpracování. Affleck je opravdu hroznej. Spousta nelogična a takové akční scény dnes již nejsou nic převratnýho. Snímek zvedá ze dna opravdu úžasnej hereckej chameleon Colin Farrell.

Zabijákem proti své vůli (2002)

Film má několik slabších míst, a akční scény nemají šťávu. Tak proč sakra 5 hvězdiček?!?. Za ty černočerný hlášky při kterých jsem se fakt moc pobavil.

Volavka (2002)

Velmi kvalitní scénář, skvěle zvládnutá režie a přesvědčivé herecké výkony. Tak tohle jsem opravdu nečekal. Hodina a půl uběhne jak voda. Díky Bohu že se tento inteligentní film nerozpadl Hong Kongským filmařům pod rukama a nevznikla další "zběsilá akční řež" kterými nás tenhle ostrov zásobuje (po Woo-ově odchodu kvalita klesla)