Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

Dejovo menej kompaktný diel, ale zato oveľa hororovejší. Táto časť sa nevie rozhodnúť, či chce byť mysterióznym thrillerom, alebo rodičovskou drámou. Aj keď ani jednu z týchto dvoch vecí nedotiahne do skutočného konca (predsa 45 minút je 45 minút), obe pracujú s tým, čo majú, na vynikajúcej úrovni. To dáva nádej, že sa časom dočkáme skutočne skvostných epizód. Netreba zabúdať, že ani pôvodný seriál nevyrukoval s tým najlepším hneď na začiatku, to ani náhodou. Poteší hlavne Duchovny, ktorý tu už vyzerá ako pravý Mulder a znova cítiť tú jeho zapálenosť pre vec. Dejovo síce na môj vkus roztrieštené, ale inak je to parádny diel. Neviem sa dočkať na ďalšie. Moja mladosť úplne ožila. A nie je za tým len nostalgia, tieto diely majú skutočne ducha a šťavu pravých Aktov X!

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Výborný diel, ktorý po 16 rokoch od konca poslednej série nedáva vydýchnuť. Jeho otvorenosť voči teóriám mimozemských únosov je jeho najväčším kladom. Hudba Marka Snowa vytvára tú pravú auru Aktov X, skvelá a ťaživá atmosféra momentov a situácií skvelo rozohráva úvodnú symfóniu konšpirácií a odhalení. Je rok 2016, no Akty X nezostarli ani o píď. Stále to tam je! Toľko mysteriózna a vypätých situácií v jednom dieli, na toto som čakal celý život! Informáciami nadupaný, no štýlom pomaly sa rozbiehajúci thriller. Čo sa týka nejakých záporov, mínusom je hlavne Duchovny, ktorý sa tvári, ako keby sa mu tam ani nechcelo byť. Všetkým kritizujúcim by som chcel hlavne odkázať na úplne prvý diel seriálu vôbec, ak sa teda chcete baviť o nepodarenej časti Akty X...

Karlík a továrna na čokoládu (2005) odpad!

Otrasne a bez nápadu nakrútený, kulisami lacne pôsobiaci film s neuveriteľne plytkým dejom a megatrápnymi piesňami spievanými hnusne úchylnými malými Oompa-lumpami, z ktorých ksichtov v podobe Deepa Roya mi bude zle ešte týždeň po dopozeraní filmu. O superhroznom konci radšej už ani nehovorím. Jeden z najzbytočnejších a najpreceňovanejších filmov v histórii kinematografie. Na 1* to nedvihol ani skvelý Depp a miestami fungujúci soundtrack Elfmana.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Absolútna hovadina, ktorá zabudla, prečo bola vlastne jednotka tak skvelou komédiou. Potešila kopa fórov majúcich ducha prvého dielu, no zároveň sú tu tony megatrápností, ktoré zhadzujú film do tej veľkej šedej masy okamžite zabuduteľných filmov. Blby a blbsi su spat nemá tak krásne jednoduchý a naivný nosný príbeh ani tak skvelého záporáka. Navyše Jim Carrey mi pripadal, ako keby sa do hrania "magora" jednoducho musel nútiť. 5/10

Niko 2 (2012)

Možno, že nie také ambiciózne ako všetky tie trápne Doby ľadové, ale s omnoho väčším srdcom.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Neveril som, že je to možné, ale J.J. Abrams natočil dokonalý Star Wars. Po nadšených recenziách som stále ostával nohami na zemi, veď hype je hype, ale to, čo ponúkla "Sila sa prebúdza", to som nečakal ani v najlepších snoch. Film je fantasticky vyvážený, obsahuje excelentný mix humoru a temnoty (ak je film vtipný,neviete sa prestať smiať, ak hrá na temnú strunu, ježia sa vám chlpy na tele). Film má v podsate len dva neduhy. Prvým je, že ako náhle zlosyn zhodí masku, človek sa začne smiať a to dosť zhodí film, hoci nie na dlho a druhým, že Leia je veľmi nevýrazná a dostáva málo priestoru. Fim ani náhodou to nepôsobí lacno, či detinsky, práve naopak, film má veľkú hĺbku a právom sa tak okamžite stáva klasikou nielen série, ale aj žánru. Johnovi Williamsovi poprosím Oscara za famózny soundtrack. Mimochodom, slovenský dabing bol skvelý.

Marťan (2015)

Veľmi pekný film s priamočiarym dejom plným klišé, skvelým Damonom a hroznými poslednými 20 minútami. Pekná jednohubka, no nič viac. Od kalibru R. Scotta som čakal oveľa viac.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Neobjektívny dokument, ktorý predkladá len jednu stranu pravdy. To, čo sa dialo, dokument vykresľuje správne. Čo už možno spochybňovať je, že Srbi boli tí dobrí a utlačovaní a Kosovskí Albánci tí zlí. Také čiernobiele to nebolo ani náhodou.

Mimoni (2015)

Po druhom zhliadnutí zdvíham na 4*. Nedocenený klenot!