127 hodin (2010)

Z počiatku som bol dosť prekvapený, čakal som totiž niečo také ako Into The Wild, no dostalo sa mi moderného pojatia réžie s dokonca až videoklipovými strihmi. James Franco je skvelý. Film má gradáciu, nepostráda napätie ani humor. Čerešničkou na torte je vynikajúcich posledných 10 minút, kedy vás zbesilé tempo miešané s gradovanou a geniálne dynamickou hudbou priková k sedadlám. Vtedy som ani nedýchal. Film má chybky, ako občasné klišé ale ako celok funguje výborne! 80%

Dobrý Will Hunting (1997)

Zaslúžené 5 hviezdičky (to znamená zvýšenie zo 4). Tento film proste zreje ako víno a po vyše 14 rokoch je dokonca ešte silnejší.

Matrix Revolutions (2003)

Rozhodne lepší film ako hrôzostrašná dvojka. Revolutions síce nemá oproti jednotke ani štipku tej filmárskej dokonalosti a unikátnosti, ale nebolo by správne len kvôli tomu film odsúdiť. V prvom rade, dôvodom, prečo Revolutions je lepší ako Reloaded, je že už nepracuje s toľkými témami ako druhý diel, už neskáče navôkol hlavného problému namiesto toho, aby mu čelil, Revolutions ide totiž priamo na vec bez ďalších zbytočných odbočiek a nezmyslov, ktoré tak postihovali Reloaded. Revolutions je dokonca pekný film z hľadiska komornosti, kým teda neznačne veľký útok na Zion. Miestami to dosahovalo auru jednotky a to je určite veľké pozitívum. S príchodom strojov do Zionu sa síce film zmení na apokalyptický ťažkotonážny biják so špinavou atmosférou takého Terminator Salvation, ale je to zlé? Nie, nie je, miestami iste smiešne a predvídateľné, ale určite nie zlé. Ak by stroje skutočne útočili na Zion, asi by to vyzeralo presne takto. Film má dva vrcholy - útok strojov na Zion a záverečný súboj Nea a Smitha - a obe vrcholy sú spravené uspokojivo. Súboj Nea a Smitha je veľkolepým záverom trilógie, pri ktorom dvojica zničí polovicu veľkomesta a Smith pochopí, že sa asi nemal toľkokrát kopírovať. Pekná irónia. Záverečná "happy Hollywood" scéna avšak film kazí. Až príliš sladké, príliš uhladené a vôbec sa nesústredí na postavy, na ktorých fanúšikom tejto série záleží najviac. 6/10

Pohřben zaživa (2010)

Jednoducho paráda. Film má svoje muchy, ale kladov je rozhodne viac. Celý čas sa prakticky kamera nepohne z truhly a to je len jedine dobre. Skvelý záver prihadzuje filmu 4 hviezdy. 75%

Vzhůru do oblak (2009)

Najslabší Pixar. Snímok je veľmi plytký (zámerne si pozrite niečo iné od Pixaru a potom toto), pomalý, málo vtipný a ako sa Carl dostane do džungle tak je už len zbytočne naťahovaný. A ten vták je jednoznačne najhoršia postava všetkých pixaroviek.

911 in Plane Site (2004)

Priamy a rázny dokument, ktorý svojimi dôkazmi a teóriami jasne dokazuje že s udalosťami okolo 11 Septembra nebolo niečo s kostolným poriadkom.

Expendables: Postradatelní (2010)

Veľmi zábavný akčňák. Výborní herci (Lungrend, Rourke). Dynamický dej. Extrémna brutalita. 80%