Nedotknutelní (2011) odpad!

Politicko-korektná hovadina. Jeden z najpreceňovanejších filmov na CSFD.

Rudý úsvit: Nová krev (2012) odpad!

Absolútne nezmyselné, nepravdepodobné, úplne hlúpe. Akčný film pre deti.

Muž, který žije s medvědy (2008) (TV film)

Prenádherný dokument s upokojujúcou atmosférou a Charliem Vandergrawom, mužom žijúcim s medveďmi, ako človekom pevne stojaci na zemi. Tento stredoškolský učiteľ na dôchodku je na míle vzdialený od šibnutého Timothyho Treadwella.

Rimeinzu: Ucukušiki júšatači (1990)

Škoda, že toto nebola verná rekonštrukcia udalostí, ale len typicky japonsky prehnaná akčná superhrdinská jazda.

Nezastavitelný (2010)

Priemerní herci, slabučká zápletka, "cool" videoklipový, neprehľadný strih, nulové budovanie napätia, prekvapivo fádna hudba, hrozná réžia, celkovo lacný feeling. Toto má byť Tony??

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Bohužiaľ revolúcia sa nekonala. Carter si zabil seriál a zabil aj mytológiu, zabil všetky časti v predchádzajúcich sériách a zabil aj nádej na ďalšie časti v klasickom duchu. Chris Carter Akty X zrodil a nakoniec ho aj sám zabil. Je mi veľmi smutno. Mytológia Akty X je definitívne ukončená, všetko je vysvetlené. Odteraz žiadne I want to believe nebude, už žiadne naháňanie za mimozemšťanmi, za mužom s cigaretou, žiadne záhady spojené s konšpiráciami nemôžu byť, všetko je odhalené otrasnou pointou. Čo vlastne chcieť viac od Akty X? Aby Mulder začal naháňať mimozemšťanov? Načo? Sága skončila, hoci hrozne. 9 sérii seriál krásne budoval mytológiu najtajomnejšiu, len aby ju v dvojčasti My Struggle tak potupne zničil. Akty X už nemajú žiaden zmysel. Ani budúce časti, ani bohužiaľ tie, ktoré tak milujeme. 10 seria nemala nikdy vzniknúť.

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Na jednej strane to vo mne vyvolalo napätie, no na strane druhej mi to námetom a spracovaním, ale extrémne pritiahnutým za vlasy aj na Akty X, to na mňa pôsobilo ako lacnejší katastrofický film vysielaný v nedeľu poobede na JOJ. Každopádne, mytológia seriálu je na konci, neexistuje už nič čo bolo predtým, a nič ďalšie už ani nebude. Až sa mi tlačia slzy do očí pri pomyslení na to, čím všetkým si museli Mulder a Scullyová prejsť od prvej série, úplne prvej časti, aby v poslednej časti poslednej série konečne našli skutočnú pravdu. Tá pravda ale ničí všetko, čo Akty X robilo Akty X, a preto sa veľmi bojím, že si už predchádzajúce diely série nebudem vedieť tak vychutnávať ako doteraz. Škoda. Carter, ty si to všetko absolútne posral.

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

Tak a je to definitívne, Chris Carter sa nám dočista zbláznil. Je mi skutočne smutno do akej plytkej masy priemernosti museli Akty X klesnúť. Vlastne diel "Babylon" ani nie je Akty X, vôbec som nemal pocit, že Akty X pozerám, pretože mi celý čas bežal po rozume iný seriál, menovite NCIS - Námorný vyšetrovací úrad. Do toho seriálu by sa táto hlúpa a nezmyselná blbosť dokonale hodila, nielen svojou stupídnosťou, ale rovnako tak aj svojim humorným pojatím a absolútnou sterilitou mysterióznosti. Aby som bol úprimný, tento diel sa mystérie sa vlastne dotkne, no len zľahka, a aj tak to vyznie neuveriteľne trápne. Takéto lacné pointy, rozuzlenia patria do posledných sérii Monka, a nie do Aktov X. Ortieľ? Profesionálne nakrútená sračka. PS: Záverečné úprimné slová o krutosti Boha ale potešili. Tých pár viet malo v sebe viac hĺbky ako celý diel dokopy.

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

Táto epizóda pracuje v dvoch rovinách, jedna sa zameriava na emóciami preplnený problém Scullyovej, druhá na monštrum, čo vraždí. Aj keď koniec spája obe roviny do jedného celku metaforickou sponkou, bohužiaľ celkovo je to len priemerná epizóda. Chýba tomu skutočné vyšetrovanie, skutočný des, skutočné napätie, ktoré sa objaví len v závere. Na druhej strane Gillian svoju časť zahrala skvelo, takže jej nie je problém uveriť bolesť, čo prežíva. Zatiaľ určite ten najslabší diel z novej série.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

Bol som dosť v rozpakoch, pretože vtedy, kedy má seriál dupnúť na plyn, tak dá spiatočku a už v treťom dieli sa vydá úplne experimentálnou cestou. Z pohľadu novej série to možno nebol najlepší nápad, no epizóda sama o sebe určite funguje, a to hlavne kvôli fantastickej pointe, nemenej podareným hláškam a takmer až bájkarským feelingom ako keby od Ezopa. Určite pobavilo. Každopádne, takýto diel prišiel až príliš skoro.