The Den (2013)

Pokud se někomu podaří dostat přes úvodních 30 minut, které jsou víc než jen úmorně nudné, objeví poměrně dobrý příběh se slušným nápadem a dokonce i fungujícím prostředím. Ovšem tohle všechno v podání strašných herců, bídné režie, nulové atmosféry, nepředstavitelně otravného sekání kamery a o tuposti postav ani nemluvně. Další z podprůměrných hororů, kterých je každý rok více než dost. /35%/

Dům kouzel (2013)

Vzhledem k tomu, že je to evropský počin, dá se to nazvat úspěchem. Animace je na velmi dobré úrovni a je zde i několik vedlejších postav, které tak trochu utkví v paměti. Na čem ale Dům kouzel padá jsou hlavní postavy, které jsou absolutně nezajímavé a někdy až otravné. Je to škoda, jelikož příběh sám o sobě není až tak špatný, i když jde vidět, že je mířený pouze na děti a bez skrytých vtípků pro dospělé. /60%/ (Kino - Prom.)

Psycho (1960)

Naprosto skvělé dílo, které se vrylo do síně slávy všech filmových fanoušků. Ať hltáte každou scénu Harryho Pottera či Spider-Mana, na tom nesejde, tohle se musí líbit každému. Precizní kamera a ještě preciznější režie s napínavým a velice dobře zpracovaným příběhem vystřelují u Psycha procenta prudce nahoru. Herecké výkony si zaslouží uznání, protože převážně díky nim se atmosféra dala doslova krájet. /90%/

A zase ti Mupeti! (2014)

Velké zklamání. Charakter loutek stejně jako v prvním díle opět nevyužit a co víc, druhý díl na podobný způsob prostě úspěch mít nemůže. Tady se ani milovník Muppetů nemohl zasmát a být spokojen. Příběh je naprosto prázdný, až stupidní a zábava, která se zde objevuje může zaujmout leda tak děti, které ještě nejsou schopny chápat celý film. Jedno z mála plusů jsou skvělá camea, kterých je zde opravdu hodně. /45%/

Halloween (1978)

Jeden z nejlepších hororů, co kdy vznikl. Scénář je na tento žánr na velmi dobré úrovni, taktéž herecké výkony a celkové pojetí příběhu. Co ovšem tento film opravdu vyzdvihuje do výšin kinematografie je ta skvělá a nezaměnitelná atmosféra, kterou umocňuje výtečná kamera s mrazivými záběry. Postupná práce s postavami ještě více vtáhne do děje a zaryje se pod kůži. A na co nemůžu zapomenout je také legendární hudební podklad. /90%/ (Kino)

Škatuláci (2014)

Průměrný animák, který bych nazval - zapomenutelným. Trollové v krabicích jsou psání až moc pro děti a tak nějak tam chybí ten správný humor, kterému by se zasmál téměř každý. Samotná animace je ale naprosto nádherná, navíc ji podporují poměrně dobře zvládnuté postavy a trošku temnější příběh. Pohádka lahodící na pohled, ale bohužel už ne tak přívětivá k srdci diváka, je pouze dostačující na jedno zhlédnutí. [60%] | 3D Kino - Prom.

Díra u Hanušovic (2014)

Dobře natočený film, dobře zrežírovaný, ale nebýt těch pár opravdu dobrých a vtipných hlášek, bylo by to profesionální "vesnické" video z obyčejného dne. Dějová linka nejspíš nebyla ani narýsována a snaha herců o napodobování nářečí jde bohužel až moc vidět. Jako celek to prostě nefunguje, pan režisér Krobot, by se měl trošku zamyslet. Avšak věřím, že si to své fanoušky někde najde. /35%/ (Kino - Prom.)

Divoké historky (2014)

Velice povedený nezávislý film, který vás opravdu dostane svým skvělým černým humorem, který je zasazen do šikovně napsaného scénáře a dokonale svižné režie s kamerou. Nastavenou laťku si víceméně udržuje po celé dvě hodiny. Povídky jsou ve směs originální, vtipné a s opravdu skvělým vyprávěním a dobrými hereckými výkony. Divoké historky si díky své lehce morbidní zábavě určitě zaslouží pozornost. /85%/ (Kino - Prom.)

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Několikanásobně větší rozpočet oproti prvnímu dílu je rozhodně vidět na téměř každém záběru, ale někdy jsem si nebyl jistý, zda to není jen parodie. Skvělé scény se míchají s až nepochopitelnými záběry. Nevím jestli režisér miluje sado maso, ale tyhle kostýmy podle mě opravdu k "bad-ass" válečníkům nesedí. Mel Gibson opět nezklamal a spolu s akcí na silnici je základem tohoto, pro mne stále nepochopeného velkého kultu. /50%/

Očista: Anarchie (2014)

Při srovnání s jedničkou rozhodně o stupínek lepší. Celková audiovizuální stránka lehce pokročila a stejně tak i prostředí, které je mnohem rozlehlejší a funguje o něco lépe, a to i ve spolupráci s "madrfakin" Frankem Grillem. Naneštěstí tady pozitiva končí. Druhá Očista opět není schopna navodit pocit strachu, děsu či zoufalosti, k tomu rozhodně nepřispívají ani nezajímavé postavy a jejich stupidní chování nebo mrzutý příběh. /50%/