Očista (2013)

Očista mohla být naprostá pecka, krásně originální námět se ale bohužel až trestuhodně nevyužil. Celou noc se může vraždit, znásilňovat, krást, a to kdekoliv, jenže zde se vybere jeden dům, pár naprosto stupidních rozhodnutí a nepovedený pokus o atmosféru plnou strachu. Takhle zklamán jsem nebyl dlouho a bohužel ani Ethan Hawke nedokázal tento snímek posunout alespoň do pomyslného průměru. /35%/

Fargo (1996)

Poutavý příběh posazený do velice líbivého prostředí zasněžené Minnesoty, ve kterém se výborně vyjímají skvělé herecké výkony všech aktérů. Udělený Oscar za scénář je tady na tom správném místě a příběhová linie se v průběhu filmu velice dobře vyvíjí a nenechává diváka si okusovat nehty nudou. Hudba navíc pečlivě podkresluje hutnou a napínavou atmosféru drsné kriminálky. K plnému počtu mi chyběl jen ještě o něco větší spád. /85%/

Šílený Max (1979)

Bohužel nějak se nemůžu ztotožnit z názorem označující tento film jako "kult". Hlavní a opravdu obrovskou neduhou u Mad Maxe je šíleně slabý rozpočet, od kterého se odvíjí většina negativních věcí, které jsou tímto "kultem" přímo prolezlé. Scénář zřejmě nebyl psán za střízlivého stavu a občasná logika by se dala přirovnat k bagru v cuketovým džemu. Jediným světlem v celém filmu je poměrně dobrý Mel Gibson a závěrečná pomsta. /35%/

Potomci lidí (2006)

Styl jakým jsou Potomci lidí prezentováni je fantastický. To jakým způsobem dokázal Alfonso Cuarón vytvořit tu ponurou atmosféru postapokalyptického světa a přenést na filmové plátno zoufalost, strach a realističnost je příkladem pro ostatní režiséry. Film jako celek působí opravdu realisticky a i herecké výkony nejsou k zahození, ale bohužel ani neutkví v paměti. Navíc bych možná přidal pár stránek do scénáře, abych byl ještě trošku spokojenější. [85%]

Hra (1997)

Film "Hra" opravdu utvrzuje svůj název a s divákem si šikovně hraje, zarývá mu do hlavy myšlenky, nápady a různé fantasmagorie. David Fincher skvěle navnadí v první půlhodině a pak už vše s naprostým přehledem diriguje a postupně nechává průběh filmu, díky atmosféře a napětí gradovat až do překvapivého konce. Michael Douglas si tady střihl takové téměř sólo, ale potvrdil své kvality a rozhodně nezklamal, skvělé. /85%/

Noční jízda (2013)

Šedé BMW, britské silnice a dálnice, několik desítek telefonních hovorů, jedno pevné rozhodnutí a dokonalý Tom Hardy. Film, který se odehrává pouze v interiéru auta, ale díky velmi kvalitním dialogům a jednoduchému příběhu ze života, si svou kvalitu a poutavost drží po celou dobu. Není to akční jízda plná výbuchů a křiku, ale ukázka, jak si může člověk díky jednomu rozhodnutí zničit celý život během jedné jízdy do Londýna. [75%]

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise v roli Liama Neesona docela dobře obstál a s výrazem nejlepšího pokerového hráče působil i docela hrozivě. Ve filmu jde krásně vidět jak se snaží lovit v oldschoolových snímcích a daří se mu to více méně dobře. Občas je to nahoru-dolů, ale celkový dojem to nějak výrazně nekazí. Scénař se také nemá za co stydět a spolu s výstřihem Rosamund Pike taktéž boduje. Příjemná akční kriminálka. /70%/

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Mutantí univerzum pod taktovkou Bryana Singera opět zabodovalo. Především perfektním vývojem postav, přiměřeným množstvím naprosto parádní akce, příběhem, který neztrácí logiku a má hlavu i patu a také skvělými herci. Budoucí minulost zaujme také novými postavami v čele s Peterem Dinklagem nebo velice atraktivní retro atmosférou. Co dodat, další skvěle zvládnutý komiksový trhák, který vhodně doplnil svět X-Menů. [85%]

The Zero Theorem (2013)

Čiré futuristické nic. 106 minut šíleného, dost často až nesmyslného filozofování, které zachraňuje docela zajímavý vizuál, Tilda Swinton, Matt Damon a hlavně Christoph Waltz. Ale bohužel i kdyby tu byla skvadra herců jako v Expendables stejně by to nepomohlo. Takový styl a podání příběhu opravdu nesedne každému a přesvědčil sem se, že ani pro mne to není ten pravý šálek kávy. Bohužel. /40%/

Strážci Galaxie (2014)

Epická jízda Galaxií s obrovskou porcí prvotřídního humoru, skvělých postav, pohodového příběhu a krásných efektů, kterou si užijí i fanoušci nedotčeni komiksovým světem. Po lehce chaotickém začátků se již divák nepřetržitě veze na vlně několika parádní postav, spolu s jejich hláškami. Velkým pozitivem je rozhodně retro soundtrack, který do filmu krásně zapadá a celkově odlišné, ovšem velice pozitivní pojetí komiksového filmu. /90%/ (Kino)