Memento (2000)

Dílo rozhodně originální jak námětem tak zpracováním. Nápad se mi líbil velmi, styl vyprávění taktéž, ale ten konec byl až moc přešmodrchaný, nebo jsem to na první pokus zkrátka nepobral.

Truman Show (1998)

Klasický problém filosofie geniálně zpracovaný.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Herecký výkon robina Williamse v tomto snímku je opravdu obdivuhodný. Uvolněná atmosféra komediální se zde volně prolíná a doplňujue s vážnou atmosférou dramatu brilantním způsobem.

Otázky a odpovědi (1994)

Robert Redford na postu režiséra rozhodně nezklamal, ovšem některé dialogy jakoby byly vytrženy z jiného filmu, který s Quiz show neměl nic společného. Skvělé téma skvěle zpracované, obzvláště když si člověk uvědomí, že v roce, kdy byl tento film natočen a o době o které pojednává, neměla televize takový vliv jako dnes. Symbolické zakončení a hořká pravda na konec:"my nejsme zločinci, to je showbyznys....."

(K)lamač srdcí (2010)

Vpravdě ne moc originální romantická komedie, která nenadchne ani neurazí, oddychovka za 3.

Životy těch druhých (2006)

Skvělé komorní drama s neopakovatelnou atmosférou, velmi realisticky popisující situaci tajné komunistické policie v NDR před pádem režimu. Stejně tak dobře vystihující charaktery lidí pracujících pro tuto organizaci a zrod jednoho dobrého člověka. Dojemný konec bez známek patosu.

Ženy v pokušení (2010)

Po 15 minutách jsem měl nutkání film vypnout a ohodnotit jako odpad, což by bylo trochu nezodpovědné od uživatele CSFD, s přemáháním jsem tedy dokoukal. Začátek byl opravdu krušný. Oplzlým a rádobyvtipným hláškám hlavní protagonistky se mohly smát akorát ony 2 herečky ve vedlejších rolích a to zejména proto, že to měly ve scénáři. Ta jedna hvězdička je za konec filmu, který když už nic jiného, měl alespoň nějaký spád a za Jiřího Macháčka. Ač prezentováno jako komedie, byl to spíš výsměch komediálnímu žánru.