Zelená zóna (2010)

Tohle je špatnej Bourne. Jednoduše - téměř dvouhodinový záběr vojenské akce, suše a technicky. Vůbec žádné mezilidské vztahy, až na vzath nadřízený a podřízený. Matt Damon, který se bez samopalu nedojde ani vychcat. To neni nic pro mně.

Oz (1997) (seriál)

Beze sporu další velmi kvalitní seriál z produkce HBO. Není to jen o příběhu, napětí, vývoji postav, o tom, že vás teno seriál nutí dívat stylem díl za dílem až zjistíte, že jsou dvě ráno. Každým dílem vás provází sympatický chlapík v kolečkovém křesle, který se snaží zamýšlet nad tématem spravedlnosti, morálky atak vůbec. To co mi tam chybělo a kvůli čemu v mém hodnocení chybí jedna hvězdička k plnému počtu, je to, že tenhle seriál neobsahuje kladného hrdninu a nutí vás symatizovat s vrahy, i ten nejkladnější ze "záporných" má na kontě min. dvě vraždy, což mně jako trochu naivnímu divákovi, který věří vždy ve vítězství dobra nad zlem, trochu vadilo.

Panu učiteli s láskou (1967)

Ano, je to naivní pohádka s dobrým koncem. Ale zároveň je to nadčasové, rozhodně nenudící, pozitivní, milé. A vy, kteří nad touto naiviitou ohrnujete nos tříhvězdičkovými komentáři, uvědomte si prosím, jaké filmy dnes vznikají. Prázdné, rádobyreálné frašky svým způsobem také naivní. Filmů jako je tento, není nikdy dost. Ano, jsem moralista a trochu zpátečník.

Okno do dvora (1954)

Ačkoliv Hitchcocka nemusím, tak tomuhle filmu kvalitu nelze upřít. Vážím si filmů a režisérů kteří dokáží v jedné místnosti, v jedněch kulisách natočit skvělé drama a tohle k nim patří. Ten konec a celkově akční scény - hitchcockovské - temná hudba, stíny, trochu nereálné. Velkou zásluhu na tomto snímku má sympatický výkon Jamese Stewarta.

Cesta (2009)

Opět jedna nepovedená filmová adaptace knihy. Cesta od nikud nikam v postapokaplyptické měsíční krajině, co je to proboha za námět na film?? Když Mccartyho, proč zrovna Cestu?? No, modlil jsem se aby to už skončilo, vlastně nevim ani proč dávám jednu hvězdu.

Život je krásný (1946)

Bojím se většinou používat slovo dokonalý a určitě ho v komentáři používám poprvé, ale podle mě takový tenhle snímek je. Dokonalý svou atmosférou, hereci, myšlenkou a poselstvím, celkovým zpracováním, prostě bez chyby. Pokud by se k mé osobnosti měl přiřadit nějaký film, byl by to právě tento.

Štvanice (1966)

Dobrá myšlenka, hvězdné herecké obsazení a všechno to doslova shořelo v apokalyptickém a nicneřešícím konci.

Město (2010)

Není to nic originálního ani nijak hlubokého, velmi dobře natočený thiller. Ben Affleck tady ukázal, že se zřejmě mezi režiséry neztratí.

Biutiful (2010)

Je dobré, dobře začít. Nevím jestli diagnoza hlavního hrdiny na začátku tohoto snímku - metastázovaná raovina, je dobrý začátek. Každopádně je to pro diváka demotivující, protože zná určitě konec a bere mu to sebemenší šanci na nějaký dobrý zvrat. Možná, že to byl režisérův záměr, dostat diváka do této beznadějné situace a vláčet ho peklem na zemi, kterým je život hlavního hrdiny. Filmařina je to kvalitní, tady Inarritu dostál svého jména, ale za tu bezmoc, beznaděj bez sebemenšího pozitivního záblesku, doslova za tu "hrůzu" jsou tři hvězdičky dost.

Z terasy (1960)

Upozornění: Zcela subjektivní a nekritický komentář! Paul newman a Joanne Woodward - dva úžasné herecké výkony. Celková atmosféra a provedení, kdy některé momenty spíše připomínaly divadelní hru, než film - tomu říkám umění. Pokud bych si nepřečetl, že stopáž je 150 min, asi bych tomu nevěřil. Jsem rád, že se mi podařilo svým hodnocením zvednout celkové hodnocení o 1%, myslím si, že si to tenhle film zaslouží.