PaRi

PaRi

Pavel P. Ries

okres Kladno
režisér dokumentarista

4 body

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 27.1.2008
  Vladimír Merta
  (skladatel)

  Studoval architekturu (člen studentského parlamentu v r. 1968, diplom ČVUT1971) a během pobytu ve Francii začal skládat vlastní písně. Vydal brzy první LP desku u francouzské společnosti Vogue. Za normalizace jeho tvorba omezena komunistickým režimem. Na sklonku osmdesátých let mu Panton vydal dvojdesku s živým… (více)

  • 27.1.2008
  Martin Kotík
  (režisér)

  Martin Kotík se narodil 14.7.1974. Nejprve studoval filmovou vědu na Filozofické fakultě UK, poté se pustil do studia produkce na FAMU, kde absolvoval rozborem struktury a strategie multiplexů. Režíruje od roku 1996. Jeho tvorba zahrnuje především komediální žánry od situačních grotesek po konverzační komedie. V roce 1998,… (více)

  • 27.1.2008
  Ken Annakin
  (režisér)

  Anglický režisér, původním povoláním daňový úředník. Do II. světové války žil střídavě na Novém Zélandu, v Austrálii a v USA, kde se protloukal v různých profesích. Po návratu do Anglie prodával auta a zkoušel také novinařinu. V této profesi ho učarovalo natáčení s kamerou. Za II. sv. války působil jako kameraman a válečný… (více)

  • 27.1.2008
  Olivier Marchal
  (scenárista)

  Velmi zajímavá osobnost mezi francouzskými režiséry. Vystudoval jezuitskou kolej v Bordeaux a již jako student toužil být policistou. Toto přání se mu vyplnilo a v roce 1980 nastupuje jako policejní detektiv k policii ve Versailles. Již při výkonu tohoto povolání začal studovat herectví přes různé kursy. Své zkušenosti z… (více)

  • 27.1.2008
  Petr Hvižď
  (režisér)

  Pochází z Brna. Vystudoval původně architekturu, pak externě režii na FAMU. Filmu se věnoval nejprve amatérsky a zde především hranému žánru. Již v amatérské tvorbě výrazně vyčníval a volil témata s velkou myšlenkovou hloubkou. Vždy kladl důraz na umělecké obrazové ztvárnění. V dokumentární tvorbě nebyl až tak výrazný. Jeho… (více)

  • 27.1.2008
  Hynek Bočan
  (režisér)

  Režisérská dráha Hynka Bočana byla velmi přímočará. Hned po střední škole, v osmnácti letech, začíná studovat obor režie na pražské FAMU. Školu úspěšně ukončuje v roce 1961, a to absolventským krátkým hraným filmem Nenávist podle Drdovy povídky. Film je zařazen do distribuce pod názvem Hlídač dynamitu spolu s dalšími dvěma… (více)

  • 27.1.2008
  František Filip
  (režisér)

  Režisér František Filip spatřil poprvé světlo světa v Písku. Psalo se tehdy 26. prosince, léta páně 1930. K filmu se dostal přes dětské divadlo, takže studium na pražské FAMU, obor režie, začíná až ve svých dvaceti letech, a to v roce 1950. Divadlu zůstává věren ve své první studentské práci, kdy jako ročníkový dokument natočí… (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace