Posel (2009)

Ani nepamätám, či som už videl film, v ktorom by sa mi nepáčila úloha Woodyho H. A ani tu to nie je výnimkou. Príbehy oboch vojakov, každého s vlastnými problémami. Nenútené a hlavne neumelé rozhovory. Krôčik k štyrom hviezdičkám by mohol byť, ak by film obsahoval nejaké záverečné vyvrcholenie, nečakaný prvok, možno kúsok akcie (ale to skôr nie).

Hněv Titánů (2012)

Človeku naozaj niekdy neostáva nič iné, ako si začať mlátiť hlavou o stenu a sám seba sa pýtať, čo to vlastne videl. Film, ktorý mal snáď jedno malé pozitívum a tým bolo titán Kronos. Najviac ma do kolien dostala pasáž prechodu cez labyrint. Najprv letecký pohľad z hora, ktorý odhalí obrovský komplex cez ktorý by sa trvalo dostať niekoľko dní. To však neplatí pre naše super extra postavy. Hneď na začiatku samozrejme zahodia mapu, pretože nie je potrebná a zrazu sa po pár krokoch ocitajú na opačnom konci bludiska, teda pri východe. Jediné čo robia je bežia chvíľu vpred, potom sa zastavia, všetko okolo nich sa začne hýbať a... voilà, sú pri východe. Nechápem, nechápem, nechápem a vlastne už ani nechcem pochopiť. Obrovská mizéria.

Třináctka (2003)

Námet ani herecké výkony neboli najhoršie, problém vidím v tom, že mi bolo úplne jedno čo sa stane ďalej s hlavnými postavami. Či chytia nejakú infekciu, prefetujú sa k smrti, alebo nejaký černoch ich tam znásilní a ubodá... bolo mi to všetko šuma fuk. Život v problémovej rodine nie je najľahší, ale aspoň jeho filmové stvárnenie by malo mať vyššiu úroveň.

Bůh žehnej Americe (2011)

Film som začal pozerať s veľkým očakávaním, ale už po 15-20 min som začal tušiť, že niečo nie je v poriadku. Po dopozeraní som zistil, že moje očakávania boli do základov vypálené, vykopané, rozmlátené, znásilnené... Mojim problémom filmu je, či ho treba brať vážne aj s myšlienkou americkej kultúry (ktorá v posledných rokoch už nie je vôbec americká. Stačí si pozrieť slovenské stanice- superstar, čš má talent, farma, farmár hľaldá ženu, pláž 33... Konzum je celosvetový.), alebo ako ľahkú komédiu, ktorá má pobaviť pri nedeľnom popoludní. Že sa jedná o druhú myšlienku sa mi veľmi nezdá, kvôli tým filozofickým žvástom, čo hovoria hlavní hrdinovia. Takže brať myšlienku vážne? Ok, poďme sa spýtať na názor ostalých po obetiach Denverského masakru, či by súhlasili s takou nápravou širokej verejnosti. Veď predsa jeden z najväčších filmov tohto roka musíme pokladať za konzumný. Nie. Proste film sa mi úplne zhnusil aj tými sprostými výpočtami, kto každý si zaslúži smrť. Od toho, aby mi to prišlo aspoň trocha vtipné, som bol na míle vzdialený. Film bol doslova nechutný a tých 105 min. považujem za obrovské plytvanie časom.

The Beauty Inside (2012) (seriál)

Zaujímavé, že do tohto seriálu sa mohol prihlásiť ktokoľvek a zatiaľ žiaden herec/herečka nepredviedli slabý výkon. A o celom seriály sa dá povedať tiež iba chvála. Zaujímavý námet prevedený do perfektného zobrazenia. Nemám žiadnu výčitku, určite by to chcelo pokračovanie.

Tak fajn (2012)

Slovenská produkcia. Viac snáď ani písať netreba...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Po prvej sérii. Asi od 3-4 dielu som vkuse rozmýšľal nad tým, či si seriál zaslúži 2, alebo 4 hviezdy. Prečo iba 2: najmä kvôli postave a hereckému výkonu Henryho (Jared Gilmore). Jeho úloha v deji mala byť celkom zrušená, alebo aspoň do základov prerobená. Naivné a infantilné chovanie ostatných postáv, keď bol na scéne Henry mi liezlo nehorázne na nervy a nie raz som mal chuť sa ne seriál celkom vykašľať. Nebyť jeho, určite by som rozmýšľal aj nad 5 hviezdami. Hocičo povedal, resp. poprosil/chcel od ostatných postáv, to sa aj stalo, nech to bolo akokoľvek proti ich príbehovému charakteru, alebo chovaniu. Jeho postavu považujem za jediné mínus seriálu, ale tak obrovské... škoda ďalej reči. A teraz sa dostávame ku kladom. Ak by som nevedel aké má seriál hodnotenie, asi by som skončil pri pilote, našťastie, už hneď ďalším dielom sa dej poriadne rozpúta a diváka vtiahne do seba. Chvíľu som si myslel, že rozprávková časť bude iba samé cliché... Nemýlil som sa, ale v takomto prevedení to absolútne vôbec nevadí. Je pravda, že viac som sa tešil na časti odohrávajúce sa v 'realite', ale aj fantasy prostredie malo niečo do seba (záverečný súboj s drakom,). Ešte jedna malá výka. Skúsiť seriál potlačiť viac do dark fantasy. Áno, Rampelník a Kráľovná dávajú deju tú správnu temnú atmosféru, napriek tomu by možno nezaškodilo viac pritlačiť na pílu. Na záver musím vyzdvihnúť postavu Rampelníka / Mr. Golda (Robert Carlyle), ktorý v oboch dejových líniach podáva neskutočné výkony.

Hory mají oči (2006)

O takýchto filmoch sa mi ťažko píše, pretože je to klasický hororový masaker. Nič extra sa filmu nedá vytknúť, ale ani nič čo by stálo za ospevovanie. 3,5*

Diktátor (2012)

Začiatok filmu bol slabý a nudný a dokonca som sa pohrával s myšlienkou, či sa mi to oplatí dopozerať do konca, ale našťastie sa film po chvíli rozbehol. A do poriadne. Hlášok a podarených scén je vo filme dosť, dokonca aj na štyri hviezdy, ale film úplne zničili kvázi vtipy, ktoré ale boli úplne trápnou hromadou tínedžerských sračiek, ktoré sú hrané v každej podpriemernej komédii. AK by sa Diktátor tomu vyhol, film by mal oveľa väčšiu kvalitu. P.S. Scéna keď letia vrtuľníkom a začnú odpočítavať bolo niečo neskutočné. Už dlho som sa nesmial tak, že som nevedel chytiť dych.

Kontraband (2012)

Hmmm, no čo si povieme, veľa originálnosti film nepobral. Úspešný zlodej skončí s kariérou, ale po čase sa s nesprávnymi chlapmi zapletie jeho rodina a on musí napraviť jeho problémy. Myslím, že niečo podobné sme tu už videli a nie len raz. V samotnom filme až taký problém nevidím. Prihodiť ešte jednu hviezdu by nebol problém ak by išlo o niečo originálnejšie. Škoda, ale aj tak tých 110 minút nepovažujem za zbytočne stratených.