Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Druhá série 90%, takhle zvládnutý seriál ve všech ohledech jsem dlouho neviděl.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ještě nehodnotím, musí se to ve mně nějak uležet. Pořádně nevím, kde začít. Určitě varuji, že můj komentář může obsahovat SPOILERY, takže číst jen po shlédnutí! Kdybych to měl shrnout jednou větou, tak mi to přijde jako kombinace původní trilogie pro novou generaci. Ve filmu se víceméně nestane nic nového, ničím nepřekvapí. Na jednu stranu to je dobře, mohlo to dopadnout i o dost hůř, ale zkrátka chybí nějaký wow moment, wow efekt, kdy by člověk zajásal a byl vyloženě šťastný, že má šanci vidět nové války. Když to vemu postupně, moc se mi líbil rozjezd a představení nové vlny hrdinů. Jsou velmi likable, Rey je zlatíčko, Finn je taky dobrej, Poe je instantně moje oblíbená postava. Začíná to velmi zvolna, s táhlými záběry a dostatkem času (jak jen to ve filmu jde) pro nějaký základní vývoj a představení charakterů. Střet nové generace se starou vojnou je taky velmi povedený, nostalgie tu hraje hlavní roli, což ze začátku určitě nebylo na škodu. Co mě mrzelo, bylo až její nadužití, což mi přišlo jako přílišná snaha zavděčit se původním fanouškům (což podle mě ve výsledku ani neocenili). Jde o to, že narážek a vsuvek je tam až moc a ve výsledku chybí originalita. Dějová linka jakžtakž funguje, motivace hlavních hrdinů jde sledovat, nicméně po dvou třetinách filmu si tvůrci řekli: "Tak a dost, něco novýho tam bylo a teď zkopírujem konec epizody IV." Další obrovská superzbraň (která mimochodem zničí X obydlených planet a s člověkem to ani nehne), která má konstrukční chybu, které si vedení odboje všimne za 2 minuty a naplánuje strategii, jak ji úspěšně zničit. (V plánovací scéně mi přišlo, že to Harrison snad i paroduje, že to nemůžou myslet vážně). Hlavní záporák (této epizody, na nového Císaře Snoka si ještě počkáme) mi byl vesměs sympatický. Líbilo se mi, že byl nevyrovnaný a trpěl záchvaty hněvu, nicméně chyběl tam nějaký impuls, proč je takový. V tomto bodě doufám, že to bude více objasněno v dalších dílech. Hanova smrt mi přišla velmi předvídatelná, chybělo jí nějaké entré a ztrácela smysl, aneb Han tím ničemu nepomohl. Závěrečný souboj byl úplný nonsens, protože Kylo celý film demonstruje, že je silným uživatelem síly a netrénovaný "uklízeč" proti němu neměl vydržet ani 2 sekundy. U Rey bych bral, že se v ní probrala síla, ale i tak by neměla být žádným soupeřem ani pro zraněného cvičence Luka Skywalkera. V této scéně jsem hrozně doufal ve voice over právě Luka, kdy by nějakým způsobem Ray našeptával, co má dělat a vedl ji. Protože pokud se nemýlím, tak ve chvíli, kdy Ray poprvé uchopila z truhly světelný meč (ten se mimochodem vzal kde? spadl někde z bespinu, Luke si do epizody VI musel udělat novej), tak se mi zdálo, že tam Luke řekl něco ve smyslu: "To jsou tvé první kroky." Pokud to byl vážně on, tak je to jeho jediná věta ve filmu. Závěr filmu, kdy 15 minut trvá 15 hodin a once again skvadra 15 x-wingů rozbombí nezničitelnou vesmírnou stanici, která během 3 vteřin řetězové vybuchne, ani nekomentuju. Povýbuchová pasáž byla uspěchaná, nikde nebyl vidět smutek nad ztrátou jednoho z největších hrdinu Rebelů. R2 se zázračně probere, ukáže, kde se teda schovává ten náš filuta a všichni jsou šťastní. Není tam zmíněné, jak dlouho je pryč (ale musí to být nějaký ten pátek, když si Kylo stihl udělat takovou pozici ve First Orderu) a když teda zjistí, kde je, tak tam pošlou chudáka Chewbaccu (který by se, alespoň podle mě, měl polozbláznit ze ztráty svého nejlepšího přítele a celoživotního společníka) a random holku (která je bohužel asi jeho dcera) místo sestry, která by ho potřebovala vidět ze všech nejvíc. No, doufám, že tohle mělo sloužit jako úvod novým fanouškům do světa SW a v dalších dílech se objeví více originality a něčím nás překvapí. Posledním minusem pro mě byla hudba, chyběly mi klasické silné motivy (které se objevovaly i v epizodách I, II a III), při kterých běhá mráz po zádech. Tady mě žádná melodie nezaujala. Co musím pochválit, tak vizuální stránka neskutečna, tady není co řešit. All in all asi zklamání, třeba to s odstupem bude lepší.

Papírová města (2015)

Po shlédnutí následuje hořkosladká melancholie, nezaspat jí a radši jít ven s přáteli udělat něco poprvé...

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Neskutečně příjemná oddechovka se sympatickými postavami, která má každá svůj účel a dohromady vždy 20 minut baví. Povedená záležitost.

Ten kluk (2007)

"You remember that girl mate? We saved her."

Bojovník (2015)

Jednohubka předvídatelná od začátku až do konce. Mám rád Gylenhaala (jeho přechod od Nightcrawlera k tomuhle obdivuhodný), takže to nebylo žádné utrpení. Z mírného průměru to pro mě vytáhl soundtrack, kde se Eminemovi zase jednou povedl song, který se výborně hodí k náladě filmu.

The DUFF (2015)

průměr, sympatickej cast a proboha Belle Thorne je 17?!

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

No snažil jsem se odpoutat od mé vlastní představy, jak vypadá knižní Jack Reacher, ale bylo to docela těžký. Nicméně, když jsem na to chvilkama zapomínal, tak jsem se díval na solidní akčňák s na jistotu hrajícím Cruisem.