Pokání (2007)

Ze začátku skoro nudná story. Nevěděl jsem nic o tom, co přijde. A když to přišlo, to jsem pak téměř bez dechu sledoval až do konce. Výborný příběh, herci, kamera, hudba, architekt. A ten skvělý závěr... To byste měli určitě vidět.

Oko bere (2008)

Black Jack mě zajímá, tak jsem to zkouknul. Příběh trochu jednodušší. Ale, člověk se alespoň podívá do Las Vegas. Herci průměrní ( to neznamená, že špatní ). Profesionálně zvládnutý film, ale za chvíli ho zapomenu.

Jeden musí z kola ven (2011)

Zajímavý film. Trochu komplikovaný, vrstevnatý film. Musí se dávat pořád hodně dobrý pozor :) Výborně zpracovaný. Hraje v něm můj oblíbenec B.Cumberbatch. Podle mě, ten film se musí vidět vícekrát. Napoprvé to vše člověk nepobere.

Speciální jednotka (2011)

Sedm francouzských statečných v moderním kabátě. Kdyby to byl americký film, nedodíval bych se. Tak jsem pořád na něco čekal. Závěrečný přechod hor ale už byl příliš. Zbytečný film.

Dokonalý smysl (2011)

Tento film měl pro mě tři poločasy. První část filmu ( naštěstí ta kratší ) mě přišla trochu plochá. To bylo ale klamné zdání. Druhá část už byla hutná. A ten třetí poločas ? Nečekaný. O filmu, nebo spíš o jeho myšlenkách, jsem přemýšlel ještě několik dní po jeho shlédnutí. To se mě nestává často... Jednoduše se dá film popsat jako katastrofická lovestory. Ale podle mě znamenitě namíchaná. Globální katastrofa přichází tak nějak reálně, nijak dramaticky. Lovestory také jako v životě, trochu ano, trochu ne. Herecké podání obou hrdinů není na první pohled excelentní. Ale myslím, že právě ta strohost doplňuje dokumentární formu tohoto filmu. Je mi jasné, že nacpat vše, co by se nabízelo na bázi ústřední myšlenky filmu do jeden a půl hodiny nelze. Spíše mě film nadhodil nějakou myšlenku a nakopnul k dalšímu přemýšlení. Doporučuji shlédnout.

Občanský průkaz (2010)

Těšil jsem se na Pelíšky 2. A taky to tak prvních pár minut vypadalo. Ale postupně to nějak socialisticky houstlo, až jsem z kina odcházel s podivnou náladou blížící se depresi. Trojan vymaloval velmi věrně jeden z obrazů normalizační deky. Nějak mi to vše v paměti vyvolalo ty dávné divné pocity. Až seberu síly, musím to vidět ještě jednou. Jeden z filmů, o kterých člověk ještě několik dní přemýšlí.

Nějak se to komplikuje (2009)

Je mě nad 40, a často jsem se smál od srdce i nahlas. Milý zážitek, který si rád někdy zopakuji.