Ztraceni (2004) (seriál)

Tak a je konec.. Konečně sem po těch letech můžu napsat komentář bez toho, aniž bych měl výčitky svědomí, že na to jednou zapomenu a bude tu hodnocení jen pro první série.. Ke konci může obsahovat SPOILERY! 1. série: Úžasná, člověk netuší, co se děje jde jen o přežití, lidé začnou být vražděni Druhými, kdo jsou, co jsou tajemné zvuky na ostrově, co to Locke sakra viděl, bunkr, lední medvěd a další.. 2. série: Druhá půlka letadla, setkání s Druhými a s Desmondem, máme tu tlačítko a super finále s ním, "I´m Henry Gale from Minesota" si pamatuju dodnes.. Michael je svině, byl jsem na něj naštvanej neskutečně:) 3.série. Zatím nejslabší, klece, druhý ostrov, Druzí, Dharma autíčko, Juliet, operace, záchrana přichází - po slabší sérii dobré finále, které opravdu natěší na další vývoj, nejsmutnější úmrtí seriálu.. 4.série: Má neskutečný spád daný omezením díky stávce! 5.série: Pokračuje a cestování v čase je nakonec hodně cool:) Doslova výbušné finále s inverzním nápis LOST potěšil. 6. série: Hmm.. Zmatky střídají dobré epizody, člověk netrpělivě čeká na vysvětlení, které dlouho nepřichází a když se najednou z ničeho nic objeví působí jaksi.. zvláštně.. Křišťálovou studánkou, kde vůkol hustý bambus mě tvůrci dosti zaskočili.. Dobře jedeme dál, vysvětlí se to ve finále.. No.. Nevysvětlilo:) Popravdě díky konečnému vyznění seriálu snížím počet hvězd na 4, ale musím říct, že cesta k finiši, ať je jakkoliv rozporuplný, byla tak poutavá a neskutečná, že to člověk prostě jen tak pominout nemůže:) - a ne, nenaštval mě poslední výborný díl... Ale už díl Across the sea, kde se odhalilo tajemství ostrova.

Solomon Kane (2009)

Parádní špinavé fantasy, které se nebojí, až na jeden případ, neuhnout s kamerou. James Purefoy jako Solomon každopádně ultimátní. Škoda uhrkaného konce, zvládl bych ještě půl hodiny navíc.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po zhlédnutí dvou celých sérií můžu s klidem říct, že se jedná o velmi ale velmi kvalitní sci-fi seriál! Postavy, pomalu se vynořující silný děj a celkové prostředí. Prostě paráda a já mám nutkání přidat tu 5. hvězdu, ale asi si počkám na dašlí řadu:) Jinak konec řady předčil o několik délek končící poslední řadu Lostu a to původně všichni vytýkali, jak moc se Fringe snaží být Lostem. A jak tady tak čtu, tak kdo skončil na začátku první řady, udělal chybu:) Nebo pokud sledují dál, tak že neupravili komentáře...________ Tak máme konec, poslední řady nabíraly na obrátkách až.. až jsme se dočkali takového "povinného" finále, které mohlo být, myslím, trochu lepší a emotivnější. Nemění se nic na tom, že je to stále jeden z nejlepších sci-fi seriálů a opomíjení Johna Noblea na globech apod, je prostě trestuhodné. 8/10 Plusy jsou rozhodně za přežití šibeničních posunů ve vysílání a dovysvětlení téměř všeho, co bylo během pěti sezón naznačeno.

W*A*L*T*E*R (1984) (TV film)

3* z nostalgie a díky zábavnosti Garyho Burghoffa. Jinak je asi dobře, že natáčení nepokračovalo.

Starý páky (2009)

No.. Dejme tomu, že jsem se jednou zasmál, jednou usmál a asi třikrát opravdu styděl.. Škoda, z dua Travolta a Williams šlo imho vykřesat mnohem více, než stokrát omletý příběh "najednou je ze mě táta".. 4/10

Kick-Ass (2010)

Čekal jsem, že to bude dobré, ale že tak moc? Spiderman je pro slečinky, Kick-ass je tu!:) Na něco vážnějšího se zmůžu, až mi zmizí ten nadšený úsměv a budu zase moct normálně neentuziasticky myslet:) 9/10

Chůva v akci (2010)

I Jackie Chan si občas potřebuje přivydělat na amerických rodinkách.. Ehm.. Třikrát fuj..

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Tak nakonec převládaly pozitivní pocity. Jánošík je tak moc lepší než Bathory, že si toho musí všimnout i slepý. Nádherné záběry, nestatická akce, exteriéry i interiéry. Jen musím říct, že by ten film chtělo tak o 3/4 hodiny zkrátit a byl by to opravdu lepší film. Takhle jsem se občas nudil. A navíc nechutné postsynchrony kazily většinou zážitek. Ale i tak slušných 6/10

Bathory (2008)

Moc nechápu, jak mohli tak zajímavý námět domršit absolutně nezajímavým pojetím a ztvárněním. Nebavilo mě to od začátku do konce, až na kostýmy to vypadalo na televizní produkci.. A přitom to mohl být tak velkolepý film!