Pterodaktyl (2005) odpad!

:D Ano je to tak hrozné, až je to vtipné... Nejlepší je turecká vesnice kdesi v Čechách, kde sedí pár znuděných komparzistů a na pozadí je nechutně naklíčovaná sopka... No a dál jsem to moc nedokoukal..

Planeta 51 (2009)

Překvapila mě narážka na nějaké sci-fi snad v každé minutě filmu, už jen proto jsem se výborně bavil. A celkově to převrácení naruby je pěkně vymyšlené. Jen je škoda, že se film omezuje jen na takovou taškařici, podle mě se scénáristé mohli vytáhnout a jít více do hloubky... Ale to je už deformace Avatarem:) 7/10

Apokalypsa (2006)

Prozatím tři. Netuším co se tam dvě hodiny dělo, po závěrečně půlhodince jsem čučel a nemohl se odtrhnout ani od titulků. Nevím, co to se mnou udělalo:D Musím se podívat znova...

Kawasakiho růže (2009)

Velké překvapení a až na pár okamžiků bych nepoznal, že to točil Hřebejk. Poutavý příběh a parádní kamera přiková oči k plátnu a už nepustí. Škoda jen, že v pár místech se scénář tak trochu rozsype a skočí nesmyslně moc daleko od hlavní linky. Herci hrají nadoraz, všemu se dáuvěřit a za scénu v lese by si dámy zasloužily nějakou speciální cenu. Doufám, že si někdo uvědomí jak moc dobře tento snímek vypadá vizuálně a vezmou si příklad. Scény s vyprávěním starého STBáka jsou neskutečně mrazivé a působivé a vyvolávají přesně tu nechuť, kterou mají. Doufám, že se Hřebejk ještě chvíli obejde bez svých ohraných tváří a zase nás něčím podobně smete.

Elita armády (2006)

Vážně? Opravdu tu vidím tříhvězdičkové a větší hodnocení? Holt jsem včera viděl asi jiný film plný nelogičností, hloupostí, nechutného střihu a šílených hereckých výkonů... Jen ten Van Damme věděl v čem a proč hraje.

500 dní se Summer (2009)

Jo.. to když vám takhle někdo pálí do obličeje jednu pravdu za druhou a ještě s takovou brilantností... Ach jo:) Trefa do černého a 9/10

Útěk k legiím (2005) (pořad)

Seriál, který doslova prožíváte s účastníky.

Sherlock Holmes (2009)

Tak nám ten rok pěkně začíná:) Musím hned z kraje říci, že Downeymu role Sherlocka sluší víc než Iron Mana a Jude Law byl pro mě popravdě hlavní postavou. Ústřední dvojice si užívá, jak jen může a ve stylu prvních pirátů (akčně, vtipně a zajímavě) vás protáhnou jednou epizodou Sherlockova života. Co musím ještě pochválit je úžasná kamera, hudba a cool zpomalovačky, které např. v ringu byly k nezaplacení. Parádní popcorn, na jehož pokračování se neskutečně těším. Doufejme, že nepujde ve stopách již zmiňovaných pirátů... 8/10

Michael Jackson's This Is It (2009)

Ano, rád jsem si zase poslechl všechny ty známé songy, rád jsem se naposled podíval na Michaela a jeho neskutečné taneční umění.. Ale bohužel tady hodnotím film a ten jako takový celkem zklamal. Nejedná se totiž o nic víc, než film o přípravě koncertu, který v důsledku ale nedává nahlédnout tolik pod pokličku, aby si to zařazení zasloužil... Za MJ je to ale stále za 3*..

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Podle mě neprávem zapomenutý dětský film, který má strhující děj, nepřehrávající dětské představitele a velmi dobré triky. Takový předchůdce Harryho Pottera:)