Lilo & Stitch (2002)

Po zhlédnutí Jak vycvičit draka, který mě velmi zaujal, jsem hledal, co jeho režiséři natočili jiného. Hmm.. A je vidět, že už uměli i před osmi lety. Klasicky animovaná pohádka, která dokáže zaujmout nejen děti, hlavně díky až perverzně škodolibému Stitchovi a spoustě vtípků, které prcci zase nepochopí. Příjemné překvapení na večer.

Jak vycvičit draka (2010)

Parádní animák, který vás nejspíše překvapí jak svojí vizualizací, tak svým příběhem. Bál jsem se, že se bude jednat o film spíše pro malé děti, ale podle mě jsme si ten film užili všichni. Navíc viděno v IMAX a musím říct, že jestli mělo význam jít na nějaký animák ve 3D, tak je to určitě tento. Let na drakovi je něco úžasného a to nemluvím o letu střemhlav:) 9/10 a nejlepší na tom je, že je to pecka i v žánru hraných fantasy, protože je to lepší, než co se za poslední roky uplodilo. Hudba od Powella je úžasná!

Babylon A.D. (2008)

Pořád doufám, že někdy vyjde původní director´s cut, kterej napraví tenhle bordel... Protože potenciál to má stále velký..

Defendor (2009)

To drama rozhodně přebíjí komedii a není to vůbec na škodu. Ve skutečnosti jsem čekal úplně jiný film, ale dostalo se mi inteligentního dramatu o muži, který se už od dětství chce pomstít a díky jeho "zpomalení" nemá žádné výčitky nebo strach... 8/10

Zátoka (2009)

Nedávám za 5* jen proto, že to ve mně vyvolalo tunu emocí, ale také díky neskutečně dobré dokumentaristické a filmařké práci. Napínavější a emotivnější film byste stěží hledali...

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Zábavná a efektní jednohubka, která potřebuje rychle druhý díl, který musí být lepší. Na to, že se jednalo o začátek série mi chyběla hloubka v příběhu, hlavně na začátku. Pak se to rozjede a můžete se jen kochat a smát:) Za zmršený začátek a pár opravdu velkých nelogičností "jen" za tři... A Narnia by se měla podívat, jak se to dělá:)

Vánoční koleda (2009)

V první půlhodině velmi atmosferická záležitost, která pomalu klesá s dalšími návštěvami duchů, aby s posledním duchem způsobila infarkt u 3/4 dětí v sále a zakončila to pěknou vánoční pohodou. Docela se mi líbilo Zemeckisovo ztvárnění pošmourného Londýna, ale ta animace, pane Zemeckis, ta je pořád taková mrtvolná.. O pohybech neříkám ani slovo (pokud nevzpomenu na šílenou animaci koní), ale ty oči.. Vlastně ta samá kritika, kterou jsem měl u Beowulfa. Jinak ale jasný film na Vánoce hned za Polárním expresem. 6-7/10

Wall Street (1987)

Zajímavá klasika, která je výborně natočená a nedovolí vám jen tak odejít od obrazovky.

Legie (2010)

Záleží, co od toho člověk čeká. Já čekal poměrně dost a tak mě zaskočila poměrně komorní akce kdesi uprostřed pouště s velice proměnlivou kvalitou triků. Scéna v restauraci s babčou je ale nehorázně cool:)

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

:DHa! Vážně?! Tohle působí davovou hysterii? Bože, kdybych se aspoň zasmál vícekrát (zasmál jsem se jen při poslední větě filmu), ale ono to bylo tak smutný, že bylo přímo vidět, jak z toho šel natočit lepší film. Pár výjevů bylo poměrně ucházejících, ale ty rozhovory a vzdechy a.... Jejda takhle se snad nikdo nechová a jestli má Bella depku z 18ti nebo kolika, tak by měla zajít k psychiatrovi a ne řvát pár měsíců ze spaní.. Už dlouho mě svojí hloupostí žádnej film tak nepřekvapil a říkám ještě jednou, mohlo to být tááákhle lepší i se stejným příběhem... P.S. Upíři bez špičáků nejsou cool! A bojím se, co tahle sága udělá s režisérem jednoho z mých nejoblíbenějších upírských hororů... Uf..