Carrie (1976)

Mrazivá atmosféra, kterou kazila docela už zastarale znějící hudba a hlavně otravný "Psycho" zvukový efekt při projevení se schopností Carrie. Jinak začátek, který naruší veškerou pohodu intimity, totálně přiková k obrazovce a nepustí do konce, tohle se nepovede ani většině moderních thrillerů. Navíc příjemně hrající mladí herci a Spacek naprosto dokonalá. Paradoxně mě ale nejvíce bavila půlhodina plesu a věcí okolo něj, kdy se ještě nic nesemlelo. 7/10 Travolta ve svojí první větší roličce potěšil (a že si jí docela užil :D) a hodně sprostá mluva teenagerů taky.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Napoprvé převládla radost z návratu Středozemě, napodruhé jsem se ujistil, že technicky na WETU nikdo nemá, ale že ten začátek mi už poprvé nepřišel zdlouhavý jen kvůli únavě.. A.. Tím to je. Člověk už už čeká, kdy se něco stane, ale rozhovor postav se najednou přesune jen do vedlejší místnosti, kde vedou rozhovor, který nikoho při dalším zhlédnutí bavit nebude. A co teprve potřetí. Naštěstí s nástupem zlobrů se film rozjede a krom malé zastávky u elfů se nezastaví až do konce. A ta tuna odkazů na trilogii rozhodně potěší. Trpaslíci jsou fajn, poklona Jacksonovi za ukočírování 13 rozdílných postav. Freeman se pro roli Bilba snad narodil a cameo Gluma je jedna z nejlepších scén filmu. Jen kdyby to nebylo tak zdlouhavé. Zatímco i prodloužené verze LOTRů působí svěže a už si neumím představit pustit si jen kinoverze, tady se to místy natahuje tak uměle, až člověk kroutí hlavou. To rozdělení na tři díly ocením až budou všechny části pohromadě. Takhle se stále snažím zahnat tu pachuť pocitu zbytečného tahání peněz z diváků, kteří na to stejně přijdou. Příště snad bude líp, není třeba nikoho představovat a film bude mít jeden velký oheňplivající trumf :) OK.. Stejně se těším jako malej.

Wild Wild West (1999)

Totální Guilty pleasure.. Nechápu, co se na tom lidem nelíbí B-)

Malý unavený Joe (1972)

Stejně povedené jako první díl, i když to na sebe nijak nenavazuje. Scéna v nóbl restauraci je absolutně dokonalá :)

Hotel Transylvánie (2012)

3428 nápadů napěchovaných do 91 minut.. Většina z nich je opravdu (myslím OPRAVDU) vtipná, ale je toho prostě MOC. Tak zběsilý a ukecaný animák jsem snad nikdy neviděl. Vlkodlak s dabingem Stevea Buscemi vládne. Nejdřív jsem nevěděl jak hodnotit, protože to neni rozhodně žádná animáková špička, ale po vtípku s jednou nejmenovanou upírskou ságou dám s klidem 4* :)

Dredd (2012)

Sakra jo! Jen víc takových filmů. Teď už jen Loba a bude to :) Je to Béčko, ale nikdy se nesnaží být ničím víc, proto to nemůže ani urazit. Mám z toho takovej nadšenej pocit, jako jsem měl po MS-1, ale tohle je ještě k tomu jasně lepší film. 7/10

Resident Evil: Zánik (2007)

Velmi dobrý Béčkový postapo film překvapivě patřící do série Resident Evil. Až na pár nedotažených triků (hejno ptáků) je to přesně to, co bych od takového filmu rád viděl. Celá parta si to dává a dokonce i ta nevýrazná Milla je tu dokonce hodně cool.. Bohužel konec naznačil směr, kterým se nikdo vydat nechtěl..

Kruhy (2005)

Parádní bonusový kraťas, který je ale bohužel už natočen ve stylu druhého dílu. Docela škoda, že netvoří prolog samotné dvojky.

Berlínská zeď (2009) (TV film)

Neskutečně poutavý a zajímavý dokument hlavně svým rozsahem 1945 - 1989, který bohužel ve své druhé půlce nakopne rychlost a na poslední třičtvrtěhodinku zakotví v roce 89, přičemž mnoho zajímavostí předtím jen tak prosviští. 8/10

Rebelka (2012)

Velmi povedená Pixarovka s Disneyovským, ale tak trochu netypickým, příběhem. Grafická stránka je absolutně úžasná a vtípky jsou povedené. Trojice prcků a trojice princů jsou k neuvěření. A ten přízvuk! 8/10