X-Men: První třída (2011)

Vím moc dobře, že když vyjdu z kina, tak mám tendenci nadhodnocovat. Obzvlášť pokud se líbí. Ale tohle asi jen tak nevyprchá:) Je to pecka a pro fanouška X-men filmů dvojnásobná. Jedna z nej scén spojená s hudbou - ano, je to ta z Argentiny.

Happy Feet (2006)

Koho napadlo udělat film o tučňákovi, který stepuje a vypadá při tom neskutečně trapně a směšně...? Přitom graficky nádhera, pár nezpívajících a netanečních scén pěkných, ale zbytek je peklo. Jakmile ten prcek poprvé začat stepovat, málem jsem se propadl do země a co teprve ta kresba motýlka, která se mu vybarvila na peří v "pubertě".. Ble.. A to to dotalo Oscara? To asi to rádoby ekologický poselství... Dvě hvězdičky za opravdu pěkný look a pár scén..

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Jednoduše geniální a pro filmového geeka povinnost:) Ale dokážu pochopit, že se to někomu nebude líbit... Ta hranice snesitelnosti je totiž strašně tenká...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Do doby, než se ve dveřích z dýmu vynoří Kapitán Blackbeard, je to až neuvěřitelně roztahané, nenápadité (nikdo mi nevymluví, že naháněčka po Londýně nešla natočit živěji - viz. předšlé díly) a plné prázdných rozhovorů. Opravdu jsem se bál, že dostaneme to, co většina předpovídala dopředu. Sled pitvořících se scének Jacka Sparrowa. Naštěstí po cca půl hodině (?? netuším, mě to připadalo jak jeden film navíc) se dostaneme na palubu k Černovousovi a najednou se začne vracet atmoféra, dobrodružství a poměrně zajímavý (a hlavně narozdíl od dvojky a trojky zbytčně nekomplikovaný!) děj, až jsem si ke konci přál víc a víc. Penelope je opravdu výborným osvěžením do party, mořské víly připravily jednu z nejatmosféričtějších scén série a závěr téměř jak z Indiana Jonese je takovou pěknou třešničkou. V důsledku se mi to líbilo moc, ale při vzpomínce na začátek nadšení vyprchá a nemám potřebu to v blízké době vidět znovu. Viděno naštěstí v originále a ve 2D. 6-7/10 - holt piráty moc rád, ale přesto bych radši viděl o kapku temější příběh.. Zimmerova hudba, tentokrát okořeněná španělkami (kytarami;)), je opět velmi velmi efektní a zábavná a to i na samostatný poslech. Jo a režisérsky je to totálně unuděná rutina bez většího alespoň záběrového nápadu.

Vřískot 3 (2000)

Tak oproti prvním dvěma dílům absolutní blbost, kterou (až na pár scén) opravdu neradno vidět. Bohužel to tak nějak uzavírá trilogii (absolutně neumětelsky montovaně).

Vřískot 2 (1997)

Udělat si legraci z vlastního prvníhu dílu? Proč ne. Ws Craven s tím popral poměrně slušně, jen závěrečný twist byl vycucaný z prstu. 5/10

Vřískot (1996)

Podívat se na Vřískot až poté, co si pamatujte nazpaměť Scary Movie 1 (na střední viděno nespočetkrát:D) je dost vražedná volba. Ale kupodivu mě to chytlo a bavil jsem se. Hlavně poté, co jsem si uvědomil, že se ten film opravdu nesmí brát vážně. On už sám je taková parodie/vtipná pocta hororům.

Blade Runner (1982)

Dokonalá klasika sci-fi, jen bych rád věděl, která z těch verzí j opravdu ta správná:) Jediná chybka na filmu je vědomí, že si Ford natáčení neužíval, i když se to na plátno vůbec nepřeneslo. 9/10

BlinkyTM (2011)

Takové krátké filmy s lepší atmosférou než má většina celovčrní produkce mám opravdu rád a jejich tvůrci mají můj obdiv.