Moulin Rouge (2001)

Asi můj první filmový muzikál a hned s takhle dokonalou choreografií... 10/10 a také zůstal nepřekonán... Mráz přebíhající po zádech konstantně celou stopáž filmu.

Zrození Planety opic (2011)

To, že nejvíce emocí v kině tento rok (možná i ten minulý, předminulý... atd.) zažiju s digitálním šimpanzem, jsem opravdu nečekal. Triky působí lépe než v trailerech a hlavně nejsou prvoplánové, nejsou vůbec nějakým tahákem, kvůli kterému film vznikl. Jsou tam. protože je ten film potřbuje, slouží účelu a to je v dnešní době absolutně nevídaná věc. Po chvíli jsem si přestal všímat zjevných odlišností od pravých primátů (i když orangutan je absolutně fotorealistický, až jsem tomu nechtěl věřit) a nechával se unášet jen velmi povedenou filmařinou. Největší plus filmu je, jak krásně plynule přechází v polovině od lidí k Caesarovi. Jen ten Malfoy tam je popravdě dost mimo... 9/10 Narážek na původní film je až nečekaně hodně, ale nejsou nijak násilné. Tomu říkám úcta k předloze. Kdo se bojí násilného montování na Planetu opic, ten může být v klidu, popravdě je to velmi logicky zakončeno.

Začalo to v Los Alamos (1995)

Díky soundtracku nejpůsobivější dokument na toto téma, u kterého asi každého zamrazí.

Správná posádka (1983)

Společně s Apollem 13 a Ze Země na Měsíc moje srdcovka. 193 minut uteče ve společnosti výborných herců jako nic.

Titanic (1997)

Tak jsem konečně viděl Titanic po letech, teprve podruhé v celé délce a pořádné kvalitě a s tím, že jsem si pamatoval asi dvě nebo tři scény (třeba celá linie na vědecké lodi?.. vůbec:)) Kde jsou ty doby, co se na něj plivalo jako na tu přeslazenou "romanťárnu". Cameron natočil ve všech ohledech téměř dokonalý film. A že mě to zasáhlo teprve až teď. Určitě to bude tím, že si na filmech všímám už i jiných věcí než před lety, obzvláště technických a kdo ví, třeba že jsem konečně přesně ve věku dvou hlavních protagonistů:) 9/10 Odpadovým komentářům se u tohoto filmu můžu opravdu jen smát... Btw. jediný film, kdy mě začne mrazit po pěti minutách a do konce filmu mám co dělat.. :)____________Konečně viděno ve 3D a i poprvé v kině. Nejraději bych napálil fullhouse.

Vetřelec ³ (1992)

Postupem času mám trojku čím dál tím raději. A to dokonce i víc než Cameronovu dvojku. Obzvlášť "director´s" cut je neskutečná atmosferická chuťovka. 9/10

X-Men: První třída (2011)

Vím moc dobře, že když vyjdu z kina, tak mám tendenci nadhodnocovat. Obzvlášť pokud se líbí. Ale tohle asi jen tak nevyprchá:) Je to pecka a pro fanouška X-men filmů dvojnásobná. Jedna z nej scén spojená s hudbou - ano, je to ta z Argentiny.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Jednoduše geniální a pro filmového geeka povinnost:) Ale dokážu pochopit, že se to někomu nebude líbit... Ta hranice snesitelnosti je totiž strašně tenká...

Blade Runner (1982)

Dokonalá klasika sci-fi, jen bych rád věděl, která z těch verzí j opravdu ta správná:) Jediná chybka na filmu je vědomí, že si Ford natáčení neužíval, i když se to na plátno vůbec nepřeneslo. 9/10