Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Strašně strháno různými recenzemi a ani tady není hodnoceno zrovna pěkně. Možná jsem blázen, ale mě se to docela líbilo. Pěkné milé pohádkové kulisy, které opravdu naladí představu staré Prahy....srandovní, zřejmě transsexuální koza co pije pivo a žárlí na páníčka a Mácu, Máca s kozama. Ano, je to trochu zmatené a příběh pokulhává.....ale nenudila jsem se ani jsem nebyla znechucená. Není to USA produkce, to ne....ale na český pokus...prostě fajn. Zdůrazňuji, že otestováno na dětech a fakt hodně se u toho smály :-). Ale možná, že ty místní jsou jen úchylné a nemají vkus :-)

Uvnitř tančím (2004)

Nemám vůbec ráda filmy o postižených...depresivní ani jinak takto závadné, sorry, prostě to tak je. U tohoto filmu jsem se smála skoro pořád...ne tím třeskutým smíchem, co dokáže vyloudit Stiffler a spol....ale jen tak vnitřně, mile. S vědomím, že to špatně skončí a budu brečet. Přesně tak to bylo. Přesto mě pomyšlení na ten film hřálo hodně dlouho. Pozitivní, emotivní, krásný i když hodně smutný příběh. Výborná terapie pro všechny fňukaly mezi námi.

Dobrovolná oběť (2006)

Téma zprvu odporné, divák se těší (pokud je v tomto případě těšitelem) na co nejnechutnější story. Což o to, je to hrozné, je to nechutné, odpornost a zvrácenost, navíc dle skutečné události. Co víc si přát. Mě hodně mile překvapil celkový psychologický podtext. Proč někdo něco takového dělá, proč si někdo něco takového dělat nechá. Nejde jen o ošklíbání se nad zločincem a zločinem. Možná, že to jde i částečně pochopit. Scéna rozhodování, kdy vrah svoji oběť odveze zpět na nádraží s tím, že si není jist, zda to opravdu chce a oběť ho sama přesvědčí, že tomu tak je...byla pro mě hodně silným momentem. Pravdou je, že jsem byla z filmu trochu "vykulená". Výborní herci a dobré mrazivé nápady á la...nahrávka za dveřmi (už o tobě víme!). Film, na který si člověk čas od času určitě vzpomene.

Časové pásmo bylo změněno