Kick-Ass (2010)

Matthew Vaughn priniesol niečo nové do sveta " super hrdinov ". Vôbec som nečakal, že to bude vizuálne tak dobré, príbehovo rozvinuté a som rád, že človek ako Nicolas Cage si zahral netradičnú rolu pre seba. Film obsahuje asi všetko čo film obsahovať má. Dobrá hudba, scénar a réžia. Doporučujem pozrieť.

Rallye smrti 2 (2010)

Podobne ako Shakers som sa bránil pozreniu tohto filmu. Nakoniec bol som spokojný. Ide o predchodcu prvého dielu, vlastne o tom ako vznikol Frankenstain. Nebol to žiaden zázrak, priemerná okukaná akcia, niektoré spomalené scény zbytočné a preto som sa sústredil len na Mustang a dievčatá. Hlavná postava celkom sympatická a dej filmu ide priamočiaro do cieľa. Priemerný zážitok.

Red (2010)

Pozrel som si film druhý krát a zostanem pri 4*. Film ma svižné tempo, dobrý nápad dať dokopy celý domov akčných "dôchodcov". Pekné hlášky a Karl Urban je na dobrej ceste. Páči sa mi viac a viac.

Skrytá identita (2006)

Tento film som videl nedávno, a úplnou náhodou ale bol som prekvapený čo dokázal Martin Scorsese urobiť. Je to svižne a ľahko natočené, scénar ohľadom policajta u mafiánov a mafiána u policajtov aby odovzdávali informácie jeden o druhom bol dobrý nápad a obsadenie bolo výborné. Nicholson ako bláznivý šéf mafiánov a Wahlberg ako nadávajúci policajt. Koniec ma dostal. Ako sa hovorí.."na každého jednou dojde".

Expendables: Postradatelní (2010)

Dlho som rozlmýšlal čo sem napíšem. A tak to skrátim. TENTO FILM JEDNODUCHO TREBA VIDIEŤ. Nielen kôli hercom ( ktorých je tam požehnane ) ale aj kôli starým dobrým časom a starým dobrým akčným hercom. Sylvester Stallone ma už dávno presvedčil, že vie režírovať a písať scénár. ( ale až teraz som zistil že ho písal "ručne" ). Tie roky 80. boli niečím výnimočné a som rád, že aspoň Sly dal dokopy taký tým aký dal. Hudba od Tylera nebola zlá a rýchla kamera a strih občas urobí to, že neviete kto koho vlastne bije. Ale nezabudnuteľnou scénou je scéna v kostole. Tá vo mne vyvolala asi spomienky na všetky akčné filmy doteraz s tou svätou trojicou Stallone, Schwarzenegger a Willis. Teším sa na Expendables 2.

Max Payne (2008)

Ako poznamenal kolega WolfR chybou filmu nie je Mark Wahlberg ale scénár. Dejovo je to úplne mimo. A tzv. "BulletTime"??...na to tvorcovia ako si zabudli. A to je práve vizitka Maxa Payna a to nehovorím o akčných scénach, ktoré boli jednotvárne. Sem tam nudné, ( čo je pri mene Max Payne až zvláštne ) a hlavný záporák no neviem. Mooreovi sa to veru nepodarilo tak, ako som očakával.

A-Team: Poslední mise (2010)

V poslednej dobe jeden z najlepších akčných "komédii" aké som videl. Veľmi dobre zahrané, originálne scény a neskutočné hlášky ( hlavne Murdock ). Príbeh jasný a jednoduchý ale film výborne pobavý a to je hlavné si myslím. Liamovi takéto úlohy pristanú.

Rychlejší (2010)

Je chyba považovať tento film za akčný. V tomto filmu je od začiatku jasné, o čo pôjde. Ide o čistú drámu ( skoro až thriller ) o mužovi, ktorý pomstil smrť svojho brata. Film ma jednoduchý priamočiarý dej a prekvapivý zvrat na konci. Celý film Dwayne povie asi 12 viet, ale jeho výraz je neskutočne nahnevaný, čo mu sadlo. Inak film nepriniesol nič nové.

Zelený sršeň (2011)

Z tak dobrého námetu Gondry neurobil skoro nič. Mal veľa možností čo s takým príbehom urobiť, žial nič neurobil. Prvá polovica je "zoznamovanie" s postavami a jedna dve hlášky k tomu. Druhá polovica bola lepšia ale to je tak asi všetko. Priemerný filmový zážitok.

Fighter (2010)

3* sú kôli Christianovi Baleovi. Film, čo sa týka príbehu je dobrý a atmosféru má podobnú počas celého filmu ( čo by niekoho možno začalo nudiť). Veľmi dobrý začiatok, koniec ( a hlavne záverečný fight mohol byť prepracovanejší ) . Ale čo najviac zaujme je neskutočný Bale v podaní staršieho brata, čo sa stará o mladšieho brata. Oscara by som mu rozhodne dal.