• Fantasy

Godsend (2004)

Na horor slabé, na thriller přinejmenším průměrné, ale rozhodně bych ho nehodnotil jako zcela zpackaný film, přinejmenším co se týče výkonů hlavních představitelů. Mezi nejnovějšími filmy stejného žánru bych Godsend zařadil spíše ,,nad" než ,,pod", protože sezóna thrillerů už těžce opadá a ničím novým nepřekvapují a kolikrát i těžce nudí. Tenhle snímek bych přirovnal ke staršímu ,,Dobrý synek" s Macem Culkinem a Eliahem Woodem. Lepší průměr, ale opravdu těsně, díky slušným hereckým výkonům.

Hon na myš (1997)

Povedená rodinná komedie, tak trochu ve stylu Sám doma (i když je otázkou, která strana má na obranu domu větší právo). Triky autoři rozhodně neodflákli a herecké výkony jsou uspokojivé ke komedii tohoto typu. Christopher Walken zde má snad svou nejpodivnější roli v historii jeho herectví, ale zahrál jí nadmíru dobře. Celkově k filmu - tento styl humoru není příliš originální, ale vše nadzvedávají triky, množství hlášek - a hlavně - superchytrá myška.

Hook (1991)

Jedna z mých nejmilejších pohádek. Viděl jsem jí kdysi dávno v originále a i když jsem jí moc jako dítě nerozuměl, bylo skoro pořád na co koukat. Později jsem jí samozřejmě shlédl znovu (samozřejmě i v češtině) a stále má své kouzlo. Vždycky mě zaujmou dokonalé kulisy, kostýmy a celková tvář Nezemě, tak jak má být. Považuji to i za nejlepší snímek s Robinem Williamsem.

Hory mají oči (2006)

Tenhle fim dokazuje, že i na omytém klišé ,,full of blood" hororů je pořád co vylepšovat. Děj není příliš předvídatelný, což je oproti jiným filmům této kategorie příjemná změna, navíc bez nějakých do nebe volajících logických chyb ve scénáři. Stojí za to vidět.

Jako vejce vejci (1996)

Přepracovaný člověk si chce usnadnit život a nakonec musí krotit sám sebe. Originální nápad s úžasným hereckým koncertem Michaela Keatona.

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Tohle se už dneska nenatočí. Poučné, na úrovni a přitom pořád nehorázně vtipné a zábavné. Těžko říct, zda je cholerik napravitelný, každopádně se v tomhe filmu cholerici poznají.

Jezero (1999)

Další z béčkových děl ve stylu Čelisti, které ale není až tak špatné, jak jsem původně před shlédnutím tušil. Spíše než za thriller bych to považoval za oddechový film, na který si ovšem musíte udělat náladu.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Jistě, pane ministře je králem všech politických satir. Jim Hacker, představený v podobě ,,politika snů", kterému záleží převážně na voličích (a někdy i jejich hlasech .-), je postaven do křížku s konzervativními státními úředníky, kteří se narozdíl od politiků neobměňují a jakákoliv politická reforma je jejich úhlavní nepřítel, protože znamená změny a práci navíc. Množstí intrik, střetů zájmů a jejich podání se prostě nedá vyjádřit slovy, v jaké genialitě jsou zobrazeny. Přestože se jedná o seriál 30 let starý a je z prostředí britské politiky, téměř vše, co v něm zazní, platí i dnes, po celém světě a ještě dlouho platit bude.

Kameňák (2003)

Mě osobně tento film pobavil. Nejde ho brát vážně a o to také autorovi šlo - měla vzniknout komedie pro volnou chvíli, která spraví náladu a nad kterou není třeba se nějak hlouběji zamýšlet. I když to není typický Troškův styl humoru, rozhodně se to nedá nazvat odpadem. Dávám ***

Kameňák 2 (2004)

Sakra lidi...jasně že to není perla české kinematografie. To není žádný Troškův film. On točí těžce oddechové věci bez hlubšího smyslu, které mají v první řadě diváka pobavit a ne sbírat České lvy. Kameňák je hovadina pro volný čas a když to člověk tak bere, musí se mu to líbit.