Vyvrženci pekla (2005)

Brutalne kvalitny vulgarny grindho-exploit-road movie 70´s pachnuci potom, mrtvolami, zdochlinami, hnojom, skysnutym mliekom, v tom desnom sparne, beznadeji, vsadepritomnym bordelom ,spinou ,hrdzou, zachnutou krvou , namazany spickovym soundtrackom a bezpochybne kvalitnymy postavami (Wydell, Spaulding , Otis, Charlie, Nesvata dvojice...kravy , sliepky, Berryman....) za hrmotu genialneho soundtracku. Niet krajsieho pohladu , ako na milujucu rodinu, ktora by pre seba urobila vsetko na svete, a dala si tolku lasku... Zaverecny Free Bird to klincuje. Pecka!

Méďa 2 (2015)

Sice trochu pridal na vaznosti s procesom, ale nezabudol narazat, urazat, vysmievat, kritizovat, hulit, nadavat a tak dalej.. Seth / Ted zdvonasobil bezservitkovu udalost, vymazlil scenar a vsetkym to natrel poctivo a paradne. Natiahnutu casomieru mal teda riadne, ale pri tej sprche vselijakych moznych udalosti co ho sprevadzali ( nasledky: krce, zaludocne strpnutie, vysoky tlak, odrete ocne viecka ) som si to ani neuvedomil. Skvela praca, ..smelo by som bez strachu siel aj do 3ky..

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Seth podla mojho AUgusta. Prehrabem sa mu vo vlasoch poriadne, snad natrafim na nieco podobne, kedze v minulosti som nasiel TEDa, a lapil som dych druhy. V tomto pripade mi rozsteklil zaludky, a spravil mi den krajsim. Budem pisat v superlativoch, kedze ma udrzal na uzde do posledneho titulku. S Botou neporovnavam, Seth kraca svojskym krokom a nahladom. Kameramanisticky, hudobne, vytvarne na dve jednicky. // Ribisi+ Silverman-- uzasny par, Seth je sympatak, Theron nadherna a Liam skvostny ) Po tom vsetkom si idem usporiadat organy a trocha ho (Setha) este precesat.

Poslední nás zachrání (2015)

Tak toto ano, tu moje srdce zaplesalo, toto ja konzumovat mozem. Priam musim. Po slash-lekciach http://www.csfd.cz/hledat/?q=leslie+vernon a http://www.csfd.cz/film/362308-des-po-setmeni/komentare/ ma poctila dalsia slash-pocta, natocena skoro PoslednoAkcnoHrdinovsky. Pocta zasiata farbami, kvetmi, spravne podanym humorom ,hravostou, sviezostou, niektorymi aj sympostavami (z Tiny nemozem ,bola taka mila :D ) uzasnou kamerou a tak, vseob-vizualom, a napaditostou. Dokazal mi v niektorych scenach posteklit branicu, no nevydesil. Nezmurkol som po celu non-stopAZ, a neotvoril usta. A nepotreboval ani litre krvi a vnutornosti. Slusne vypoctenych a vyparodizovanych 5*

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Moj osobny kult, uz od detstva. Hellbound sa mi paci asi najviac zo vsetkych casti. Nenapisem k tomu uz nic, vsetko napisal Peter Atkins a Christopher Young. Milujem jesen.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Moje prve rande s BJ a dopadlo vskutnu necakane uspesne. Nesiel som tam z vlastnej iniciativy, a necakal som ze to budu najzabavnejsie dve hodky v mojom zivote. Ale vazne, doteraz mam stuhle kutiky, a premocene trencle. Napadita comedy s prijemnym scenarom a vychytavkami. Non-stop smiechom unasany, od slz prekapreny vdaka fakt vtipnym gagom, hlaskam a paradne napisanym postavam ( sympDempsey, uzasFirth, gyn..icka Thompson, a bla bla bla dalsi...) A ked precenujem,(no a co) i tak nelutujem styroch penazi, k ziadnemu davovemu sialenstvu nedoslo, pekne uprimne. Ospravedlnujem sa tetam v Trstenej za rozheganu a zachcanu sedacku. Dakujem za pochopenie.

The Loved Ones (2009)

Kvalitny klokani prirastok do rodiny exploitakov, navyse trci pekne z rady. Ustredna trojica na " party" ma neraz ohurila svojim sarmom a "inteligencnym kvocientom" a viala sviezim vankom a prskajucou krvou. Niekedy to zabolelo, i ked nie som sedembolestny a uz som nasiel Romana Kroufka / diky DaViD´82/ . Skvely soundtrack vo farebnych satach a trblietkami.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Prijemny slashmedy kompost s dvomi uhlami pohladu, ktory nalepku horor dostal asi z principu. Reze uz z uvodu , vychcava hlasky a usmevne momenty, ustredna banda vidlaku je velmi sympaticka. Dejovo letí ako sikanzen, takze neni cas na nudu. I ked v tretej tretine sa vyklisoiduje k klisoidnym zvratom, stale to bude pre mna - moja oblubena kaviaren.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nesmrtelna retro- gore klasika, podana tak svizne a zabavne, ze i keby namiesto Jacksona bol uvedeny i Tibor Takacs palim full. Krvave, vtipne, a casto psychologicky tematicke (vztah matky a syna). Nema cenu plejtvat slovami // kazdy vie. Splachnuty galonmi krvi a nejednou nezabudnutelnou scenou. (U mna vedie krem, husty a vlacny, tak se mi to líbí :) ) Neremakovat!!