Drsný časy (2005)

Z Balea jde strach, o tom žádná, ale zápletka filmu opravdu není ničím revoluční. Myslím si, že podobných filmů se dá najít tucet a bohužel mě nenapadá nic, kvůli čemu bych měl zrovna Drsné časy vyzdvihovat, kamera je ze začátku dost nepříjemná, Longoria Parker jak jinak než otravná a Freddy Rodriguez působí ve spojení s Balem jako nutné zlo. Na jedno zhlédnutí stravitelné, ale podruhé už to nejspíš nikdy neuvidím. A když budete chtít za každou cenu vidět šíleného Balea, vždy je tu Americké psycho...

Dům z malých kostek (2008)

Silná symbolika, krásná animace a originální námět o existencionálních pravdách, které se, at si to připouštíme nebo ne, týkají nás všech...

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Moc často se nestává, že by sequel předčil kvalit prvního dílu, ale druhá Elitní jednotka je tím důkazem. Režisér José Padilha vyměnil bojiště ve favelách s drogovými dealery za více politicky orientovaný film, ale na čistokrevnou akci samozřejmě také dojde. Oproti jedničce přibylo dějových zvratů a celkově mi děj druhého dílu přišel napínavější a závěrečná 15-20 minutovka mě totálně zarazila do křesla. Skvělý film! Doporučuju ke zhlédnutí.

Eragon (2006)

Opravdu hodně špatné fantasy. Jednu hvězdu aspon za Jeremy Ironse.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pecka! To, co fungovalo na jedničce je recyklováno do dvojky s přidanou dávkou dalších akčních megahvězd. West s dle mého názoru silným dozorem Stallona projekt ukočíroval a 103 minut mi uteklo v sále jako u málokterého filmu v poslední době. Kupodivu celkem fungují i momenty, kde se hraje na vážnější notu. Adkins přetavil potenciál do skvělého zápornáka, kterého budete nesnášet a nadsázka akčních veteránu září z každé hlášky a scény. Moc příjemná jednohubka na ukončení letní sezony. Po skvělých Avengers, zklamanému Prometheovi a rozporuplnému Rytíři konečně pořádný druhý zářez :)

Faunův labyrint (2006)

Čekal jsem brutálnější, surovější verzi Alenky v říši divů. Ve skutečnosti mi přišel Faunův labyrint především jako válečné drama. Ta kouzelná část s nádherně vytvořenými bytostmi (skvělé masky, jak bývá u Guillerma zvykem) mi přišla ve filmu druhořadá, což mi vadilo. Možná jsem si v tom filmu jen neuměl srovnat priority a zaměřil se spíš na tu reálnou část. Závěr – vysvobození pro malou Ofílii celý příběh pěkně uzavře, ale žádné vlny emocí se u mě nedostalo.

Fighter (2010)

Fighter na mě zapůsobil jako průměrné sportovní drama o boxu. Mark Wahlberg podává jeho obvyklý mdlý výkon. Amy Adams hraje sice dobře, ale celý románek hlavního hrdiny mi přišel strašně prvoplánový a uspěchaný. Možná jsem si všímal zbytečných detailů, ale nemohl jsem se toho dojmu zbavit po celý film. Z průměru film ovšem zvedá zajímavá postava Christiana Balea, kterou zahrál výtečně a je asi to jediné, co se mi časem k tomu to filmu vybaví. Ve filmu mi chyběly silnější dramatické scény. Jediné, co stojí za řeč je promítání dokumentu během Dickyho pobytu ve vězení. S dokumentárním pojetím zápasů jsem měl také problém hlavně ve finálním zápase. 7/10 http://www.youtube.com/watch?v=e_mcplFhU6c

Fontána (2006)

Po prvním zhlédnutí jsem měl rozporuplné pocity a z filmu jsem byl dost zmatený. Ovšem po druhém zhlédnutí jsem byl všímavější a příběh vstřebal pečlivěji a dostalo se mi takové exploze jemných pocitů, jaké může způsobit jen Xibalba ve spojení se soundtrackem C. Mansella, který je skutečně "majstrštyk" a právem se zařadil do mé top 10 soundtracků a v nejbližší době se z ní asi nedostane. Hugh Jackman zde hrál skutečně perfektně. Film je umění a já věřím, že jedním z velkých předností umění je člověka dílem skutečně zasáhnout. Nemusím ve filmu chápat každý detail, ale pokud mě dokáže takhle citově zaujmout, tak musím dát plné hodnocení. 5/5

Fotři jsou lotři (2010)

Změna režiséra fotrům očividně neprospěla. Není se co divit, že se Dustin Hoffman ze své role tak vykrucoval, ten film je strašný. Humor je nesmírně křečovitý a trapný a nad napsanými postavami zůstává rozum stát. Obzvlášt postava Owena Wilsona a Jessicy Alby. Jednu hvězdu zachranuje věčná rivalita mezi Gregem a tchánem Jack Byrnesem ( díky bohu za Roberta De Nira), která je místy aspon úsměvná. Rozhodně nejhorší díl trilogie.

Funny Games (1997)

Funny games s divákem na hraně exploatace či counter-exploatace? Škoda, že po první neskutečně zábavné hodině tempo klesá.