Harvie Krumpet (2003)

Výborný kratas, překypující černým humorem a nápady. Adam Elliot má jedinečný talent na tvoření výstředních postav a situací!

Princezna Mononoke (1997)

Vyjímečný animák jak obsahově tak audiovizuálně a dle mého názoru asi zatím nejlepší dílo od H. Miyazakiho.

Valčík s Bašírem (2008)

Tohle mě dostalo! Když jsem si tento film pouštěl, ani jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu, ale vzpomínání Ariho Folmana skrze animaci se mi vážně zalíbilo. Celou dobu máte pocit, že se na celkové dění filmu díváte s odstupem, ikdyž se jedná o reálné vzpomínání reálného člověka... Film se pomalu krátí a jediné, co se ve vás snaží probudit nějaký příval emocí, je nádherná skladba "haunted ocean" od Maxe Richtera. A pak to přijde! V závěru filmu vás Ari Folman zasáhne jako blesk skutečnými záběry BBC a tenká bariéra se prolomí. Budete upřeně sledovat utrpení lidí, kteří už nejsou tak animovaní a nezdají se být tak vzdálení realitě. Jsou reální a já po posledním záběru směřujícím na hlavu holčičky zůstal jako přimražený sedět v křesle a to je dobře. 5/5

Prokletý ostrov (2010)

Promyšlený psychologický thriller, který vás zarazí do židle až do konce filmu. Neskutečně hutná, depresivní atmosféra. Začátek podpořený retro hudbou je neskutečně mrazivý a průbězné Teddyho flashbacky z války + prostě úžasná hudba Maxe Richtera ( včele s Nature of Daylight) na celkové atmosféře jen přidávají. Závěr, který vyvolává neskutečnou dávku emocí je také úžasný ( scéna u jezírka). Přiznám se, že mě pan Scorsese celou dobu parádně tahal za nos, furt jsem naivně doufal, že to opět úžasný B. Kingsley na Teddyho jen hraje! :) Herecké výkony byly úžasné a to především DiCaprio, Kingsley a pozadu nezaostával vůbec ani Ruffalo. Konec mi slabě připomínal Identitu od Mangolda, ale to mi nebrání na udělení plného hodnocení! 5/5

Single Man (2009)

Single Man je dobrý film. Opírá se o výborné herecké výkony ( především C. Firth) a o dobře vystavěnou atmosféru (úžasná hudba v čele se skladbou Stillness of the Mind + interiér, který skvěle reflektuje aktuální samotu hl. hrdiny) . Přeumělkované záběry mi upřímně zážitek z filmu nezkazily a 101 minut uteklo jako voda. EDIT: Uplynuly téměř dva měsíce od projekce a film se mi tak uležel v hlavě, že zvedám své hodnocení na plný počet. Stále si pouštím skladbu Stillness of mind a na některé momenty z filmu zkrátka nemohu zapomenout...

Láska nebeská (2003)

Jedna z nejlepších romantický komedií co jsem viděl. Colin Firth, Liam Neeson a Bill Nighy jsou geniální!

Volání o pomoc (2007)

Na tento film jsem narazil náhodou a během 119 se zapsal mezi mé nejoblíbenější dramata. Najednou začal hrát výtečný song "Simple Man – Graham Nash" a po nočních ulicích se projížděl neznámý můž se sluchátky, brašnou a mně v tu chvíli došlo, že tento film nebude obyčejný. Obyčejný rozhodně není, je o člověku, který ze dne na den ztratí vše, co miloval. Charlie ( A. Sandler) se na celé neštěstí snaží zapomenout a dělat, že si nic nepamatuje, což si pomalu rozmyslí po setkání s Alanem ( D. Cheadle). Nejsilnější scéna filmu je určitě usmíření Charlieho s rodiči Doreen ( zesnulá Charlieho manželka). Don Cheadle hraje opět skvěle, Liv Tyler v roli mladé, trpělivé psycholožky hrála též obdivuhodně. Adam Sandler, ale skutečně zahrál svoji zatim životní roli, jak tu už bylo zminováno. Do zhruba poloviny filmu mi byla jeho role dost nesympatická, ale hlavně ke konci z vás A. Sandler prostě nějakou slzu dostane. Za zmínku určitě stojí i soundtrack, který je skutečně brilantní. At už se jedná o Reign over me od Who nebo cover PJ s nezaměnitelným hlasem Eddieho Veddera. Smutný příběh o smutné události o které ve filmu nepadne téměř ani slovo a myslím, že je to jen dobře. 5/5

21 gramů (2003)

Znáte ten pocit, když si koupíte čokoládové vajíčko s překvapením, opatrně ho otevřete a chystáte si sníst tu čokoládu, na kterou jste už od toho to výrobce zvyklí, jenže tady je ještě mnohem lepší, než jak ji znáte. Nyní pomalu otevíráte překvapení, ale jste zmatení, nevíte si rady jak dát jednotlivé součástky dohromady, aby do sebe pasovaly. Po chvíli se zdají být jednotlivé součástky srozumitelnější a srozumitelnější. Nakonec dáte části dohromady a jste o to víc příjemně překvapeni, že se celou tu dobu to nejlepší schovávalo právě na konci. Povedená hračka vás snadno i dojme a vy si už můžete jen přát, aby výrobce tvořil takových to vajíček více. 5/5

Americká krása (1999)

Kevin Spacey v tomto snímku o životním stereotypu a snaze žít herecky kraluje, Chris Cooper jako vysloužilý, homosexuální voják hraje také na jedničku. Vše okoření Mendes svojí režií a máme tu naprostý skvost. P.S.: Scéna s poletujícím sáčkem je nezapomenutelná.

Země v transu (1967)

"Poetry and politics are too much for only one man."