Jeepers Creepers 2 (2003)

Z relativně slušné jedničky se vyklube naprosto tupé pokračování, kde se můžete zabavit maximálně tipováním, kdo umře jako další...

Je to jen vítr (2012)

Učebnicový příklad, co dokáže skvěle natočený film v duchu pozorovacího realismu. Sugestivní podívaná...

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

[MFF KV 2011] 80% Neskutečně milý a vtipný film. Mladý Oliver, který hledý sám sebe a nalezne lásku ve své spolužačce Jordaně. Bohužel ke konci jsem skutečně radši sledoval osud Oliverovy rodiny než jeho vztah s Jordanou, který začínal být otravný a přehnaně melodramatický.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Na Earlovi je výborné, že si drží kvalitu jednotlivých dílů na stejné hranici. Zatím jsem viděl první dvě série a rozkoukal jsem třetí a jednotlivé díly jsou stále stejně zabávné, postavy dobře napsané a český dabing v čele s Petrem Rychlým není vůbec špatný. Definitivně nejzábavnější je postava Randyho. Některé jeho gagy jsou prostě k popukání. Pět hvězd nedám ze dvou důvodů, osobně mi často vadil Earlův až přehnaně morální pohled na věc (byt je to vzhledem k jeho přesvědčení o karmě logické), ale především to, že jednotlivé díly jsou skutečně vyrovnané, ale často jsou linéární a jedná se jen o rutinní práci, která má diváka pobavit, byt se v ní leckdy nic moc neděje a zápletka je vycucaná z prstu. Každopádně můžu Vás ujistit, že těch dílů není zas tolik a třeba závěr druhé série (rozhodně zatím nejsilnější moment seriálu) a volný přechod na třetí nemá chybu a zatím mám pocit, že sleduji odlehčenou verzi Prison Breaku. Drobné odkazy na Vykoupení z věznice Shawsank také potěšily. Komentář upravím po zhlédnutí dalších epizod.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter není špatný nebo dokonce příšerný film, spíš ho považuji za průměrný mix většiny "lepších" blockbusterů za několik posledních let. Bohužel si Stanton od výše zmíněných filmů nevypůjčil nejdůležitější věc na poli popcornových filmů, a to velkolepost. Osobitý rukopis jednoho z nejvýraznějších tvůrců Pixaru je ve filmu také velmi nepatrný (snad jen naspeedovaný pes je typická pixarovská postava se vším všudy). Vzhledem k obrovským ztrátám Disney si troufám tvrdit, že se dalšího dílu ze světa spisovatele Edgara Rice Burroughse hned tak nedočkáme. Moje recenze na realfilm.cz

Johnny English se vrací (2011)

Jedničku považuji za celkem snesitelnou komedii s Atkinsonem, ale dvojka je podobně jako prázdniny Mr. Beana naprostý přešlap v Atkinsonově úspěšné kariéře. Trapně zoufalé gagy, které jsou navíc zrecyklované z předchozího dílu nebo podobných komedií. Půl hvězdy za otravného Atkinsona, druhou půlhvězdu za jeho tajný slib, že už s tímhle už snad skončí a jednu celou hvězdu za zápornáka Dominica Westa, ale Malkovich byl Malkovich...

Jump street 21 (2012)

Některé scény fungují perfektně, ale jako celek je to další průměrný flák, který nestojí za druhou projekci. Duo Tatum a Hill mi vůbec nesedlo a film zachranují perfektní vedlejší postavy (především Ice Cube a jedno závěrečné cameo).

Kafe a cigára (2003)

Kafe a cigára trpí nevyvážeností jako téměř všechny povídkové filmy. Naprosto perfektní části (Hogana s Alfredem Molinou považuji za tu vůbec nejlepší v závěsu se skvělým Iggy Poppem a Billym Murraym) střídá nic neříkající filmařská onanie bez hlubší myšlenky.

Kamarád taky rád (2011)

Je to svěží, zábavné a řekl bych i celkem upřímné, Kunis s Timberlakem plní chemii na jedničku, moc se mi líbilo obsazení jako vždy přesného Richarda Jenkinse, který do Friends with benefits přidává dramatickou rovinu (bytˇ nevyužitou), jen škoda toho strašného, klišovitého melodramatu na závěr filmu. Nebýt toho, považoval bych to za nejlepší Gluckův film, Easy A zůstává neporažen!

Kamion (2012)

Dost nevýrazný snímek, který jakoby se chtěl zalíbit každému divákovi, vyvaruje se zásadním kiksům, ale postrádá něco kvůli čemu by se na film divák vzpomněl pár dní po projekci. Měl jsem za to, že půjde především o psychickou devastaci řidiče a jeho úpadků do depresí, ale namísto toho je to film, který spíš utvrzuje rodinné hodnoty a bez zásadních zvratů nebo vypjatých scén vás bezpečně dopraví do cíle. [MFF KV 2012]