Zemský ráj to napohled (2009)

další film z šuplete "co se tu dělo za totáče" aneb "proč hledat jiná témata když to lidi pořád baštěj"

Brak (2002)

Možná brak, možná ne, kdo ví...každopádně film našlapanej dobrejma hláškama u kterého jsem se ani trochu nenudila. :)

Cyranův ostrov (2009) (seriál) odpad!

tento způsob "zábavy" zdá se mi poněkud nešťastným

Pravidla lži (2006)

Jo, tak takovéhle filmy můžu. Oceňuji jak je zde vykreslen život v komunitě pro závislé (i když ve skutečné komunitě se více "maká" a méně "kecá"), jsou zmíněna některá pravidla, předvedeno pár rituálů (byť ne uplně celých), prostě super, spokojenost. Herci jsou věrohodní, atmosféra místy hutná, misty odlehčená. Jen detektivní zápletka je pro mě jaksi navíc, ale mělo by to bez ní stále smysl?

Občanský průkaz (2010)

Hmm, co si jen o Občanském průkazu myslet. Místy mi to přišlo jako prapodivný mix Pelíšků a ...a bude hůř. Smích se střídal s úzkostí, po doznění titulků ale zůstala už jen úzkost a "depka". Nejsilnější scéna pro mě byla ta v podchodu, nejvtipnější ta s krtky. A málem bych zapoměla vyzdvihnout hudební stránku filmu, která se povedla na výbornou, hlavně Paranoid mi udělal radost.:)

Kytice (2000)

Po překonání počáteční nedůvěry a obav z filmového zpracování mé oblíbené sbírky jsem přece jen tento počin shlédla a jsem za to ráda. Film lahodí jak oku tak sluchu a vtáhne vás do krásně snivé atmosféry. Hold vzdávám zejména baladám Vodník, Svatební košile a Zlatý kolovrat. Jsem ráda že se kvůli tomuto snímku nemusí Erben obracet v hrobě.:)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Solidní oddechovka, děj sice místy dost předvidatelný, herecké výkony slabší, ale pokud potřebujete "vypnout" nebo si pustit něco jako kulisu, pak jste na správné adrese (za předpokladu, že vás alespoň trochu "berou" upíři).

How to Make Love to a Woman (2010)

Neurazí, nenadchne, ale je to celkem koukatelné - tedy za předpokladu, že od tohoto počinu čekáte, že nebudete muset přemýšlet a smíříte se se škatulkou americká komedie.

Pouta (2009)

Z mého pohledu nemastné, neslané a s vyšším počtem "hluchých" míst než by bylo zdrávo. Nicméně oceňuji Ondřeje Malého v roli Antonína a obsazení "neokoukaných" herců.

Spalovač mrtvol (1968)

Hmm, jak to jen popsat a nepoužít slovo geniální...nemožné, alespoň pro mě :) ...miluju přechody mezi jednotlivými scénami, zbožňuju lehce mrazivou gradující atmosféru celého snímku a obdivuju herecké výkony všech zůčastněných (zejména děsivě věrohodného Rudolfa Hrušínského)...jedním slovem: geniální (tak, a je to venku :))...podle mě jeden z mála filmů, který předčil svou knižní předlohu.