Jediná (2019)

Samotný příběh by asi nuda nebyl, rozhodně je zajímavý, možná dneska i lehce aktuální. Ale celkově to byla šílená nuda. Hlavní postavy nezajímavé, šedé, nudné. Časté flashbacky mě vytáčely. Nic se v tom filmu nedělo. Občas zafungovala atmosféra, proto za ni a za nápad dávám dvě hvězdy.

Arrow (2012) (seriál)

Po zhlédnutí pěti sérií přestávám na seriál koukat. Cítím obrovskou únavu, ne u seriálu, ale u mě samotného. Už mi to přijde neustále to samé, příběh jednotvárný, postavy ožívají a vracejí se, jak to přijde tvůrcům vhod. A proto mě to vůbec nebaví. Celkově začínám se seriály od stanice CW mít problém. Vše mi to přijde stejné, jednotvárné a umělé.

Lov (2020)

Začátek hodně slibný! Drsnější verze Hunger Games, což znělo skvěle. Pak ale přišla druhá polovina méně zajímavá, která to tak trochu zabila a z filmu se stal béčkový akčňák. Držet se původního plánu, tedy zůstat v lese plným nástrah s více lidmi, mohlo to být zajímavější.

1917 (2019)

Naprosto geniální jízda, která není zas až tak akční, jak se by se možná čekalo, za to ale neuvěřitelně propracovaná. Náramně dokonalá vizuální stránka. Fakt na mě film dokázal vtáhnout a užíval jsem si nejenom dialogy, příběh, ale také samotné okolí. V tomto směru mě fascinovala první polovina příběhu, kdy jsme s hlavní dvojicí objevovali nástrahy světa poznamenaného válkou. Samotný příběh je jednoduchý, to jsme všichni čekali. Film je ale tak neskutečně autentický. Chválím hudbu, prostředí, efekty, herce (pár hodně známých se mihlo, ale škoda, že pouze na chvilku). Není nic, co bych měl vytknout. A pocit, že celý film je natočen na jeden dlouhý záběr (i když to tak není), tomu dává poslední skvělou tečku. Jsem ohromen. Těším se, až si to s někým pustím znovu!

Ticho ve sněžném městě (2019)

Má to hodně včel, teda... much. Hodně škodí, že divák uvidí vraha hned záhy, takže nám tvůrci vzali možnost hádat, kdo by to mohl být. Příběhu také rozhodně škodí roztěkanost a neucelenost. Jasně, celkový kontext je asi dobrý, ale musí se uchopit tak, aby to diváka vtáhlo. Celé to bylo takové bez emocí. Nechytlo mě to. Přitom provedení vražd, motivace - to vše je super. K samotnému závěru se vyjadřovat snad ani nemá cenu. Úsměvné, velmi. Toto fungovalo před dvaceti lety ve filmech, takové klišé už dneska neobstojí. Ale rozhodně se Španělé snaží, o tom žádná!

Dopis pro krále (2020) (seriál)

1. série - 50 % Nakonec musím hodnotit méně, než bych si přál. Původní knižní předlohu jsem četl, ale už je tomu tak dávno, že si vůbec nic ze stránek knihy nepamatuji. Ale pochybuji, že je zcela totožná se seriálem. Nicméně, zpět k němu. Celému seriálu dominuje vizuál. Fakt dobře se na to kouká, příroda je dechberoucí, hrady, zámky, vesničky, loď - vše vymazlené. Mladí herci fajn, příběh trochu jednoduchý, ale věřím, že v knize funguje dobře. Možná mě zklamalo finále. Čekal jsem něco trochu vzrušujícího. A nekomentuji scénku u ohně, asi to prostě musí být všude, i takto násilně podané... Je to seriál pro diváky od 7 let, takže se dá čekat, že dalšího Zaklínače neuvidíme. Je to fajn, místy příjemně naivní, dobře se na to dívá. Nic víc, nic míň.

Bloodshot (2020)

V rámci béčkových sci-fi akčňáků asi dobrý. Nějak zvlášť to nenudí, pořád se tam něco děje, Vin neustále někoho mlátí, nebo mu jeho nanoboti opravují obličej. Příběh se asi snažil lehce šokovat, což se ale u průměrného diváka, který už má něco nakoukáno, nestane. Také by mohli více zainvestovat do vizuálu - místy to šlo, hlavně ale finále vypadalo jak nějaká počítačová hra. A to také filmu škodí. Pokud máte rádi Vina a jeho drsný hlas, zklamaní nebudete. Jinak se jedná o sci-fi mlátičku, která může zabavit...Hlavně, prosím vás, nic od filmu zázračného nečekejte.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Chápu, o co se režisér snažil. Ukázat nám jednoho z nejznámějších vrahů trochu v jiném světle. Takže žádné jeho činy neuvidíme, celou dobu filmu jsme při soudních procesích. Na jednu stranu to bylo zajímavé, ale na druhou to chvílemi nudilo. Samotný závěr překvapil a dobové záběry, skoro identické s filmem, potěšily. Nebyl to špatný pohled do jedné části života Teda, ale zároveň se nejedná o nic skutečně šokujícího. Takový dokument.

Zloději a lháři (2019)

To je přesně ten druh filmu, po jehož zhlédnutí si řeknete: "Proč jsem se na to vlastně díval?". Koncept je možná zajímavý, ale provedení a herci to šíleně srážejí dolů. Nemastné, neslané. Možná někoho ani neurazí, ale že bych to člověka vtáhlo, to se říci nedá.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Skvělá animace, hudba, plus za odvahu pustit se do jiných dimenzí. Má to mouchy, ale rádi je odpustíte. Povedený snímek, který často sklouzává citelně ke komiksu,což je dobře, a má spoustu narážek na jiné pavoučí filmy. Za mě spokojenost!