Honem! Honem! (2000)

Přiznám se, že jsem byla velmi mile překvapena tím, co jsem viděla. Vtipné, trošku šílené postavy, ale jako celek to fungovala a bavila jsem se. Takže nehledám na tom filmu žádné mouchy, bylo to dobré, vtipné a ráda se podívám znovu, tečka.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Přiznám se, že jsem viděla asi 10, možná 15 dílů, když seriál odstartoval. Celkem mě to bavilo, ale když jsem asi po půl roce chvíli přebývala u ségry, která si u toho vymývala mozek, a já jsem byla nucena dívat se s ní, nemůžu dát ani jednu hvězdu, protože už po třiceti dílech autorům došla inspirace a zápletky se začaly točit ve vzorci kdo, kde, s kým (chodí), s kým (spí), s kým (se rozchází). Tím, jak je to nekonečné, tak se jenom vyměnily postavy a jede se dál ve stejném vzorci. Herecké výkony jsou otřesné, kulisy papundeklové, to, co autoři a režiséři zamýšleli jako napínavé situace, se ve finále mění na frašku a já chytám záchvaty smíchu, jak je to amatérské. Dialogy jsou kapitola sama o sobě, nemá cenu to hodnotit, je to prostě seriál na vymývání mozků a na kancelářské tlachání o polední pauze. České seriály jaksi rezignovaly na nějakou výpověď.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Jediná mayovka, kterou jsem schopna vidět i víckrát (ale ne za sebou). Ostatní, které vznikly po Pokladu na stříbrném jezeře měly sestupnou tendenci a to velmi výrazně. Jedna hvězda za jugoslávské kulisy Divokého západu, druhá za veršujícího podivína, třetí za lapače motýlů a čtvrtá za Götze George alias Horsta Schimanského, který se mi jako dítěti velmi líbil :-) Ach, to mládí...

Shameless (2004) (seriál)

K seriálu jsem se dostala proto, že jsem byla zvědavá na herecké kreace Jamese McAvoye. A musím říct, že jsem si během první série oblíbila všechny postavy a seriál se během jednoho týdne zařadil k mým oblíbencům. Takže po dvou sériích 5 hvězd, další série bez Fiony a Steva už mě tak nechytly, ale furt jde o nadprůměr v seriálové tvorbě. Jen škoda, že ho u nás mnoho lidí nezná a asi hned tak znát nebude, televize se vrhly na vlastní tvorbu a jde to do kytek... Ale je třeba k tomu anglických titulků, jinak vám unikne něco podstatného.

Někdo to rád horké (1959)

Výborná komedie, která se neomrzí, skvělá ústřední trojice Sugar, Josefína a Dafné, skvělé slovní šílenosti ("Vodní pólo? Není to nebezpečné?" "Samozřejmě, už jsem pod sebou utopil dva koně."), ale i taneční kreace Jacka Lemmona a Osgooda Fieldinga. Vše završeno větou Nikdo není dokonalý. Tato komedie ovšem dokonalá je! A k dokonalosti ji největší měrou dovádí právě Jack Lemmon.

Causa Králík (1979)

Miloš Kopecký hraje jako vždy ze všech sil. Právnická tematika mi není cizí, každý den poslouchám, jací jsou lidi blbci a co páchají za zločiny a zločinky a od dob tohoto filmu se na tom nic nezměnilo. Taková je realita, ale je dobře, že se někdo snaží ukázat, že existují i lidé, kteří se s tím nehodlají smířit a dělají vše, co je v jejich silách, aby takové parchanty vyprovodili za katr. Takže úmysl dobrý, ale film nemusím vidět třikrát do týdne, stačí jednou za půl roku.

Dokonalá partie (2005)

Průměrná komedie se všemi klady a zápory. Zápletka je křečovitá, hlavní protagonisté mi nesedli, pár scén, které se povedly, ale jinak nic, co by mi utkvělo v hlavě. Neurazí, nenadchne.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nečekala jsem, že mě chytne seriál z prostředí chlapíků, kteří ovládají fyziku (a ta jde úplně mimo mě). Sheldon se pohybuje v naprosto jiných dimenzích, než normální smrtelníci (a není blázen, matka ho dala testovat), Leonard má alespoň nějakou sociální inteligenci a je schopný fungovat v normálním světě, Wolowitz má občas dobré uzemňující hlášky, bohužel se většinu času snaží sbalit jakoukoliv kost, takže mě pomalu, ale jistě začíná jeho postava štvát. Jeho matka... to je fakt síla, ta se musí slyšet. A postava Raje se mi začíná líbit čím dál tím víc. Už začal trochu víc mluvit (a nejen, když si lokne alkoholu a dokáže balit ženy) a stojí to za to. Penny trefně stírá Sheldona a je z toho třeskutě vtipná podívaná. Jednoznačně jeden z nejlepších současných seriálů.

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Děs. Děs. A ještě jednou děs. Otřesná Mojsejová, která dokazuje jen to, že i přes majetek jí sláma čouhá z bot a nemá žádnou úroveň. Soutěžící - jeden je debil, druhý idiot, třetí úplná kráva a další jsou mimo. Tak z takové kombinace nikdy nic dobrého nevzešlo a ani tento pořad to nezmění. Sledovat to je ztráta času a co si od toho televize slibovala, netuším. Jsou už dramaturgové natolik mimo realitu, že se domnívají že se na to bude chtít dívat člověk, který stojí nohama na zemi a kterého nějaká zbohatlice s chováním pouliční trhovkyně neosloví ani když se tomu udělá nákladné promo a inzeruje se to ve Zprávách jako událost, která tady ještě nebyla? Ano, v tomto Zprávy nelhaly. To tu opravdu ještě nebylo!

Chalupáři (1975) (seriál)

Jiří Sovák v roli cholerického revizora v penzi a s rádiovkou na hlavě, poněvadž mu stydne hlava, se mi nikdy neomrzí, jeho repliky už u nás v rodině patří do běžné mluvy ("Ještě si zazvoň, zatracenej parchante!", "Zabalte mi to, prosím vás, rychle mi to zabalte!", "Hleďte si svýho, vy svazáku, a hlídejte si toho ohaře, aby vám s ním neuletěl kos!"), díl, ve kterém herci zkoušejí Hubičku je odzbrojující a návštěva Prahy taky stojí za to. I v nevelkých rolích se vyřádili velcí herci a ústřední melodie se do hlavy zavrtá úplně lehounce.