Mesto tieňov (2008) (seriál)

Normálně bych dala tři hvězdy, dialogy jsou místy trochu hluché, ale tento seriál se mi líbil víc než Kriminálka Anděl. Líbí se mi také obsazení, přiznám se, že slovenskou tvorbu nějak zvlášť nesleduju, tak nemám takový přehled, co se děje na východě. Čtvrtá hvězda je za slovenštinu, která mi v televizi chybí.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Jen člověk připoutaný 24 hodin k posteli a s nemožností přepnout kanál by se vydržel dívat na tu Šeredně záhadnou.

Partička (2011) (pořad)

Bohužel, improvizace je věc opravdu těžká, o tom žádná, ne vždy se povede, ale aby se v pořadu vyskytovali dva blboni, co už mají deset let po sezóně (Genzer a Suchánek) a televize si myslí, že s nimi udělala terno, tak to fakt ne. Sokol to drží jakž takž nad vodou, ovšem ani on Titanic po nárazu do ledovce moc dlouho nad hladinou neudrží. Hvězda za snahu, ale když se chcete improvizací bavit a cizí jazyky nejsou vaše hobby, tak koukněte na slovenskou partičku. U té se budete bavit a nebudete si připadat trapně.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Ano, tvůrci opět přetáhli strunu a ke konci už to bylo trapné a stále se opakující, ale ze začátku to byla zábava. Jenom vždycky při sledování musíte přetrpět to závěrečné morální poučení, které těm malým divákům něco dá, ovšem my odrostlejší zavřeme oči a dáme si chvilku pauzu. Čtvrtá hvězda je za Kouďáka :-) "Co se ti vybaví při slově matka?" - "Trafostanice." :-)

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme (2001) (pořad)

Dokud to táhla Bubílková spolu se Šimkem, tak to šlo. Některé trefné výroky si pamatuju dodnes ("Tak mě napadá, jestli pan evangelický farář Karásek před tím, než ze sebe vypustil tento výrok, nespadl z kůru na mozkovou kůru.") Po přestupu na Novu musím jednu hvězdu strhnout - za ten umělý smích.

Shake Hands with the Devil (2007)

Úmysl, proč film vznikl je zřejmý - k čemu je OSN, když nic nezmůže a jen do konfliktních oblastí posílá jednotky, které ale v podstatě nemohou použít zbraň, i když se děje hrozné bezpráví. Je rozhodně potřebné, abychom si tyto zvěrstva připomínali a aby neupadly v zapomnění. K výkonu hlavního hrdiny (Roy Dupuis) nemám sebemenší námitky, ale pět hvězd dát nemůžu z toho důvodu, že mi v některých pasážích film silně evokoval nějaké náborové nebo "černobílé" filmy, kde je jasné poselství "My jsme ti dobří a tamti jsou zrůdy." Tento můj pocit shazuje hodnocení na čtyři, ale zato hodně kvalitní hvězdy. A nikdy nezapomeňme na slova reportérky: "Vláda ani mezinárodní společenství nic neudělají, je to pro ně jen další africký bordel."

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Panelák = česká Ulice. Není to ze života, scénáristé asi žijí v nějakém virtuálním vesmíru nebo na něčem frčí, když si myslí, že se něco takového může v normálním světě dít. Další telenovela, která se točí na místě a žádným rozumným směrem se neubírá. Dál nekomentuji, nechci být sprostá.

Uvnitř tančím (2004)

Celé štěstí, že film není dojímáním se nad sebou samým a nad smutným osudem vozíčkářů. Když se do této společnosti dostane živel, který se nehodlá smířit se svým osudem a chovat se tak, jak se mu zachce, je o zábavu a zároveň i o trable postaráno. Film je trošku takovým starším bráškou Kurzu negativního myšlení, James McAvoy i Steven Robertson předvádí skvělé výkony a já jenom konstatuji, že jsem se u filmu pobavila, dojímala a přemýšlela. A to není málo.

Partička (2009) (pořad)

Většinou se dobře bavím, někdy se to sice nepovede, ale to je úděl improvizace. Slovenská verze se mi líbí o mnoho víc než ta česká, Suchánek s Genzerem už jsou natolik ohraní, že je snadné předvídat, co ze sebe vypustí. A když už neví, co by udělali, tak si vypomůžou ostřejším výrazem nebo celou scénku "vyšperkují" fekálním humorem, se kterým by neuspěli ani v hospodě 4. cenové. Naproti tomu Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka (ten se mi začíná líbit čím dál tím víc), Petra Polnišová a Róbert Jakab mě baví. "A viete huskyho zamaskovat lepšie?" :-)

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Čtyři hvězdy za Náramek a Fejs.