Comeback (2008) (seriál)

České seriály poslední doby jsou spíše k pláči a sitcomy českým tvůrcům vůbec nejdou (viz Duch český - to byla fakt katastrofa), ovšem musím říct, že Comeback se vydařil. Tvůrci respektují pravidla sitcomového žánru, dialogy nejsou zdlouhavé, ale jsou naopak krátké a vtipné. Některé hlášky mají namířeno k tomu, aby se brzy staly téměř kultovními. Postavy rovněž do sitcomu zapadají - Ozzák žijící ve svém světě, otec - bývalá "hvězda" hudebního průmyslu 80. let, jeho dcera, nezbedná dvojčata ze sousedství a fanynka "hvězdy". Tohle se povedlo.

První krok (2009) (seriál)

Řečeno slovy Janis ze seriálu Přátelé: "Ach, můj bože." Ti, co jakž takž umí hrát, tak neumí tančit a naopak. Kulisy papundeklové, dialogy - bez komentáře. Kdo se na to bude dívat? Je to sice avizováno jako seriál pro mladé, ale ti se na to určitě koukat nebudou a střední a starší generace to vyhledávat nebude. Zbytečný seriál de facto pro nikoho.

Vlasy (1979)

K filmu jsem se dostala poměrně pozdě - někdy okolo 18. Ovšem byla to pecka, myšlenka, jak je u Formana zvykem, byla natolik nosná, že se dalo přežít i pár slabších míst, hudba je na 5 hvězd. Závěr mě dojal, i pár slz ukáplo. Srdcovka.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Je to fakt nutné? Nikoho hyper super luxusně extra talentovaného v estrádě nenajdete. Porota je složená z opravdových superhvězd, které svým hlasem změnily zatuchlý československý rybníček, jejich hlasy poznáme jen proto, že je slýcháme neustále a odevšad. Jinak ani jeden z nich nemá hlas, ze kterého bych se posadila na zadek. Prosím televizi, aby to už stáhla a zařadila zajímavé filmy, které člověku mohou něco dát, tato soutěž nedává vůbec nic.

Druhý dech (1988) (seriál) odpad!

Nechápu, jak člověk, který je schopen natočit geniální věc - S čerty nejsou žerty - může vypustit do světa TOHLE. Opravdu ani nevím, jak bych to měla nazývat. Děs a hrůza, dialogy jsou k smíchu, ti herci tam absolutně nezapadají. Pokud bylo cílem udělat opus, který bude oslavovat JZD, měli to soudruzi natočit ve stylu pořadů Můj táta pohraničník nebo Maminka družstevnice, to jsou taky klenoty socialistického televizního archivu, doufám, že už je nikdo z toho trezorového dna nevyhrabe.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Ukázková guilty pleasure.

Bláznivá střela (1988)

Bláznivá střela a Žhavé výstřely patří k tomu nejlepšímu, co v žánru parodií kdy vzniklo. Leslie Nielsen dokáže udělat neskutečně vtipnou scénu už jen tím svým kamenným ksichtem. O hláškách nemá cenu psát, jeden skvost vedle druhého ("Když uvidím někoho, jak v parku druhého škrtí a lidi se na to jenom dívaj´, tak ho zastřelím." - "Zastřelil jste pět shakespearovských herců, co hráli představení Julia Caesara") :-)

Šíleně smutná princezna (1968)

Trochu moderní pohádka na tehdejší dobu, ale ze svého kouzla nic neztratila ani po 40 letech. Dobře namíchané herecké obsazení, skvělá hudba, písničky, které asi nikdy nezestárnou a skvělý humor. Dopravní značka zákaz předjíždění mě vždycky rozsekala. Vondráčková byla tehdy ještě normální, ne taková zblblá jako dneska, francouzský kat Františka Dibarbory je taky k pokukání, ale největší potěchu mám vždy z Iks a Ypsilonu - Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé. Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme. Budeme pikliti za královské ti ti ti. Kujme pikle, kujme pikle, správná pikle lidi zvykle. Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme. Lepšího nic není nad pořádný piklení. Hledá vězně, však my víme a my jí to překazíme. V tom vám musím odporovat, my to budem podporovat. Vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti. - Dobří jsou taky, když se koupou v rybníku a domlouvají si budoucí job - velvyslance v sousedním království ("U vás se mluví stejně jako u nás. Ale nikomu ani muk, ještě na to nepřišli.")

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Není to sice nic světoborného, hlavní hrdinka po třech dílech začne být neskutečně otravná, ale dvě hvězdy za babičku Yettu a hlavně ze Nilese dám.

S čerty nejsou žerty (1984)

Toto je naprostá špica. Čím jsem starší, tím víc si vychutnávám ty záporné postavy (kaprál a rádce) a žasnu nad knížetem Josefa Kemra na pokraji senility. Hlášek je tam tolik, že bych mohla napsat všechny věty z filmu. "Barabiznu. Tento zámek postavili moji předkové už ve 12. století - Ferdinand Sličný a Josefa Šílená.""Je to rebel.""Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku.""Angelíno, líbí se ti některý? - Ale který z nich je nejbohatší? - Který z vás... - Tiše! - Já to zjistím." A Karel Heřmánek jako Lucifer je prostě Bůh :-)