Vyprávěj (2009) (seriál)

Do roku 1968 seriál celkem ušel, dalo se na to dívat, ale potom už to jde z kopce, díly jsou roztahané, co by se dalo říct v pěti minutách se táhne přes pět dílů. Shrnuto a podtrženo - prvních 13 dílů za tři hvězdy, zbytek za nulu. Herci hrají celkem neurážlivě, ale není to nic, co by si člověk zapamatoval. Dvě hvězdy celkově.

Bubo bubo (2011) (pořad) odpad!

Už z ukázek jsem měla tušení, že to bude katastrofa, ale realita byla mnohem horší - byl to hodinový průjem. Vtip žádný, po první otázce jsem usínala nudou, o jakože celebritách nemluvím - nebyla tam totiž ani jedna (televize se naprosto rozcházejí s mou představou o celebritě). Prostě naprostá demence, žádná dramaturgie, prosím televizi, aby tento pořad stáhla ihned do trezoru, zamkla ho tam a zahodila klíč.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Tato komedie se mi neomrzí. Absurdní situace, herecké kreace komiků ve vrcholné formě a několik nezapomenutelných hlášek ("Zavři oči, brouku," "Ten George je nejspíš schovaný v tom sloupu. Ježíš to je naivní,""Abych z vás neudělal nezaměstnaného."). Macourek s Vorlíčkem uměli natočit skvělé filmy. Bohužel dnešní filmy Vorlíčka jsou nekoukatelné, jako by se v předešlých letech dostatečně vyřádil. Dnes je to jen vzpomínání na bývalou kreativitu a lítost nad její ztrátou.

Jízda (1994)

Naprosto pohodový film s excelentní muzikou skupiny Buty, která může za čtvrtou hvězdu.

Partie krásného dragouna (1970)

Z celé čtyřky celovečerních filmů s radou Vacátkem je tento můj nejoblíbenější. Je to vynikající komedie s celou řadou skvělých hereckých výkonů a nezapomenutelných scén (výměna názorů mezi Rudim a nastávajícím tchánem komisařem Zdychyncem "Ty uvozřenej libeňskej policajte" - "Jeeee.") a hlášek ("Hups, malé faux pas). Každé jaro se na to dívám, neboť v té době u nás ve městě kvetou Sakury ve vichřici :-)

To nevymyslíš! (2005) (seriál)

Od začátku bylo jasné, že je to stejný koncept jako kdysi u Bakalářů. Jenže tady to nebylo vtipné, bylo to naopak trapné s otřesnými hereckými výkony (co taky čekat od lidí, kteří hrají hlavní role jen proto, že patří do stáje Novy). Příběhy postrádaly schopného dramaturga a scénáristu - prostě přišel dopis, tak to natočíme tak, jak to tu leží. Není nic horšího než líný anebo ještě hůř neschopný scénárista a lidé, kteří si myslí, že historka o tom, jak se nám na návštěvě u známých pokakal vnouček, je ultravtipná. Hvězda je za jeden díl, nevím jak se jmenoval, se Zuzanou Bydžovskou, Jiřinou Jiráskovou a Miroslavem Vladykou - dáreček Amora k narozeninám omylem zaměněný za psí hovínko.

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Když jsem to viděla poprvé, tak mě začátek nijak zvlášť nechytil, ale od truckera Jacka to šlo nahoru, přestože nemám v oblibě country western hudbu music. Rozbor Bible byl geniální. Dodneška si pamatuju některé hlášky, které se nedají zapomenout ("Vybli Bibli", "A přitom Hospodyně tam není ani jedna", "Chtělo by to určitou aviváž", "Dobrý večer - Dobrý večer, ahoj - Ahoj a dobrý večer", "Ta kniha je především dlouhá, a to tak dlouhá, že i kdyby byla o polovinu kratší, tak by furt byla dlouhá"). Prostě skvělý studijní materiál.

Počkám na další (2002)

Vypadalo to, že to bude romance v pěti minutách s happyendem, ale ten závěr byl tak moc, tak moc krutý!!! Té ženy mi bylo upřímně líto.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nemůžu za to, ale nevydržela jsem se dívat na více než jeden díl. Kámen úrazu byl v tom, že mi vůbec, ale vůbec nesedlo obsazení.

Dr. Ludsky (2011) (seriál) odpad!

I kdyby to byl nejlepší seriál pod sluncem, tak mu nemůžu dát ani hvězdu. Kopírka Dr. House zasazená do slovenského prostředí, no budiž, ovšem dabovat slovenský seriál do češtiny, to je vrchol!!! A teď trochu mimo mísu - nechápu, proč je Maštalíř považován za sexsymbol? I můj soused má větší charisma.