Mravenci nesou smrt (1985)

Dlouho jsem se tak nepobavila. Scéna, kdy přijíždí URNA v žigulících, kam se hrabou akční filmy :-)

Akce v Istanbulu (1975)

Dámy a pánové, tak to byla nechtěná parodie, kterou soudruzi z ČSSR nezamýšleli.

Dr. House (2004) (seriál)

Seriál je sice vystavěn na pořád stejném schématu, kdy se objeví problém, lékaři neví, co to může být, vymyslí diagnózu, která se ukáže nesprávná, pak trocha napětí a nakonec House napadne, že to bude to a to. Kdyby nebylo Hugha Laurieho, který postavě dodal patřičnou dávku sarkasmu a černého humoru, dala bych za tři hvězdy. Ovšem to, co předvádí, tahá seriál o třídu výš ("Chystá se skočit." - "A já ji mám chytit?").

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Ten originál jsem viděla asi pětkrát - měla jsem to jako kulisu k uklízení. Byla to neskutečná kravina, založená jen na tom, že se posmívám soutěžícím, kteří se nemohou dostat přes divné překážky. Sranda to nebyla žádná, jen trapnost a trapnost. Poslední dvě slova shrnují můj názor na tento Souboj národů.

Iveta Bartošová: Jsem zpátky Live (2008) (koncert) odpad!

Upřímně - Bartošovou nesnáším. Nelíbí se mi její hlas (u zpěvačky docela podstatná závada), o textech ani nemluvím, jsou nic neříkající nebo úplně blbé, melodii to taky žádnou nemá. Viděla jsem to z recese a ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Brr :-(

Poslední skotský král (2006)

Poněkud uhlazený snímek o Aminovi. Čekala jsem něco na způsob skoro hnusného dokumentu, zrůdnosti Aminova režimu byly osekány na kost. Chybí tam, co vedlo Amina k tomu, že byl tak krutý, prostě trochu retrospektivy. Scénář mohl být propracovanější, zápletka o zbohatlickém synkovi, který neví, co se životem, tak se rozhodne odjet do Ugandy, kde se stane oblíbencem nového prezidenta, je moc cítit šustícím papírem. Potud bych dala tři hvězdy. O jednu hvězdu navíc se postarala ústřední dvojice Forest Whitaker a James McAvoy. Whitakerův Idi Amin je natolik hrůzný i ve chvílích, kdy ukazuje svůj úsměv, je z něj cítit strach, děs a mrazení v zádech z toho, že nevíte, co za minutu udělá, Oscar naprosto zasloužený. McAvoyův doktor Garrigan je postava sice plochá, ale McAvoy je skvělý herec a dělá vše, co může, abyste si jeho postavu zapamatovali.

Růžový panter (2006)

Proč dělat remake něčeho, co už před lety dopadlo na výbornou? Pro mrzký peníz? Každý bude srovnávat s originálem a přiznejme si to, málokterý remake je lepší než originál. Tady to platí dvojnásob. Steve Martin to nevytrhne a i těch pár vtípků to nevytáhne na více než jednu hvězdu.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Jde o to, že tradiční alokace exekutivních pravomocí byla vždy determinována tak, aby právě úřadujícího ministra oprostila od veškerých administrativních banalit. Transferováním manažerských funkcí na ty osoby, které vzhledem ke své praxi a kvalifikaci, jsou pro vykonávání tak prostých úkonů mnohem lépe uzpůsobeny. Čímž se jejich politickým nadřízeným uvolní ruce pro obtížnější povinnosti i pro komplexnější uvažování, jež jejich exponované postavení nevyhnutelně doprovází. - Proč myslíte, že tohle nechci slyšet? - Myslel jsem, že vás to vzruší. - A proč? Vůbec jsem vám nerozuměl. Humphrey, proboha, mluvte, jak vám zobák narostl. - Jak je libo. Nejste tu od toho, abyste to tu řídil.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Skvělý seriál!!! Jim Hacker alias ministr bez vlastního názoru nebo s názorem, který je ale naprosto nemožný (politicky), sir Humphrey Appleby jako dokonalý úředník, který každým ministrem manipu.., pardon odborně směruje a v dlouhých monolozích je schopný nic neříct (tzv. Rhodéské řešení :-)) a Bernard, který už jen dovršuje 100 % dojem z tohoto seriálu. Navíc se moc povedl i český dabing, Viktor Preiss je prostě skvělý dabér. Seriál už sice má pár křížků na krku, ovšem na aktuálnosti neztratil vůbec nic. Když se podíváme na českou politickou scénu, tak je to k pláči, že to, co se děje v seriálu, se děje i v reálu.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Jako dítě jsem to sledovala, postupem času, jak jsem začala pobírat rozum, jsem seriál začala opouštět. Po x-letech jsem náhodou viděla jeden díl a musela jsem se smát. Postavy ploché (ne anatomicky :-)), stále stejný scénář, dialogy o ničem. Zcela jiný náboj pro mě dostal seriál, když jsem se dívala na Přátelé (Hlavně, že hopsaj :-)). To je celá filozofie tohoto "veledíla".