Javor a Juliana (1972)

moja zaujímavosť: Nakrúcanie snímky prebiehalo v nasledujúcich lokalitách: Šarovce, Dražovce, Krásna Hôrka, Ladice, Malužiná, Vrátna, Zázrivá, Číčov, Donovaly, Mišúty, Lakšárska Nová ves, Bratislava. (dyfur)

Južná pošta (1987)

moja zaujímavosť: Film sa natáčal v lokalitách Babiná, Komárno, Šahy, Rožňava, Borinka, Bratislava a Plavecký Mikuláš. (dyfur)

Smrt mouchy (1976)

Filmovanie prebiehalo v Prahe a Kladne. (dyfur)

Smrt za oponou (1966)

moje zaujímavosti: V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)

Sny o Zambezi (1982)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Prahe a Děčíne. (dyfur)

Sokolovo (1974)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v Prahe, Sokolove a v okolí Moskvy. (dyfur)

Dravci (1947)

moja zaujímavosť: Filmu bola vo svojej dobe prikladaná značná dôležitosť. Aj z toho dôvodu mu bol aprobačnou komisiou pridelený prediktát "film štátotvorného poslania". (dyfur)

Velký šéf (1969)

moja zaujímavosť: Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom hlavnom meste Paríž a v anglickom Londýne. (dyfur)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

moja zaujímavosť:Hlavnú úlohu mal pôvodne stvárniť Štefan Kvietik. Seriál mal vtedy režírovať Jaroslav Šikl. Po jeho smrti réžiu prevzal Jiří Sequens, ktorý herca odmietol. Dostal aspoň úlohu kuchára Vládu v časti "Tatranské pastorále". (dyfur)

Ooops! Na čierno. (2009) (pořad)

...fakt je ,že toto nemalo extra ohlas v TV,ani tu to nie je obzvlášť cenené,napriek tomu si myslím,že to bolo vtipné malo to niečo do seba - neprávom prehliadané....třeba vidieť ...aspoň časť....potom budete zvedavý na ostatné.