Selský rozum (2017)

Ano je to celkově hodně jednostranné, místy na úrovní amatérského projektu nějakého středoškoláka. Ale co nejde Selskému rozumu vytknout je to, že se zabývá tématy, které budou možná brzy z běžného newspeaku v Babišstánu úplně vytlačeny. Za to budiž tvůrci pochváleni. 70%

Blade Runner 2049 (2017)

Denis Villeneuve si vzal nelehké sousto, u kterého nezklamal, ale ani člověka nepřipoutal v kině do sedla. Když to teď takto napíšu, tak to asi není špatná vizitka. Vizuál na jedničku, ale chybí tomu originalita, kterou byl první díl naplněný k prasknutí. Chybějí emoce, postavám chybí hloubka či vaše dostatečné ztotožnění s nima. Jestli nostalgicky vzpomínáte na závěrečnou scénu s prvního BR a všechny ty emoce , to je přesně to, co mi v novém BR chybí. 75%

Spojenci (2016)

První film, kde se hlavní role ujal gumový klon známého herce, takto jalového Pitta jsem ještě neviděl. Zemeckis nám představil film, který nenadchne ani neurazí. 60%

Příchozí (2016)

Denis Villeneuve nám konečně zavítal do vod sci-fi filmu s štědrou s áčkovou produkcí a dopadlo to dobře, ale nenaservíroval nám takovou pecku, jako přednedávnem Nolan s jeho Intersellarem. Příchozí staví celý svůj "zážitek" na nekonvenčním natočení časových linií filmu, což je působivé, ale pro mě jako velkého fanouška sci-fi toto nestačí aby se to rovnalo již dříve zmíněnému a pro každou duši fanouška žánru excelentnímu Interstellaru. Po prvním shlédnutí Příchozích odcházím ze sálu s naprosto jinými pocity než bych jako u každého zásadního sci-fi chtěl. Což nedělá tento film špatným, naopak je to moc zajímavý filmový materiál, který vás donutí ze nad mnoha věcmi zamyslet. Asi jsem měl nastavenou laťku až příliš vysoko (Interstellar), ale dne mého Villeneuve natočil dva lepší filmy než jeho aktuálně poslední dílo. Sečteno podrženo - kvalitní kus filmařiny, který stojí zato vidět v kině, bez debat. Čekal jsem víc? Asi ano, ani ne tak z pohledu filmového fanouška jako takového, ale spíše z pohledu velkého fandy science fiction. 75%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Singer bez nejmenšího problému pošlapává to, co se všem předchozím X-menům dařilo budovat. Fassbender a McAvoy udupáni partou naprosto nezáživných a nudných postav, včetně hlavního záporáka, u kterého mám pocit, že jsem ho už několikrát vidět v ostatních filmech. Vše je to korunované gumákem jménem Sophie Turner, to už opravdu utírám slzu když si vzpomenu na Famke. A dát Wolveronovi cameo je taky docela slušnej výkon. To čeho jsem se bál, že X-meni bez dvojice Ian McKellen & Patrick Stewart už nebudou stejní se potvrdilo. Ale není to jenom tím, scénář nefunguje, Singer se snaží mít z X-menů asi nové Avengery. Pevně doufám že toto byl pouze úlet, na které se hodně rychle zapomene. 45%

Jason Bourne (2016)

Jednoznačně nejslabší Bourne v podání Matta Damona. To, že je Greengrass skvělý řemeslník a natáčet umí, asi všichni už víme. Bohužel příběhově je poslední Bourne nastavovaná kaše, to mě mrzí asi nejvíc. Vůbec nechápu motivaci Heather Lee (Alicia "hype" Vikander), vůbec nechápu proč se chová tak jak se chová - což je vzhledem k tomu co uvidíte docela zásadní problém. Po pravdě mi ani moc nechutná to, jako by se nám celá CIA točila kolem otce a syna, určitá šablonovitost aneb opakování stále stejného - zlý šéf z celou organizací v zádech vs samotný Bourne a jedna hodná duše zevnitř a už se ani nesnažím zapamatovat každé jméno dalšího, nového tajného programu. A to nejsmutnější úplně nakonec, když odcházíte z kina a ptáte se sám sebe "nebylo by lepší kdyby tento díl vůbec nenatočili?" - je mi z toho smutno, ale musím si odpovědět, že by to asi opravdu lepší bylo. 55%

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Ona poslední scéna tak trochu symbolizuje dojem z celého filmu - za zvuku "epické" hudby se v záběru objeví...asi pět lidí na koních...wow Bohužel úroveň produkce je u historických filmů docela důležitá, když je v naprosté většině v záběru maximálně 10 lidí, včetně bitev(hnidopich by řekl - v české parodii na bitvu), těžko to může fungovat. Herecky v pohodě, i sípající Voříškovou člověk nějak přežil. Jinak něco mezi "nuda" / "co je to za postavu" / "slušně zfilmovaná literatura faktu". 45%

Akta X (1993) (seriál)

10. série Bohužel, už samotný počet dílů v poslední 10. (mini)sezóně naznačuje mnohé. Fox a Dana jsou pořád zajímavá dvojka, ani nějaký rok navíc jim vůbec na ničem neubírá. Bohužel, po velice slibném prvním díle je to jako na horské dráze. Nechápu jak u šestidílné řady nejsou tvůrci schopni držet nějakou základní linii, minimálně tři díly jsou naprosto tragické, jeden by se dal počítat jak karikatura samotného seriálu jako takového (to už jsem fakt měl co dělat abych to celé dokoukal). Pokud nebudou již žádné nové řady (ani bych se nedivil), vidím vznik 10. série jako naprosto zbytečný a totálně nezvládnutý restart.10. série - 40%

Pátá vlna (2016)

První polovina byla vcelku slibná, bohužel ta druhá je totální sračka, ve style všech sra*koidních hovadin typu Twilight, Hunger Games a podobných stupidit o náctiletých, zamilovaných bla bla.. Ani bych filmu jako takovému nevyčítal, že každý kdo má v hlavě alespoň něco vzdáleně připomínající mozek gibona bělolícího, měl při první scéně, kdy nám ukázal Liev Schreiber jasno. Ale když do toho hodíte dětská vojenská uskupení (jestli jsem to pochopil správně - protože jsou napůl dementní a nedokáží si spojit jedna a jedna), celé to dovršil mezidruhový koitus, prozření přes hledáček své odstřelovací pušky, zlikvidování celé základny ve stylu Chucka Norrise v nejlepší formě (single-handed, ofc) a podobné hnoje....ne...toto...nejde...15%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Alejandro je bezesporu velice zručný režisér a Leonardo výborný herec. Veliká škoda, že tentokrát vůbec netrefil míru co se týká celkové délky filmu. Revenant jednoduše nemá vlastní obsah na 156 min, tečka. Chrochtající, totálně vyčerpaný ale stále bojují Hugh Glass je fajn, ale jakmile se začnete po hodině a čtvrt dívat na hodinky, je něco špatně. Film vás u sebe nedrží tak, jak by mohl. Docela mě zarazila finální scéna, poté co vidíme jak se na pátrací akci vydají desítky lidí na koních, vidíme, že se pro vrahovi vrhnou dva (opakuji - dva) chlapy včetně samotného Hugha. Není to totální propadák jako Birdman, ale na druhou stranu žádný zázrak se nekoná. Pominu-li fakt, že se snad Leo konečně dočká Oskara a AGI získá opět sošku za nepříliš fungující film. Ale jestli má někdo v současné době patent, nato aby jeho tvorba byla až nesmyslně přeceňována, je to právě Alejandro González Iñárritu. Jeho poslední film, který si po prvním shlédnutí v pohodě po nějakém čase pustím znovu, je někdy z roku 2006. 60%