Trainspotting (1996)

Jak jinak ohodnotit film o bandě feťáků...pár vtipných hlášek a dobrých songů to nezachrání

Alois Nebel (2011)

Už komiksová předloha byla určena pro úzkou čtenářskou obec a tvůrci si toto stigma bohužel schovali i pro filmové zpracování. Netvrdím že úzká specializace je na škodu, jen je škoda nevyužitého potenciálu bubliny s názvem Alois Nebel k přivábení širšího publika zájemců o CZ komiks, který v porovnání se zahraničím notně skomírá. Škoda že poutavé a originální filmové zpracování nešlo ruku v ruce se svižnějším a tím pádem poutavějším dějem. Takhle se všichni diváci shodnou na tom, že něco na tom Nebelovi je, ale drtivá většina nebude vědět co vlastně.

Simpsonovi ve filmu (2007)

člověk by řekl, že si na stupiditu Homera už zvyknul. Ve 20. minutovém díle se to dá snést, ale v tomhle veledíle jsem se do 35. minutách modlil, aby mu už něco spadlo na hlavu a já mohl jít domů.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Pro mě osobně by simpsonovi mohli skončit po XIV. sérii....v těch následujících jsou zápletky kostrbaté a vtip se tam musí hledat pod lupou pěkně na kolenou.....a často marně. Dlouho rozjetý vlak, který se ocitl v prudkém táhlém stoupání a žel bohu mu začíná docházet šťáva

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Seriál s neopakovatelnou atmosférou, kterou snižují snad až přehnaně dopodrobna vykreslené postavy naprosto všech, co kolem jen prolétnou. Kdyby pan Lynch ubral trochu na svém chorobném detailismu a osekal filmový materiál na polovinu, tak by byl na světě moc šmakózní seriál!

Spalovač mrtvol (1968)

Film vytvářející téměř matematickou definici ohebnosti lidské páteře v přímé úměrnosti k velikosti nejnižších pudů, které jsou násobeny jejich neukojeností (nebo spíše neukojitelností..?). Postava Rudolfa Hrušínského vyvolává v divákovi neustálé zděšení svou přirozeností, s jakou přistuje k věcem, které se prostě musí stát....

Blade Runner (1982)

Sci-fi kultovní mozaika sestavená z pečlivě vybraných dílků vybroušených dialogů, noir stylu, akce, metafor a zvláštně pak podmanivé Vangelisovy hudby. Když při jeho soundtracku zavřu oči tak mám pocit, že se vznáším někde kolem měsíců Jupitera

Kouř (1990)

Kdyby šel Kouř do distribuce o pár let později, stal by se bezesporu kultem, jenže v bouřlivém 90. roce zřejmě našlo do kin cestu o hodně méně diváků, než by si tenhle skvostný snímek zasloužil.

Pátý element (1997)

I po tolika letech dle mého názoru stále nejlepší evropské sci-fi...hold když se do něčeho pan Besson obuje...:)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Velkolepé poselství o svobodě a lidské důstojnosti, na které má právo každá lidská bytost, která si uvědomuje sama sebe. Filmový klenot, o jehož nadčasovosti nemůže být sporu!