Ve stínu (2012)

film s neuvěřitelně reálnou atmosférou nástupu soudružského systému s usměvavou tváří, který se ani nesnažil ukrývat ruku s konopnou oprátkou za zády. Už od prvních minut máte pocit, že na vás leží metr tlustá péřová duchna, na které se válí metráková Halina jako nechtěný bonus. Dokonalé vykresléní zvůle nemocného systému, ve kterém se slušnost, čest a svědomí ztrácí jako příslovečná kapka v moři. Tento snímek by měl být zařazen do osnov výuky dějepisu na základních školách, jeho 101 minut dá zvídavým školákům víc, než mletí hoven pančelky, která před listopadem byla předsedkyní SRPŠ, čestnou rozhoďnožkou SSM a jejíž aprobací byla ruština a zeměpis ze zaměřením na výhody kolektivního zemědělství SSSR.

Le Mans (1971)

snímek pro příznivce automobilových závodů. Ke škodě ostatních diváků opravdu pouze jen a jen pro ně....vlastně si nepamatuji na film, kde by hlavní hero poškádlil své hlasivky a vypudil z nich svou první hlášku až ve 31. minutě. Jedinou hlubokou myšlenku v celém filmu vypotila lepá blondýna, když přednesla otázku v pravdě filozofickou, zda-li pak stojí za takový nesmysl natáhnout brka (nesmyslem není myšlen tento film, ale závodění jako takové:) Standa McKrálovna svou postavou zachraňuje celý film, bez něj by se místní hodnocení vyšplhalo stěží přes 50%

Nesmiřitelní (1992)

jednoznačně velké zklamání. Marně premýšlím, čím je tento western tak vyjímečný, že si zasloužil onu magickou nálepku "kultovní".....příběh je komicky naivní až hloupý, dialogy občas trhaly uši a upřímě - od duelu Eastwood vs. Hackman bych očekával daleko větší hloubku. Také samotný název filmu je zavádějící...očekával bych že si hlavní hrdinové jako mimina navzájem ukradly dudlíky a jako důchodci si nakonec všechno vyřídí ručně. Žel, nic takového. Závěrem nelze nepřipomenout Clintův "odpor" k alkoholu, který trvá 3/4 filmu. Bez hltu whisky chudák netrefí stodolu na 10 metrů, ale jen co si rádně zavdá je z něj superkiller. Celé mi to připomělo animáky s pepkem námořníkem, z toho se také po slupnutí plechovky špenátu stal incredible hulk v námořnickém oblečku...

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012) odpad!

Když jsem si přečetl název filmu, dostal jsem záchvat smíchu. Tohle bude dobrá parodie, řekl jsem si. Po několika minutách mi můj úsměv ztuhl na tváři, pak mi padla brada, zhruba v polovině jsem dostal křeč do krku jak jsem nevěřícně kroutil hlavou a před koncem snímku jsem dostal tik do levého obočí. Za podobnou frašku by se nemusel stydět ani Azamat Bagatov, to je nad slunce jasnější! Jedinou příjemnou chvilku jsem měl při scéně s jedoucím vlakem, která ve mě evokovala vzpomínku na jedoucí vláček z animované pohádky "polární expres", jen místo sněhu byl všude oheň....je opravdu k nevíře, co je schopná vyplodit lidská mysl. NIKDY VÍC !!!!

Hlubina (1977)

Snadno chytlavý snímek, který Vás rychle vtáhne do děje a už nepustí. Nechybí v něm nic podstatného : kvalitní příběh, nádherné exteriéry, vnady paní Jacqueline, knírek plavého Nicka, opálení záporáci, tu a tam nějaká ta fackovačka, záhadný potopený vrak......Eli Wallach alis Calvera ve vedlejší roli je pověstnou třešničkou na dortu. Ani zub času neubral filmu nic z jeho nesporných kvalit, nelze jinak než vřele doporučit.

Thunderbolt a Lightfoot (1974)

originální zápletka, nepředvídatelný děj, čupr hlášky, šokující konec....prostě všechno co čekáte když čučíte na bednu. Clint jako vždy bez chyby, loliťák Bridges v šatičkách se propracoval až k nominaci na oscara.....na nic nečekejte a hoďte na to bulvu lidi!

Nikdy neprohrát (1978)

filmy se zvířátky určitě nikdy nebudou můj šálek čaje, ale na orangutana Clyda jak cumlá lahváče a oplzle očumuje striptérku bych se klidně podíval znova :) pohodová komedie, která rozhodně neurazí, o scéně s babkou co brokovnicí rozprášila celý motorkářský gang se mi bude určo zdát :)

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem prožil takhle zbytečně 97 minut svého života! Z pohledu na "drsný" motorkářský gang plný polonahých prsatic se mi dělalo nevolno, podobné pocity se mnou cloumaly při chaotickém střihu a šílených dialozích. Scéna s miminem byla úplně zbytečná a nechutná, odfláknutý konec ani nemá cenu komentovat.....jedna hvězda za nápad s trpasličími wrestlery.

Krvavá hostina (2005)

Originální a slibný začátek postupně ztrácí páru a z rozjetého rychlíku se po pár minutách stává udýchaná stará rachotina, která nemá šanci dojet do cíle.

Železný stisk (1977)

Velké zklamání pro fanoušky drsňáka Clinta. Trapná zápletka a neskutečně hloupé dialogy posouvají tento utrápený snímek do žánru parodie, což určitě nebyl záměr "režiséra" Eastwooda......závěrečná scéna všemu nasazuje příslovečnou korunu. Zkrátka film na jedno shlédnutí a i to Vám bude připadat nekonečné.....